Skocz do zawartości
zodzak

zestaw głośników do Onkyo TX-NR1008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Od kilku tygodni przeglądam internet w poszukiwaniu odpowiedzi na temat głośników do Onkyo TX-NR1008. Chciałbym nagłośnić nimi pokój o powierzchni 25mkw. Cena zestawu gdzieś w granicach 5-7tys (najlepiej wraz z sub-em). Wiem że powinienem najlepiej odsłuchać wymarzony zestaw ale aby go odsłuchać należy wiedzieć w jakim kierunku iść :) Jeżeli chodzi o przody przyglądałem się już:

Klipsch F3

KEF IQ70

JBL STUDIO L880

Monitor Audio RS6

Jak na razie odsłuchałem jedynie Klipsch-e :( Z pozostałymi mam problem bo nie ma ich w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. I teraz pytanie - jakie kolumny polecacie do tego amplitunera? Jaka firma najlepiej z nim będzie współpracować - może macie jeszcze inne propozycje niż moje? Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Od kilku tygodni przeglądam internet w poszukiwaniu odpowiedzi na temat głośników do Onkyo TX-NR1008. Chciałbym nagłośnić nimi pokój o powierzchni 25mkw. Cena zestawu gdzieś w granicach 5-7tys (najlepiej wraz z sub-em). Wiem że powinienem najlepiej odsłuchać wymarzony zestaw ale aby go odsłuchać należy wiedzieć w jakim kierunku iść :) Jeżeli chodzi o przody przyglądałem się już:

Klipsch F3

KEF IQ70

JBL STUDIO L880

Monitor Audio RS6

Jak na razie odsłuchałem jedynie Klipsch-e :( Z pozostałymi mam problem bo nie ma ich w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. I teraz pytanie - jakie kolumny polecacie do tego amplitunera? Jaka firma najlepiej z nim będzie współpracować - może macie jeszcze inne propozycje niż moje? Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam,

Marcin

Nie posiadam onkyo, ale zwróć uwagę na tą firmę: http://allegro.pl/acoustic-energy-aelite-5-1-super-cena-i-jakosc-i1393468232.html

Niedawno kupiłem kolumnę centralną tego producenta (niższy model) http://www.wikio.co.uk/guide/acoustic-energy-aegis-evo-3-kit-5-1-12423.html , gra tak jak się nazywa akustyczna energia.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie gra onkyo 5007 wraz z zestawem Wharfedale Diamond 9.5 plus sub Koda Sw 100 b.Zestaw mam rozszerzony do konfiguracji 9.1.Pokój ma zbliżone wymiary do twojego i jak do tej pory jest nieźle.Ze względu właśnie na rozmiary pokoju szukałem czegoś co by się zmieściło i jednocześnie grało i miało wygląd.Jak chcesz zobaczyć foto to szukaj w dziale ''Domowe pokoje kinowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onkyo 5007 to amplituner jakby z wyższej półki niż zestaw kolumienek pod który je podłączyłeś. Czemu akurat taki wybór? Czym się kierowałeś lub co Cię urzekło w nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam onkyo, ale zwróć uwagę na tą firmę: http://allegro.pl/acoustic-energy-aelite-5-1-super-cena-i-jakosc-i1393468232.html

Niedawno kupiłem kolumnę centralną tego producenta (niższy model) http://www.wikio.co.uk/guide/acoustic-energy-aegis-evo-3-kit-5-1-12423.html , gra tak jak się nazywa akustyczna energia.

hmmm - nie widziałem jeszcze takich - a wiesz może gdzie można je odsłuchać? Może gra warta świeczki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - nie widziałem jeszcze takich - a wiesz może gdzie można je odsłuchać? Może gra warta świeczki? :)

jak ci zagrały klipsch f3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onkyo 5007 to amplituner jakby z wyższej półki niż zestaw kolumienek pod który je podłączyłeś. Czemu akurat taki wybór? Czym się kierowałeś lub co Cię urzekło w nich?

Ten "zestaw kolumienek"jak to nazwałeś zakupiłem w 2005 roku i były podpięte do ampli yamaha 1500,byłem wówczas na odsłuchu w jednym salonie,gdzie na owe czasy za jakąś tam cenę (którą mogłem wydać)spodobały mi się pod względem cena/jakość brzmienia(porównywałem je z celestionami i mój wybór padł na wharfedale).Teraz wymieniłem ampli na onkyo i "ten zestaw kolumienek"lepiej zagrał na 5007 więc po co je wymieniać?Wiem,że są lepsze i większe zestawy ale ja nie mam SALONU dlatego zostaję przy tym co mam.Ot takie moje skrzywienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klipsch f3 grał całkiem znośnie - wrażenie dźwięku spoza kolumn (o wiele szerzej niż stały same kolumny). Dźwięk ciepły z mocnym ale i miękkim basem. Plusem na pewno jest to że mają basrefleks z przodu więc nie ma co się martwić o ściany z tyłu kolumien. Jedyna wada jak dla mnie to wielkość samych kolumien. Dlatego jeszcze szukam :) Bardzo podobały mi się KEF Q70 ale nie wiem jak z dźwiękiem. W testach bas jest podobno słaby a i reszta czyli środek i wysokie określają jako średniej klasy. Hmmm - tylko co to znaczy - heheheh. Może ktoś je ma i jest w stanie opisać różnice pomiędzy KEF i F3? Pewnie wyjdzie na to że trzeba będzie jechać do sklepu i odsłuchać samemu. Tyle że do najbliższego mam jakieś 140km :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "zestaw kolumienek"jak to nazwałeś zakupiłem w 2005 roku i były podpięte do ampli yamaha 1500,byłem wówczas na odsłuchu w jednym salonie,gdzie na owe czasy za jakąś tam cenę (którą mogłem wydać)spodobały mi się pod względem cena/jakość brzmienia(porównywałem je z celestionami i mój wybór padł na wharfedale).Teraz wymieniłem ampli na onkyo i "ten zestaw kolumienek"lepiej zagrał na 5007 więc po co je wymieniać?Wiem,że są lepsze i większe zestawy ale ja nie mam SALONU dlatego zostaję przy tym co mam.Ot takie moje skrzywienie. ;)

sorki jeżeli uraziłem cię tym stwierdzeniem - nie miałem nic złego na myśli - po prostu nieraz zdrabniam słowa - takie moje skrzywienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - nie widziałem jeszcze takich - a wiesz może gdzie można je odsłuchać? Może gra warta świeczki? :)

Odsłuchać możesz w sklepach audiofilskich, studiach HI FI większych miast.

Takowe sklepy sprzedając wyższej klasy wyrób , a żeby wyjść na swoje i odpowiednio zarobić mają w asortymencie także sprzęt popularny tzn. amplitunery wielokanałowe wiodących marek.

Jeżeli chodzi o konkretne miejsce to mogę Ci polecić tylko sklep w Białymstoku na Starobojarskiej. Są tam także rewelacyjne kolumny które posiadam Definitive Technology BP8, bi-polarne to jest dopiero głębia. http://audiofila.pl/site/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Sumując im więcej dokonasz odsłuchów tym lepie wybierzesz.Gra jest na pewno warta nawet dwóch świeczek. Ostatecznie nie kupujesz zestawu na rok.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - najlepiej odsłuchać i wybrać te jedyne :) Niestety do Białegostoku mam trochę daleko więc nie zobaczę tych perełek :) Jestem z Ustki także muszę zaplanować wyjazd do trójmiasta. Czy zna ktoś może dobry sklep(y) w trójmieście? Mam zamiar pojechać w sobotę i trochę poszwędać się po sklepach ze sprzętem. Jeden ze sklepów jest podobno w Galerii Batyckiej, a inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...