Skocz do zawartości
polom77

Aktualizacja Oprogramowania - SAMSUNG LE37C650

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem telewizor Samsung model LE37C650 , mam pytanie po podłączeniu tv do interentu czy mogę wykonać aktualizację oprogramowania , bo dostałem taki komunikat czy chcę aktualizować oprogramowanie tv?

Zanim to zrobię mam pytanie czy mogę taką aktualizację wykonać ?

Czy nie stracę gwarancji jeśli to zrobię w domu sam a nie w serwisie?

Czy to prawda czy po takiej aktualizacji może nie prawidłowo działać odtwarzacz multimedialny tv za pomocą którego z dysku zewnętrznego odtwarzam filmy - czy nie stracę po aktualizacji oprogramowania jakiś kodeków które na tę chwilę odbiornik posiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz taką aktualizację wykonać. Nie, nie stracisz gwarancji. Nowy soft możesz też wgrać przez USB.

Odtwarzacz po aktualizajach działa bez problemu. Podobno po ostatniej aktualizacji przestały chodzić pliki rmvb. Piszę podobno, bo nie sprawdzałem - po co oglądac na takim TV filmy w tak kiepskiej jakości, skoro można w dużo lepszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz taką aktualizację wykonać. Nie, nie stracisz gwarancji. Nowy soft możesz też wgrać przez USB.

Odtwarzacz po aktualizajach działa bez problemu. Podobno po ostatniej aktualizacji przestały chodzić pliki rmvb. Piszę podobno, bo nie sprawdzałem - po co oglądac na takim TV filmy w tak kiepskiej jakości, skoro można w dużo lepszej.

dzisiaj dzwoniłem na infolinię do Samsunga i tak jak mówisz gwarancji się nie traci ale w sumie serwis nie poleca aktualizacji jeśli odbiornik działa poprawnie lepiej tego nie robić bo można tylko zaszkodzić :-)

A jeśli chodzi o odtwarzanie filmów nie narzekam i nie widzę złej jakości , a jak będe chciał mieć jakość to sobie odtwarzaj film na bluray:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro infolinia tak twierdzi, to jej pracownik jest idiotą. A myślisz, że po co publikuje się nowe softy do różnych produktów, żeby je popsuć? Daj spokój. Owszem, czasami zdarzają się, softy pogarszające właściwości, ale w tym wypadku nie ma czegoś takiego. Możesz spokojnie aktualizować. Tym bardziej, że jeśli masz nowy TV, to od czasu jego produkcji mogło wyjść już kilka nowych wersji oprogramowania.

A co do rmvb, to skoro nie widzisz różnicy między nim a mkv, to po co kupiłeś taki telewizor? Uwierz mi, że jest. Duża. No ale skoro wolisz takie wykastrowane kodeki i gorszą jakość, Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś napisać jak zrobić tą aktualizacje ? Bo robię wszystko jak trzeba a bynajmniej tak jak piszą i nic z tego, po włożeniu pendraiva do TV klikam na Aktualizuj z USB mija kilka sekund a on mi na to że nie ma żadnych Plików do Aktualizacji. W Tv mam wersję 1002.1 a na głównej stronie 15grudnia pokazała się wersja 1016.0 wiec pobrałem instalke T-VAL6DEUC_1016.0.exe wypakowałem na pendraiva zrobił mi się Katalog T-VAL6DEUC wkładam go to TV automatycznie wyskakuje mi monit z zapytaniem co chce zrobić wiec klikam ma Aktualizacja przez USB, potwierdzam, mieli mi przez jakieś 5sek i wyskakuje informacja (Brak Plików do Aktualizacji) Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat jak robić aktualizacje mojego TV. Nawet na stronie Samsunga nie ma żadnej wzmianki na ten temat jak to zrobić. Jedynie na pliku przy rozpakowywaniu pisze:

Jak przygotować się do pamięci USB

Proszę sprawdzić nazwę Firmware telewizora przed aktualizacją (> OSD Wsparcie> Kontakt Samsung)

? Wersja Firmware: T-VAL6DEUC-1016.0

1. Zapisz plik od Samsung.com na komputerze.

Nazwa pliku: T-VAL6DEUC_1016.0.exe

2. Podłącz pamięć USB Drive do portu USB komputera.

Skopiuj plik na pamięci USB Drive.

3. Przejdź do pamięci USB Drive, a następnie kliknij dwukrotnie plik.

4. Naciśnij przycisk "Install".

5. Rozpakowaniu jest w toku.

6. Po zakończeniu proszę nacisnąć przycisk "OK" i "Zamknij".

7. Folder zawierający pliki firmware został dodany do pamięci USB.

Nazwa folderu: T-VAL6DEUC

8. Bezpiecznie odłączyć pamięć USB klikając prawym przyciskiem myszy zielony znacznik wyboru na pasku zadań, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy "Bezpieczne usuwanie".

Dodam jeszcze że chodzi mi o TV LE37C630 to, to samo co C650 mam na myśli robienie aktualizacji

Proszę o Pomoc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w czym masz problem? Co Ci nie działa? Instalujesz pobrany plik na penie (nie przenosisz na niego), podłączasz go do TV, ten wykrywa go i pyta czy dokonać aktualizacji. Potwierdzasz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tv mam wersję 1002.1 a na głównej stronie 15grudnia pokazała się wersja 1016.0 wiec pobrałem instalke T-VAL6DEUC_1016.0.exe wypakowałem na pendraiva zrobił mi się Katalog T-VAL6DEUC wkładam go to TV automatycznie wyskakuje mi monit z zapytaniem co chce zrobić wiec klikam ma Aktualizacja przez USB, potwierdzam, mieli mi przez jakieś 5sek i wyskakuje informacja (Brak Plików do Aktualizacji)

C630 jest składany na dwóch różnych płytach głównych.

Płyta z "dwoma procesorami" i oprogramowaniem T-VAL6DEUC.

Płyta z "jednym procesorem" i oprogramowaniem T-MSX6DEUC.

Jak przygotować się do pamięci USB

Proszę sprawdzić nazwę Firmware telewizora przed aktualizacją (> OSD Wsparcie> Kontakt Samsung)

Prawdopodobnie Twój TV jest z jednym procesorem (T-MSX6DEUC) i oprogramowanie 1002.1 jest obecnie najnowsze. Dobrze że T-VAL6DEUC-1016.0 się nie wgrało bo byś miał teraz martwy telewizor.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slimak@

masz rację ale wyczytałem że to niby różnica procesorów ja mam w TV nazwę T-MSX6DEUC więc instaluje 1002.1 zresztą taką wersje mam. Jeszcze mnie zastanawia nazewnictwo ich aktualizacji bo np: stery od kompa i jakieś pliki czym wyższą nazwę ma czyli numer tym nowszy a na stronie samsunga jest data udostępnienia z dnia 15 Grudnia a moje oprogramowanie 1002.1 w TV było wgrywane 6 września.

Dzięki Ślimak po ciężkim kopaniu w nocy na necie znalazłem temat:

http://hdtvpolska.com/topic/23574-aktualizacja-oprogramowania-40c6000/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym was zapytać jakich zmian dokona aktualizacja softu w moim TV LE37c650

na chwilę obecną posiadam wersję 3003 a na stronie samsunga dostępna jest 3015. Jak widać sporo wersji softu dzieli mnie od tego najnowszego. Czy warto dokonać aktualizacji? Dodam że wszystko działa jak należy poza tym że nie mogę odtwarzać plików .m2ts - poza zmianie rozserzenia na avi lub mkv film odpalę ale nie mogę go przewijać i nie można wznowić oglądania filmu w miejscu, w którym się zakończyło ostatnim razem.

Co poradzicie drodzy forumowicze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...