Skocz do zawartości
Yzerman

Dylemat w wyborze TV - Ponmożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum, ale na pewno nie ostatni ;)

Przymierzam się do kupna nowego TV jako że stary crt już swoje przeżył. A więc przejdźmy do konkretów:

Preferowany rozmiar TV: 40-42

Wielkość pokoju: 3,5m x 4m

Jaka odległość od ekranu: około 3m

Jakie urządzenia do podłączenia: DVD, w przyszłości może ps3 lub Xbox

Jaka klasa cenowa: max 2600

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 50/50

Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dosyć duże lecz w pogotowiu rolety ;)

Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3

Przeznaczenie: głównie telewizja ,filmy

Ma stać czy wisieć: zdecydowanie wisieć

Przeglądam od pewnego czasu sieć w poszukiwaniu odpowiedniego TV i wybrałem 2 najbardziej mi odpowiadające, plazmę i LCD:

- Panasonic TX-P42S20

- Sony KDL-40EX500

Głównie zależy mi na jakości obrazu(do TV będzie podłączona "N" i opcjonalnie kablówka analogowa), ale również na funkcjonalności.

Byłem w sklepie i widziałem obydwa Tv podłączone do Cyfrowego polsatu i mam dylemat gdyż nie mogę się zdecydować który wybrać, gdyż cieżko tak za pierwszym razem zobaczyć różnice w obrazie. Jednak po dłuższej chwili zaobserwowałem że jednak Panaś ma żywsze kolory, aczkolwiek sony nie ustępuje mu bardzo w tej kwestii i obydwa nie były strojone! Wiadomo że zarówno plazma jak i lcd ma swoje wady i zalezy dlatego chciałbym wybrać najlepszą opcje dla mnie, jak chyba każdy :)

Naczytałem się dużej ilości postów o plazmach i lcd i mam jeszcze większy mętlik w głowie dotyczący wyboru, dlatego zwróciłem się do was z prośba o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Edytowane przez Yzerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...