Skocz do zawartości
piotr.kupidura

PS3 FAT i dźwięk na Harman AVR 255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest jakaś różnica między ustawieniach dźwięku w PS3 jako bitstream a lpcm?Czy jest to słyszalna różnica?

Posiadam wersje FAT i nie mam takiej opcji,a mam możliwość zamaiany z dopłatą na SLIM która ma bitstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakaś różnica między ustawieniach dźwięku w PS3 jako bitstream a lpcm?Czy jest to słyszalna różnica?

Posiadam wersje FAT i nie mam takiej opcji,a mam możliwość zamaiany z dopłatą na SLIM która ma bitstream

Jak to nie masz takiej opcji??? Też mam normalną wersję PS3 i jakoś mam tę opcję...

Tak. Jest różnica. Słyszalna. [beeep]iście słyszalna ;)

Proponuję też w tym samym menu (podręcznym, jak se puścisz film);) podbić dźwięk na wyjściu na max. Podobnie na wejściu do amplitunera, jeśli nie słyszysz różnicy. Zresztą efekt i tak będzie lepszy...

Jest tylko jeden feler. Moje Onkyo trochę wariuje i działa przy PCM jako Multichannel. W sumie słusznie, ale powinno ładnie wykrywać DTS i DD, i wykrywa... a nie wyświetla ;) Nie ma też opcji wpływania na dźwięk w tych formatach, chyba, że przełączę na bitstream. Ale wtedy tracę jakość...

Oczywiście mówię o podłączeniu kablem HDMI. Zresztą sam producent, w menu ustawień ostrzega przed degradacją dźwięku przy opcji "bitstream" - pozbawiasz się formatów bezstratnych dostępnych na płytach BD. Amen. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bitstream jest gorsze od LPCM?

Mój HK także wariuje przy PCM i wyświetla jako Multichannel.

Yes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś różnica między ustawieniach dźwięku w PS3 jako bitstream a lpcm?

Zasadnicza,

bo FAT nie puszcza w formie bitstream HD Audio tylko degraduje strumień do 1,5 Mb/s (dts MA do zwykłego dts).

Zaś na ustawieniu LPCM, PS3 FAT obsługuje dts MA i dokonuje konwersji do LPCM. Wtedy strumień ma wartość taka jak bitstream dts MA (np. 6 Mb/s. A to bardza słychać.

Podobnie sprawa się ma z Dolby Thrue HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma w posiasdaniu SLIM,i ustawi bitstream to będzie to lepsze niż LPCM?Mówimy tylko o tej wersji konsoli.

Piotr,

to jest temat-rzeka, był już kilkukrotnie poruszany na tym i na innych forach.

Podchodząc czysto teoretycznie do sprawy różnicy pomiędzy dekodowaniem dźwięku HD w PS3 i przesyłaniem go do amplitunera w formie LPCM a sytuacją gdzie przesyłasz zakodowany strumień dźwiękowy z PS3 do amplitunera w postaci bitstream i dopiero amplituner dokonuje dekodowania nie powinno być. Łatwo to sobie uzmysłowić poprzez analogię do prostego przykładu - korespondujesz z kimś poprzez dajmy na to e-mail i chcesz mu wysłać ściagnięte właśnie z sieci w formacie ZIP zdjęcia. Masz dwie możliwości przesłania tych zdjęć - albo wyślesz mu pojedyńcze pliki w formacie jpg (rozzipowane prze Ciebie), które on sobie po prostu obejrzy albo wyślesz mu tego zipa i to on rozzipuje tą przesyłkę. Różnica polega na tym, w którym elemencie dokonasz dekodowania, które w tym przypadku jest po prostu użyciem winzip'a czy innego rar'a. Oczywiście zdjęcia będą takie same niezależnie od tego który sposób wybierzecie.

Tak samo jest z HD audio - skompresowany bezstratnie strumień audio na blu może zostać zdekodowany w Twoim PS3 albo w amplitunerze i teoretycznie nie powinno byc roznicy w jakoci dźwięku.

No a teraz Twoja konkretna sytuacja- zakładając, że 255 ma wszystkie potrzebne dokodery i może przyjąc sygnał LCPM - to jak pisał janunio jedyną szansą na uzyskanie dźwięku HD jest dekodowanie dźwięku HD w PS3 i transmitowanie go w postaci LPCM do amplitunera, bo innej opcji PS3 FAT nie daje (nie może wysłać pelnego bitstreamu z dżwiękiem HD).

Czy będzie rakaś różnica dźwięku po tym jak zamienisz PS3 FAT na SLIM i audio bedzie dekodowane w PS3 - nie wiem. Potencjanie szanse na degradajcę dźwięku są (w związku np z jitterem) ale mogą być one na tyle subtelne, że nie do zauważenia. Na plus - amplituner będzie dumnie zapalał lampki z odpowiednimi formatami dźwięku. :-)

Jeszcze jedna uwaga - na niektórych płytach występują ścieżki dźwiękowe, które są niejako 'nakladane' na orginalną ścieżkę. Może to dotyczyć to np efektów dźwiękowych w trakcie poruszania się po menu płyty lub też czasami 'ficzerów' typu komentarz reżysera w trakcie ogladania filmu. Jeśli wybierzesz bitstream to masz szanse tego nie usłyszeć - te funkcje wymagają operacji miksowania w odtwarzaczu na zdekodowanym sygnale audio a dekodowania w opcji bitstream nie będziesz miał.

Mam nadzieję że to nieco pomoże.

Pozdro

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo dokładne opisanie tematu.Zostanę jednak przy FAT bo nie bardzo mi się widzi dopłacać 400zł za to tylko aby mi się lampki z odpowiednimi formatami dźwięku zapalały na ampli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ja już miałem nadzieję, że można się czegoś konstruktywnego dowiedzeić z tego forum...

Można. Jak się konstruktywnie czyta. Na przykład, gdybyś czytał wątek od początku, to wiedziałbyś, do czego nawiązuje moja lakoniczna odpowiedź. Bo wcześniej wyjaśniłem już wszystko, a później tylko potwierdziłem. Proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Jak się konstruktywnie czyta. Na przykład, gdybyś czytał wątek od początku, to wiedziałbyś, do czego nawiązuje moja lakoniczna odpowiedź. Bo wcześniej wyjaśniłem już wszystko, a później tylko potwierdziłem. Proste...

aj tam, aj tam... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...