Skocz do zawartości
Legons

CO dokupic zeby bylo centrum domowej rozgrywki?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Panasonic TX-P50G20E. Ma on wejscia usb, kart sd i mozliwosc podlaczenia dysku, nie wiem co kupic zeby wykorzystac jego mozliwosci.

Nie wiem czy sie,ale chcialbym podlaczyc "cos" do niego zeby moc z komputera importowac na niego materialy HD, jest taka mozliwosc>? Zalezy mi n filmach HD z internetu ktore bym ogladal na tv przez no nie wiem, pendriva, dysk twardy czy jeszcze jakos inaczej...

Moze potrzeba dokupic inne urzadzenie i tak sie nie da?

Gdybym podlaczyl PC z tv to by dalo rade, tzn obraz puszczm na PC i jest klonowany na tv.

Mam taki komp:

7800GT

3000+ Athlon

2gb ram.

Karta ma mozliwosc podlaczenia z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie odtwarza wszystkich formatów video jak np mkv a w takim formacie najczęściej są filmy HD o których wspominasz.

Najlepiej podłączyć komputer bezpośrednio do tv kablem hdmi-dvi.

Możesz też zakupić odtwarzacz multimedialny a jest ich masa na rynku począwszy od WDTV przez Hyundaia po Popcorna czy Dune itp. zależy tylko ile możesz wydać.

Można też podłączyć tv w sieci z komputerem i streamować sygnał do tv, ale tu już nie pomogę w szczegółach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie odtwarza wszystkich formatów video jak np mkv a w takim formacie najczęściej są filmy HD o których wspominasz.

Najlepiej podłączyć komputer bezpośrednio do tv kablem hdmi-dvi.

Możesz też zakupić odtwarzacz multimedialny a jest ich masa na rynku począwszy od WDTV przez Hyundaia po Popcorna czy Dune itp. zależy tylko ile możesz wydać.

Można też podłączyć tv w sieci z komputerem i streamować sygnał do tv, ale tu już nie pomogę w szczegółach.

Pozdrawiam.

Ten komputer jest za słaby.

Kup lepiej odtwarzacz sieciowy HD np Popcor albo Dune. Do tego jakiś zestaw kina domowego żeby był dźwięk.

Nic nie napisałeś o budgecie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy odtwarzaczem sieciowym, a takim zwyklym jak np Oplay zeby warto bylo doplacac prawie drugie tyle?

ROzumiem, ze do tego bedzie tez potrzebny dysk zewnetrzny?

Macie racje,filmy full HD z YOUTUBE nawet sie tna, o jakims kroliczku wlaczylem ( 1 pozycja jak sie wpisze HD dobrej jakosci na YT ) obraz ZYLETA juz z YT, to filmy w prawdziwym HD musza wymiatac...roznica YT i np HBO HD to przewaga YT jestem w szoku!

Cena - no powiedzmy te 600zl wydam jesli warto.

edit: filmy HD z YT sie tna,alejuz taki sciagniety promo hd od samsunga w full HD chodzi plynnie i nic nie tnie!

Czyli po co przeplacac?

Edytowane przez Legons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy odtwarzaczem sieciowym, a takim zwyklym jak np Oplay zeby warto bylo doplacac prawie drugie tyle?

ROzumiem, ze do tego bedzie tez potrzebny dysk zewnetrzny?

Macie racje,filmy full HD z YOUTUBE nawet sie tna, o jakims kroliczku wlaczylem ( 1 pozycja jak sie wpisze HD dobrej jakosci na YT ) obraz ZYLETA juz z YT, to filmy w prawdziwym HD musza wymiatac...roznica YT i np HBO HD to przewaga YT jestem w szoku!

Cena - no powiedzmy te 600zl wydam jesli warto.

edit: filmy HD z YT sie tna,alejuz taki sciagniety promo hd od samsunga w full HD chodzi plynnie i nic nie tnie!

Czyli po co przeplacac?

Kwestia odpalania mkv 1080p oraz HD-Audio. Znam tylko Popcorny i Dune i te sobie poradzą. Są jeszcze Novatrony, Hundaye, TviX'y i inne. Poszukaj w dziale playerów sieciowych, było o tym setki razy.

Dysk może być zewnętrzny, może byc wewnętrzny, zalezy od konstrukcji. Do tego oczywiście streamowanie przez LAN.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp fakt nie zwróciłem uwagi na komputer kolegi Legons, więc faktycznie lepszym posunięciem będzie zakup odtwarzacza np tu link, kolega priem ma do sprzedania popcorna A100.

Tak potrzebny dysk ale nie koniecznie zewnętrzny np popcorn, dune i inne mają miejsce w środku na hdd.

Ale myślę, że lepiej kupić odtwarzacz blu-ray, który po podłączeniu dysku zewnętrznego odtwarza mkv, divxy itd.

Jaka różnica pewnie jakościowa, ilość odtwarzanych formatów no i aktualizacje softu na plus tych droższych.

Edytowane przez M4co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zamotaliscie musze przyznac.

Rozumiem, zedlatego material full hd mi sie nie przycinal, bo nie byl bardzo wysokiej jakosci i w malo popularnym, ewentualnie z niskim bitrate.

Teraz tak.

Polecacie odtwarzacz sieciowy z wbudowanym dyskiem. Rozumiem, ze podlaczam go do komputera a nie tv, a dopiero potem z niego do tv? Jednak poprawcie mnie, ale czytalem, ze odtwarzacze sieciowe maja problemy z naprawde wielkim bitrate i potrafia filmy przycinac, tylko nie wiem czy po wi-fi czy rowniez po kablu...tylko chyba jedyna zaleta tej zabawki to wlasnie wi-fi? Cyz moze sieciowy wcale nie oznacza, ze wi-fi a reszta jakby dodatkowo?

ROzumiem, ze taki zwykly odtwarzacz jak ten oplay dajmy na to, jest w czyms gorszy pod wzgledem funckjonalnosci, jakosci materialow, czy moze jest jakas inna roznica ktora wyroznia te dwa rozne systemy?

Moge tez kupic Blu-ray a do tego dysk zewnetrzny i bedzie to samo, ale bede musial przepinac dysk zewnetrzny raz do kompa raz do blu-ray tak? Mam PS3 dlatego jezeli to mozliwe chcialbym jednak ten wariant zachowac awaryjnie. Pewnie potrzeba jakiegos specjalnego blu-ray zeby potrafil przyjac dysk zewnetrzny a potem z niego odpalac filmy nagrane z kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jakość pliku video była niższa i komp wyrabiał ale spróbować zawsze możesz jakiś lepszy jakościowo plik zapuścić i sprawdzić ;)

Odtwarzacz sieciowy czy multimedialny jak zwał tak zwał podpinasz najczęściej kablem hdmi-hdmi nie raz może się zdarzyć hdmi-dvi (ale to chyba bardzo rzadko) zawsze do tv, nie ma potrzeby podpinać do kompa chyba, że będziesz chciał streamować video z kompa ale to już musisz mieć router i małą sieć domową.

Co do wi-fi nie jestem w temacie ale to i tak jest związane ze streamowaniem video z kompa więc komp musi wyrabiać materiał HD.

Tak podpinasz hdd do blu-raya i oglądasz potem możesz podpiąć do kompa i skopiować nowe filmy, jest to chyba najwygodniejszy sposób jak dla mnie. No ale masz już ps3 więc blu-raya nie ma sensu kupować, zostaje jakiś odtwarzacz.

Edytowane przez M4co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisalem zeby odtwarzacz sieciowy podpiac do kompa, ano po to, ze sie zastanawialem jak inaczej bedemial tam material z filmami, skoro pisaliscie ze dysk moze byc wewnetrzny...czyli bym musial rozkrecac kompa, nagrac tam material, potem znowu go rozkrecac wyjmowac dysk i przeczucic go do odtwatzacza...dlatego myslalem i nadal mysle, ze mozna dysk zewnetrzny podlaczyc do kompa, potem w kilka sekund do tego odtwarzacza i tyle...chyba, ze jakies formatowanie wchodzi w gre i tak sie nie da, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisalem zeby odtwarzacz sieciowy podpiac do kompa, ano po to, ze sie zastanawialem jak inaczej bedemial tam material z filmami, skoro pisaliscie ze dysk moze byc wewnetrzny...czyli bym musial rozkrecac kompa, nagrac tam material, potem znowu go rozkrecac wyjmowac dysk i przeczucic go do odtwatzacza...dlatego myslalem i nadal mysle, ze mozna dysk zewnetrzny podlaczyc do kompa, potem w kilka sekund do tego odtwarzacza i tyle...chyba, ze jakies formatowanie wchodzi w gre i tak sie nie da, dlatego pytam.

Czy masz w domu sieć LAN?

Od tego zacznijmy. Jeśli tak to materiał możesz ciągnąć z HDD z komputera po sieci LAN. WiFi się do tego kiepsko nadaje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem.

Mam router.

Czyli moge z odtwarzacza podlaczonego do tv jakos wejsc w windowsa i streamowac z kompa filmy? Bo na logike to odwtornie chyba musi byc...no ale nie bardzo wiem jak mam podlaczyc kompa z tym odtwarzaczem zeby na niego streamowac cokolwiek, po kablu sie da? Jakis specjalny program jest do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup poprostu wd tv wraz z dyskiem zewnętrznym 2,5" i już. Sciagasz film z netu, wgrywasz na dysk, potem dysk do wdtv który jest podłączony do tv, ewentualnie dysk możesz podłączyć bezpośrednio pd USB w tv.

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz odtwarzacz do tv kablem hdmi (masz router więc podpinasz odtwarzacz do routera rj-ką) kompa masz na kablu czy wi-fi? Jeśli masz po kablu to transfer będzie szybszy. Potem na windzie uruchamiasz np total commander lub freecommander i FTP-em kopiujesz na hdd w odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem inne rozwiazanie.

Mam PS3, podlaczam ps3 i kompa przez PS# edia server i moge kopiowac filmy bezposrednio na ps3 i potem je ogladac na ps3 w full hd bez zaciec. Ok, troche to czasochlonne, bo 660mb jakies 4 minuty sciagal, ale to nie tak tragicznie.

Czyli kupie dysk zewnetrzny i z niego bede stremowac na ps3, nie ma potrzeby kupowac odtwarzacza, bo jak sie okazuje juz go mam w postaci ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że PS3 jest wybredna jeśli chodzi o formaty plików i np mkv nie odczyta, a media server to chyba służy jeśli dobrze myślę do streamowania tzn komp odtwarza film i przesyła na tv a jak wspominałeś kompa nie masz super mocnego.

Jeśli znów coś poknociłem proszę mnie poprawić dziękuje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy media server pozwala na szczescie na kopiowanie plikow bezposrednio na ps3, takze aby moc ps3 wystarczyla do odtworzenia, a ze z blu-ray sobie radzi to z kazdym formatem da rade :)

Do ps3 da sie tez podpiac dysk zewnetrzny ale niestety tylko format fat32 obsluguje wiec kicha i zostaje media server, ograniczeniem jest wiec pojemnosc dysku ps3 ( mam 80 gb) wiec najwyzej dwa filmy w bardzo wysokiej jakosci na raz bede mogl miec, ale to i tak o jeden za duzo na raz ;)

Rowniez mnie poprawcie jesli sie myle/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże pliki można przecież pociąć na ~4GB przy pomocy TSMuxera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. W sumie mam podobną zagwozdkę, więc żeby nie zaśmiecać zagajam tutaj.

Mam następujący skromniutki zestaw:

Panasonic TX-P42S20, Onkyo TX-SR508, Quadral Quintas 5000, PS3 oraz Asus N61Da + SAMSUNG S2 Portable (HX-MU010EA).

Jak wiadomo, wydymali nas z Gwiezdnymi Wojnami na BD, więc niedługo przyjedzie do mnie wydanie amerykańskie. Ale ponieważ chcę mieć edycję polską dla niewładających językiem, naturalnie myślę o jakimś combosie. Nie chcę jednak nic wypalać, zresztą nie mam warunków. Pomyślałem zatem o kopii z napisami na dysku (kompa, przenośnym, PS3). Jako, że nie jestem w temacie, krótka piłka - jak najlepiej sprawę rozwiązać? Podłączyć laptopa do TV? Dysk Samsunga do TV? A może z dysku PS3 można zgraną kopię oglądać?

Potrzebuję rady - doradzajcie mi! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...