Skocz do zawartości
kukiz

Jakie Kolumny podstawkowe stereo do Onkyo YX-SR608 w cenie do około 1000zl.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam amplituner ONKYO TX-RS608. Poszukuje kolumn podstawkowych stereo w cenie do 1000zł za parę, ewentualnie mogę trochę przegiąć.

Głównie z głośników będzie wydobywać się dźwięki z gier, żadziej filmy. Muzy nie planuje słuchać chyba że jako radio internetowe jako podkład do gry.

Dodam że do tego stereo planuje też dokupić subwoofer.

Nie znam się na głośnikach i nie wiem czy raczej unikać tych z głośnikiem niskotonowym jeżeli planuje dokupić subwoofer. Czy dźwięk z tego głośnika niskotonowego to zupełnie co innego jak subwoofer.

Zarazie znalazłem takie (kierowałem się wyglądam bo jak mówiłem nie znam się):

- Jbl ES 30

- Jamo C 403

- Wharfedale Diamond 9.1

- Monitor Audio Reference Silver 1

- Dali Concept 1

Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 1000 zł to może Monitor Audio BX2: http://www.monitoraudio.pl/index.php?x=bronze_bx&y=bronze_bx2 Na allegro są za 1290 zł (pierwszy lepszy link z wujka google).

Mam BX1 (różnią się chyba widać czym...). Wykorzystuję je jako surroundy. Mały, ale wariat. :)

Zapomniałem dodać, że gwarancję można bezpłatnie przedłużyć do 5 lat (wystarczy rejestracja na stronie, a dystrybutor przesyła pocztą potwierdzenie przedłużenia gwarancji).

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na głośnikach i nie wiem czy raczej unikać tych z głośnikiem niskotonowym jeżeli planuje dokupić subwoofer. Czy dźwięk z tego głośnika niskotonowego to zupełnie co innego jak subwoofer.

Zarazie znalazłem takie (kierowałem się wyglądam bo jak mówiłem nie znam się):

- Jbl ES 30

- Jamo C 403

- Wharfedale Diamond 9.1

- Monitor Audio Reference Silver 1

- Dali Concept 1

Dobrze kombinujesz... ;) Nie powiem Ci wprost, co powinieneś wybrać, bo to twoja decyzja i zaleca się odsłuch. W dodatku nie jestem na bieżąco z testami podstawkowców. Ale mogę cię z grubsza naprowadzić ;)

Oczywiście nie sil się na potęgę brzmienia. Dobrze ustaw głośniki, najlepiej na porządnych podstawkach, a nie jak niektórzy - upychaj je w szafie. Pomyśl czy kolumny będą miały miejsce na "oddech". Czyli czy otwór "bass-reflex" z tyłu, czy z przodu, a może raczej konstrukcja zamknięta...

Głośniki dwa: wysoko/super wysoko-tonowy i średnio-niskotonowy. Trzy to chyba przegięcie w tej cenie. Dobra obudowa, porządne gniazda...

Ogólnie, jeśli planujesz suba, on pociągnie basy. Oczywiście będziesz musiał troszeczkę zrównoważyć "dziurę" w paśmie przenoszenia, więc lepiej, żeby głośniki frontowe, "schodziły" dość "nisko". Subwoofer da też odpowiednią moc, więc skup się raczej na jakości sopranów i średnich tonów. I dynamice, jeśli ją cenisz.

JBL ES 30 mam z tyłu, i dają radę ;) Ogólnie miały niezłe opinie, a mnie zależało na superwysokotonowcach, bo mam słuch jak nietoperz ;) Ale osłuchany nie jestem, po z przodu grają ich duuużo więksi bracia ;)

Spróbowałbym jeszcze oferty firm Paradigm i może jeszcze KODA...

W sumie "kierowanie się wyglądem" - akurat w twoim wypadku działa nieźle. Chyba nie wymieniłeś żadnej "obciachowej" marki ani produktu. Ale recenzje o "wyższości" Wharfedale nad Dali, musisz już poczytać sam. I wybór też należy do ciebie. Ja, podpowiem tylko, że produkty Wharfedale i Paradigma praktycznie można brać w ciemno. Ale to nie przekreśla innych kolumn...

Aha, jak chcesz naprawdę posłuchać tych kolumn, posłuchaj różnic na podbitym i neutralnym Onkyo. I wcale nie sugeruję, że ma zostać w ustawieniu neutralnym, choć to nie po audiofilsku ;)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o

Wharfedale Diamond 9.2

Większośc przejrzałem i te mi odpowiadają zarówno wyglądam jak i budową czyli bassreflex z przodu.

Jak one grają?

Też się zastanawiałem nad JBL ES 30 ale one mają bassreflex z tyłu a kolumny będą max do ściany dosunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieraj między Dali,a Monitor Audio

Nad dali tez myslałem tez jest podobny model. Chyba dali concept 2.

Czemu dali jest lepsze od tego wharfedale.

Który do gier jest lepszy.

Edytowane przez kukiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...