Skocz do zawartości
Basek

Dzwięk z kolumn MAGNAT MONITOR SUPREME 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z kolumnami jak w temacie. Mianowicie na moje uszy coś jest nie tak. Mam kolumny ustawione raczej standardowo obok tv i ampli (odstep jakies 1 metr kolumna lewa i 1.5 metra kolumna prawa. jako kino 5.1 spisuja sie super (dzwiek ok.), ale problem mi sie robi w stereo. Jak stane przy tv, czyli mam obok siebie kolumny bass wali jak szalony i miekki, ale jak juz przejde do przodu (czyli mam kolumny przed soba), dzwiek sie rozchodzi, znikaja bassy. Czy mam moze zle ustawione czy co. Prosze o pomoc.

PS: Amplituner ONKYO TX-SR805 i ustawialem wszystko w trybie AUDYSSEY,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem z kolumnami jak w temacie. Mianowicie na moje uszy coś jest nie tak. Mam kolumny ustawione raczej standardowo obok tv i ampli (odstep jakies 1 metr kolumna lewa i 1.5 metra kolumna prawa. jako kino 5.1 spisuja sie super (dzwiek ok.), ale problem mi sie robi w stereo. Jak stane przy tv, czyli mam obok siebie kolumny bass wali jak szalony i miekki, ale jak juz przejde do przodu (czyli mam kolumny przed soba), dzwiek sie rozchodzi, znikaja bassy. Czy mam moze zle ustawione czy co. Prosze o pomoc.

PS: Amplituner ONKYO TX-SR805 i ustawialem wszystko w trybie AUDYSSEY,

Pozdrawiam.

To temat rzeka. Jakie to są kolumny wydech z przodu, z tyłu (chodzi o bas refleks), obudowa zamknięta. Pomieszczenie, może za małe za twarde?

Na początku odsuń kolumny od ścian, skieruj je na środek pokoju. Dodaj elementów rozpraszających i tłumiących grube firany zasłony dywan kwiatek itp.

Jakie masz ustawienie na ampl. w menadżerze basu, może nie tylko wzmacnia kanał kanał efektowny niskiej częstotliwości ale także sygnał stereo np z CD.

Miałem podobne objawy tylko że raczej mniejsze gdy w pokoju 12m stały kolumny JBL e90 kombinowałem z prawidłowym ustawieniem i pomogło.(później je sprzedałem)

http://www.waldek.sewera.pl/audio3.htm

http://www.audioton.republika.pl/akustyka.html

http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Ustawienie-Glosnikow-Faq-t180658.html

http://www.hifi.pl/porady/

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE dzieki.

Doszedłem do wniosku że winny jest pokój (kurde). Bardzo boli że sprzet jest w miare fajny a przez pomieszczenie nie mozna wydobyc w pelni dzwieku. Bede kombinowal dalej.

Jeszcze raz bardzo dziekuje za odpowiedz i podpowiedzieć w postaci linków. Wesolych i pogodnych swiat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. popraw odleglosci jakie ustawil sobie system autokalibrancji na kolumny przednie. Czasami wystrczy zmienic o 0.5m i jaest ok. W przypadku tonow wysokich nie jest to bardzo odczuwalne, w przypadku fali dziwekowej tonow niskich czuc ta roznice i to bardzo.

2. bas refleks z tylu to najlepiej jak by kolumny staly okolo 1m od sciany i miale wolne miejsce za soba.

3. przestaw kolumny ( zmien kont ustawienia ) wzgledem sluchacza. Czesto kilka stopni do srodka lub na zewnatrz poprawia rozchodzenie sie fali dziwekowej.

4. bas trudno wygluszyc i liczne ekrany akustyczne sa glownei stworzone do tlumienia odbic wyzszych czestotliwosci. Bas "przelazi" przez wszystko i dobrze ustawiony system to taki gdzi ebas slychac i czuc a nie mozna go zlokalizowac. Jest to trudny temat zwlaszcza w Car Audio.

5. olej system auto kalibracji i sam sie pobaw. Nic nie tracisz a duzo mozesz na plus zmienic. Mi nigdy system autokalibracji w zadnym systemie sie nie sprawdzil :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bass reflex tylny podwójny.

Kolega Dawmac dobrze radzi, z tylnym wydechem odsuń daleko kolumny od ścian, to podstawowa rzecz od której musisz zacząć eliminowanie niepokojącego Cię zjawiska akustycznego.

Nawzajem, życzę Tobie i wszystkim Forumowiczom wesołych świąt.

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Wydaje mi się że chyba powoli zaczynam rozumieć specyfikę mojego sprzętu. Ustawiłem po raz kolejny kolumny w trybie AUDYSSEY 2, ale tym razem polatałem troszke po pokoju, poprzystawiałem mikrofon kalibrujący przy każdej kolumnie i pomogło. Dzwięk jest o niebo lepszy.

PS: Ale i tak nie dogodzi hehe. Moje zdanie jest takie że dla zwykłego słuchacza wystarczy zestaw za 300zł i będzie zachwycony, ale dla człowieka który wymaga coś więcej to już sie robi DUŻY problem. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...