Skocz do zawartości
miro.mo

Jakość obrazu z IcyBoxa MP3011HW i innych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum. Do napisania skłoniła mnie lektura wątku o IcyBoxie i podobnych odtwarzaczy. Nie spotkałem w nich uwag o jakości obrazu na wyjsciu hdmi. Moje obserwacje są takie, że ten sam materiał odtwarzany z blu-raya (Samsung BD-C6500)jest wyrażnie lepszy niż z IcyBoxa. Oba sprzęty mam podłączone do Onkyo 607 a ten jednym hdmi do plazmy Panasonic P50V20. Odtwarzając równocześnie to samo z płyty avchd (rip blu-raya do dvd-dl czyli BD9)i z dysku IcyBoxa lub plik mkv z dysku podłączonego do blu-raya i z dysku Icyboxa i przełączając wejście w Onkyo trudno nie zauważyć lepszej jakości obrazu z Blu-raya. Z Icyboxa obraz jest mniej wyraźny, kontrastowy i taki jakiś przydymiony. Im niższa jakość materiału (dvd) tym lepiej on wygłąda z blu-raya co można chyba wytłumaczyć lepszym skalerem w Samsungu. Nie rozumiem natomiast dlaczego pełne kopie płyt blu-ray są lepiej odtwarzane z płyt niż z IcyBoxa. Można nieco poprawić obraz zmieniając parametry suwakami w Icy i Onkyo ale to ciągle nie to. Teraz IcyBox służy mi głównie za zewnętrzy dysk-magazyn z którego odtwarzam tylko sezony seriali i filmy na dvd a materiał hd nagrywam na płytę BD-RE SL lub DL i wrzucam do Samsunga.

Mam pytanie, czy kupująć media player z wyższej półki, jakiegoś Popcorna Czy Dune na Sigmie mogę spodziewać się lepszej jakości obrazu czy to co otrzymuję z Icyboxa jest raczej standardem we wszystkich media playerach?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś ale nie ma co się dziwić. Twój odtwarzacz jest o połowę droższy od Icy Box'a

Dodatkowo IMHO Samsung przerabia sygnał bardziej sprzętowo a Icy Box softem.

Kable HDMI masz takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś ale nie ma co się dziwić. Twój odtwarzacz jest o połowę droższy od Icy Box'a

Dodatkowo IMHO Samsung przerabia sygnał bardziej sprzętowo a Icy Box softem.

Kable HDMI masz takie same ?

Nie są takie same ale chyba podobnej jakości Hama i Techlink. Po twoim pytaniu zamieniłem kable ale jak można było się spodziewać, nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem ciekaw wypowiedzi innych posiadaczy Icy Boxa

Ja niestety jeszcze nie mam odtwarzacza to się nie wypowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps3 i icyboxa a do tego projektor hd ready. Naprawde treba sie czepiac zeby zauwazyc roznice w obrazie. Filmy z icyboxa oglada sie naprawde przyjemnie jakos nie zauwazylem roznicy miedzy koncertem z blu-ray z ps3 a innymi tresciami hd z icyboxa. Trzeba naprawde sokolego wzroku. Widzialem natomiast roznice miedzy HTPC a icyboxem na korzysc tego drugiego. Mam htpc na zintegrowanej plycie z grafika nforce i tamten obraz jakis taki za mgla i malo dynamiczny. Ale pewnie jak wszystko w zyciu, tak i tu ile osob, tyle opinii. Warto sie po prostu samemu przekonac czy nam cos pasuje czy nie. Relacje, opisy, recenzje nigdy nie beda w pelni obiektywne - bo nie to ladne co ladne a co sie komu podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie daliście ciała - obraz w kazdym sprzecie przerabiany byłby sprzetowo - ALE NIE JEST I BYĆ NIE MUSI bo i po co?jedyne co działa to skaler(i to też nie jest pewne w 100%) jeśli ustawimy rozdziałkę ekranu na sztywno

ten sam materiał czyli mówimy o dokładnie tym samym pliku?to będzie to samo jak ktoś nie dał ciała w oproramowaniu bo jedyne co player ma zrobić to przekierować strumienie na odpowiednie wyjścia

kable nie zrobią żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...