Skocz do zawartości
robert723

Plazma S20 czy jednak LCD. Problem z powidokami..

Rekomendowane odpowiedzi

Preferowany rozmiar: 42

Jaki sygnał? SD/HD

Jaka odległość od ekranu? 3- 4m

Jakie urządzenia do podłączenia? dekoder Cyfry+

Jaka klasa cenowa? 2 - 2,4 tys. zł

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? różnie

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój od północy, ekran nie jest narażony na promienie słoneczne

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4

jaki masz telewizor? CRT '29

Przeznaczenie TV

Ma stać czy wisieć? stać

Co będzie oglądane sport, film, pozostałe

1. Na innym forum oraz w 2 sklepach polecano mi plazmy. Jako, że mój pokój nie jest nasłoneczniony, mam obraz SD (w przyszłości również HD), ogląam sporo sporu, to plazma, a konkretnie model Panasonica S20 miałby być najlepszy. Z drugiej strony przerażają mnie powidoki. Czytam na inny forum, że jedna osoba ma od dłuższego czasu wypalone logo tvn24 mimo, że nie "katowała" tv. Inna, że dopiero teraz znikł jej krzyż z napisem po katastrofie smilenskiej.

Oglądałem w sklepie Polsat na plazmach i na LCD. Zdecydowanie lepiej wyglądał on na plazmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej na twoim miejscu kierowałbym się w stronę plazmy i zdecydowanie panasonica, przy SD będziesz miał świetny obraz, a w HD bardzo naturalny, jeśli chodzi o powidoki to nie ma się czym przejmować, jeśli się zdarzają to tylko przejściowo, tak jak z żarówkami energooszczędnymi, jak zgasisz w nocy to jeszcze przez chwile jest jasna a potem ciemnieje. Zresztą jak nie będziesz używał TV do celu do którego jest przeznaczony (oglądanie) tylko siedział i wyszukiwał powidoków to będziesz miał problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie plazma. :) Powidoki, które ktoś tam miał na pewno wynikały z błędnych ustawień telewizora (za jasny i zbyt kontrastowy obraz). Jeśli zastosujesz się i będziesz przestrzegał zaleceń instrukcji nie będziesz miał żadnych problemów z wypalaniem.

Poza tym plazma daje obraz bardziej zbliżony do CRT (kolory, czerń, kontrast) więc podejrzewam, że będzie Ci to bardziej odpowiadać. W dodatku plazma jest na tyle uniwersalna, że radzi sobie dobrze z SD i HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...