Skocz do zawartości
karas2002

TV LCD/LED/Plazma 46" do 3500-4500zł

  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrać w takim przypadku?

    • LCD do 3500zł
      1
    • LED do 4500zł
      1
    • Plazma do 3500zł
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś już pytałem się na forum o telewizor, jednak wtedy nie doszło do zakupu a teraz "wymagania troszkę się zmieniły.

Mam pomóc rodzicom w zakupie telewizora na święta.

Telewizja będzie oglądana z odległości 3,5m (stół) i 5m (kanapa) (wiem, że to bardzo dużo, ale z uwagi na wystrój i budżet nie wstawimy tam 60"), telewizor ma wisieć na ścianie. Będzie on ok. 0,5m od okien, także czasem słońce będzie świeciło wprost na niego. Wiem, że lepiej byłoby wybrać telewizor z matową matrycą, ale wtedy to bardzo ogranicza wybór, jednak miło by było widzieć coś w słoneczny dzień.

Ciężko mi powiedzieć czy ma to być LCD, LED czy plazma, także szukam tu pomocy.

Kwota to tak ok. 3500zł, ale gdyby był np. jakiś LED o znacznie lepszym obrazie to może być nawet 4500zł.

Wymagania: min. 100Hz i dobry dźwięk (z wiekiem u rodziców ze słuchem coraz gorzej, a tata lubi posłuchać głośniej jakiegoś koncertu i martwi się, że w LED'zie będzie z tym słabo). Zależy też im na niskim poborze energii.

Na razie obraz będzie odbierany z cyfrowej telewizji naziemnej, oraz Telewizji na kartę SD. W przyszłości będzie to najprawdopodobniej telewizja N. Musiałby mieć z 3 HDMI i z 2 euro złącza, wiem że z tym w led'ach cienko. Oczywiście już FullHD.

Służyć ma głównie do przeciętnego oglądania wszystkiego w telewizji w "living roomie". Porządne kino domowe mam w innym pokoju na 50" projekcyjnym sony.

Mam nadzieję, że zawarłem komplet informacji. Skłaniam się ku LED'om Samsunga, lub SONY (tu głównie za sprawą darmowego montażu i uchwycie, co zmniejsza koszty o kilkaset złotych).

Proszę o pomoc i wasze opinie i przepraszam za zagmatwany wątek, ale ja mam taki styl pisania. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez karas2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...