Skocz do zawartości
janokl

MBOX P500 AC3 i DTS

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam mboxa P500 i mam problem z dzwiekiem AC3 i DTS. Problem jest taki ze amplituner nie dostaje sygnalu szesciokanalowego. Sprawdzalem na dwoch kablach typu toslink i jednym koncentrycznym, oraz na wielu roznych plikach muzycznych i video z zapisanym dzwiekiem w tych formatach, ciagle tylko dwa kanaly choc sam odtwarzacz pokzazuje ze sciezka materialu jest AC3 badz DTS. W ustawieniach dzwieku w odtwarzaczu wyprobowalem wszystkie opcje i ciagle to samo. Moze ktos ma ten sam problem i go rozwiazal, to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam mboxa P500 i mam problem z dzwiekiem AC3 i DTS. Problem jest taki ze amplituner nie dostaje sygnalu szesciokanalowego. Sprawdzalem na dwoch kablach typu toslink i jednym koncentrycznym, oraz na wielu roznych plikach muzycznych i video z zapisanym dzwiekiem w tych formatach, ciagle tylko dwa kanaly choc sam odtwarzacz pokzazuje ze sciezka materialu jest AC3 badz DTS. W ustawieniach dzwieku w odtwarzaczu wyprobowalem wszystkie opcje i ciagle to samo. Moze ktos ma ten sam problem i go rozwiazal, to prosze o pomoc

nie wiem czy masz takie ustawienie, u mnie w TR11 jest ;) - powinno dzialac na ustawieniu RAW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb RAW wypuszcza dźwięk taki jaki jest - niezdekodowany do amplitunera. Ale amplituner musi mieć własne dekodery żeby w ogóle coś usłyszeć.

Jeśli chodzi o LPCM czyli dźwięk zdekodowany to tylko przez HDMI można uzyskać dźwięk wielokanałowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb RAW wypuszcza dźwięk taki jaki jest - niezdekodowany do amplitunera. Ale amplituner musi mieć własne dekodery żeby w ogóle coś usłyszeć.

Jeśli chodzi o LPCM czyli dźwięk zdekodowany to tylko przez HDMI można uzyskać dźwięk wielokanałowy

RAW - nie wiemy czy kolega ma wzmacniacz z dekoderem wielokanalowych, juz nie wchodze w szczegoly czy to DTS, DTS HD, czy nizej, jesli ma to lepiej bedzie jak ustawi RAW, jesli nie to rzeczywiscie LPCM, przypadku podania do dekodera juz zdekodowanego kanalu, efekt moze byc sredni...

czy na pewno przez optycznie lub elektryczne nie mozna ? mam podpietego popcorna elektrykiem do ampi z dekoderem i puszczone RAW, dziala pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na pewno przez optycznie lub elektryczne nie mozna ? mam podpietego popcorna elektrykiem do ampi z dekoderem i puszczone RAW, dziala pieknie.

Ja mam wyjście audio Hyundaia podłączone optykiem do amplitunera i jest dźwięk wielokanałowy AC3 i DTS (oczywiście po ustawieniu na RAW na wyjściu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie . mam amplituner Yamaha z DTS I AC3 do ktorego podpiete sa 2 odtwarzacze DVD poprzez toslink i tuner satelitarny cyforwego polsatu takze poprzez toslink. Coprawda nie ma w nim dekoderow dzwieku DTS HD ale zwykly DTS i AC3 dekoduje ze zrodel ktore wymienilem. Natomiat Mboxa ustawialem juz kolejno na kazde z 5 ustawien wyjscia dzwieku nawet i na RAW. Jeszcze raz pisze ze material ktory probowalem odtwarzac byl min. filmy DiVX z dzwiekiem AC3, Filmy DVD z dzwiekiem AC3 i DTS, byl tez odtwarzany material FLAC z DTS i nic... tylko dwa kanaly.Jeszcze raz nadmieniam ze amplituner jest z dekoderem DTS i AC3 oraz materialy ktore probowalem odtworzyc takze sa zapisane z ta zgonoscia a nie np DTS HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie . mam amplituner Yamaha z DTS I AC3 do ktorego podpiete sa 2 odtwarzacze DVD poprzez toslink i tuner satelitarny cyforwego polsatu takze poprzez toslink. Coprawda nie ma w nim dekoderow dzwieku DTS HD ale zwykly DTS i AC3 dekoduje ze zrodel ktore wymienilem. Natomiat Mboxa ustawialem juz kolejno na kazde z 5 ustawien wyjscia dzwieku nawet i na RAW. Jeszcze raz pisze ze material ktory probowalem odtwarzac byl min. filmy DiVX z dzwiekiem AC3, Filmy DVD z dzwiekiem AC3 i DTS, byl tez odtwarzany material FLAC z DTS i nic... tylko dwa kanaly.Jeszcze raz nadmieniam ze amplituner jest z dekoderem DTS i AC3 oraz materialy ktore probowalem odtworzyc takze sa zapisane z ta zgonoscia a nie np DTS HD.

dzisiaj juz nie mam sily, ale jutro podepne z ciekawosci Hyundaia pod wzmacniacz i napisze Ci, czy dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany.... oprogramowanie bylo bleeeeee i dlatego nie bylo dzwieku wielokanalowego. Zrobilem aktualizacje odtwarzacza i plynie teraz piekny dzwiek AC3 i DTS az chce sie sluchac... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiazany.... oprogramowanie bylo bleeeeee i dlatego nie bylo dzwieku wielokanalowego. Zrobilem aktualizacje odtwarzacza i plynie teraz piekny dzwiek AC3 i DTS az chce sie sluchac... pozdrawiam

dzieki za info, nie musze przepinac kabelkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z własnym problemem, który również dotyczy dźwięku wielokanałowego.

sprzęt mam podłączony kablami jak na schemacie poniżej.

przy odtwarzanym materiale jest tak jak już było opisane powyżej: jest informacja, że dźwięk jest wielokanałowy [AC3, DTS] lecz wzmacniacz [w moim przypadku Soundbar] nie wyświetla informacji o otrzymywanym formacie dźwięku.

powyższe nie działa na żadnych z ustawień audio: RAW lub LPCM MULTI CH.

w obu przypadkach dźwięk jest odtwarzany przez głośniki.

podobny problem miałem z uzyskaniem dźwięku z PS3 - problem rozwiązałem zmieniając w ustawieniach na bitstream. w tym przypadku już wyświetlają się informacje np. o DTS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...