Skocz do zawartości
Konrad 1976

Karta Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Mbox R600 od kilku dni (zakup świąteczny:)

Mam takie pytanie ponieważ nigdzie go nie znalazłem na forum Mbox.

Mam wolna kartę Wi-Fi na USB TP-Link (54 Mbps TL-WN 321G). Czy jest możliwość podłączenie i czy karta ta będzie działać z w/w R600 zamiast dokupywać oryginalna kartę proponowaną przez Hyundai.

Jeśli jest taka możliwość to proszę o jakieś info jak to zrobić. Na dzień dzisiejszy nie posiadam dysku wewnętrznego mam tylko dysk USB 2,5" zewnętrzny.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta TP-Link'a nie jest zgodna z odtwarzaczami Hyundai więc nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte wifi polecana przez Hyundaia, dziala dobrze, wazne jest, zeby byl mocny sygnal, bo przy wysokim bitrate pliku moze troche przycinac, ostatecznie podpialem kabelkiem mboxa, karta wifi jest na wszelki wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem Mbox R600 od kilku dni (zakup świąteczny:).....

Mam wolna kartę Wi-Fi na USB TP-Link ....

jak masz, to podłączaj i sprawdź. cuda się zdarzają.

ja posiadam kartę, która już nie jest zalecana przez humanmedia i działa - faktem jest, że jednak kupowałem ją razem ze sprzętem i w tamtym okresie innej nie było.

xtreamer_wifi_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Karta tak jak się spodziewałem nie działa. W najbliższej przyszłości trzeba będzie zainwestować w polecana prze Hyundai-a

Pozdrawiam użytkowników MBOX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Karta tak jak się spodziewałem nie działa. W najbliższej przyszłości trzeba będzie zainwestować w polecana prze Hyundai-a

Pozdrawiam użytkowników MBOX-a

ja mam orginalna karte wifi ale nie dziala problem jest taki iz jezeli wylacze autoryzacje na routerze to pobiera adres bez problemu a w innym przypadku nie dziala, nie chce miec sieci niezabezepieczonej wiec polaczylem przez kabel, ale moze istenieje mozliwosc wpisania w system hasla do sieci po zalogowaniu sie jako root ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim wypuścili obecny soft 729, miałem zabezpieczoną sieć w formie

- nierozsyłana nazwa sieci SSID [ukryta],

- sieć zabezpieczona [WPA2],

- w router wpisane adresy kart sieciowych MAC wszystkich urządzeń, jakie się z nim łączą.

po wgraniu obecnego softa 729 urządzenie nie chce współpracować z ukrytymi sieciami.

szkoda, że w procesie konfiguracji i wpisywnia sieci w urządzeniu, nie można nazwy sieci wpisywać ręcznie.

do tej pory najpierw musiałem w ustawieniach routera włączyć rozgłaszanie nazwy sieci, a po połączeniu MBOX'a z siecią z poziomu panela konfiguracji routera ponownie wyłączałem rozgłaszanie nazwy sieci.

teraz, gdy to robię to po ukryciu nazwy, MBOX już nie łączy się z siecią.

problem zgłoszony do humanmedia i mam tylko informację, że zgłoszą ten problem producentowi i w następnym sofcie powinni to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 738(a taka już wyszła na P500) nic o tych zmianach nie piszą - może w następnej będzie?

A tak poza wszystkim - ukrywanie rozsyłania SSIDa daje coś więcej niż dobre samopoczucie?

Bo ja widzę 2 minusy ukrywania (tam gdzie tych sieci sporo koegzystuje) :

- nie widzę jakie sieci są w moim otoczeniu, przez co trudniej wybrać optymalny kanał

- jeśli będąc Twoim sąsiadem,przypadkiem nazwę swoja sieć tak samo jak Twoja, ale moja będzie rozsyłać SSIDa, to Ty będziesz próbował się do mojej sieci podłączyć.

Poza tym - jak ktoś ma na tyle umiejętności, by się do zabezpieczonej sieci włamać, to i ukrycie SSIDa nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie mogą w jednym zasięgu być sieci o tej samej nazwie, lecz gdy są zabezpieczone - WPA lub powpisywane adresy kart sieciowych. bez tych zabezpieczeń nie wiem.....

ale masz racje - przed włamaniem do sieci, nic nasz nie uchroni, lecz możemy tylko utrudnić to zadanie komuś, kto aż tak dobrze się nie zna. i dlatego ja jako dodatkowe - jak wspomniałeś dla własnego samopoczucia - nie chcę rozgłaszać nazwy sieci.

ja mam życzenie tylko, aby z poziomu MBOX'a właśnie w przypadku wykrycia sieci, która nie rozgłasza nazwy, była możliwość ręcznego wprowadzenia nazwy - do tej pory, jeszcze żadna wersja oprogramowania nie oferowała tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem odtwarzacz R600 i chciałbym spiąć go z domową siecią , czy karta sieciowa bezprzewodowa dedykowana do odtwarzaczy hyundai jest warta swojej ceny, bo z kablem mam za dużo przeróbek w domu . Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam polecana karte przez H... ale mam kipski sygnal (notabene laptop pokazuje prawie max) ale jak stane w drzwiach to zrywa sie nawet odtwarzanie mp3... wiec pociagnalem 20 m kabla... a karta nie warta swojej ceny dalem za nia 70 pln :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...