Skocz do zawartości
  • 0
Lord Rayden

"Buczenie" TV LCD Samsung

Pytanie

Witam !

Od jakichś kilku dni mój TV LCD Samsung LE40A656 zaczął "buczeć". Dźwięk wydobywa się z tyłu obudowy i jest słyszalny (zwłaszcza gdy wyłączy się dźwięk). Słychać to zarówno na czerni jak i na obrazie z dowolnego źródła.

Czy to oznaka awarii ? Przetwornica jakaś ? A może tam jest wentylator w środku i się psuje ?

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro stało się to nagle to jest to oznaką tego że któryś z komponentów tego TV zwyczajnie się zużył (czas robi swoje). Niestety bez serwisowania raczej się nie obejdzie...

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na buczenie pomaga ustawienie podświetlenia na max czyli 10. Ale chyba nie tędy droga ?

Pisałem do serwisu Samsunga we Wrocławiu. Niestety każą TV przywieźć. Z 40tką to będzie kłopot... Nie ma jakiegoś wyjazdowego serwisu LCD jak kiedyś przy popularnych CRT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie jest coś takiego ale taka usługa z pewnością też dodatkowo kosztuje... A co do zabawy z podświetleniem matrycy to faktycznie, nie tędy droga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W samsung LCD jest wentylator i po 2 latach zaczyna hałasować zwłaszcza przy wyłączonym dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

U mnie dzisiaj również wystąpił ten problem: buczenie z tyłu obudowy. Czy Lord Rayden rozwiązałeś swój problem? Jeśli tak to napisz co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie pamiętam czy to było w tym modelu Samsunga czy w innym ale odpowiadało za to cewka. W serwisach zalewali ją żywicą aby mniej piszczało lub wkładali gąbkę między obudowę a cewkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czytałem, że efekt buczenia wynika często z ustawienia tv w tryb oszczędny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...