Skocz do zawartości
peterka1000

Porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

Niose się z zamiarem na zakup w/w telewizorków . Prosze kogoś co ma czy miał styczność z obydwoma o rzeczową wypowiedź w tej materi . Chodzi mi przedewszytkim o porównanie obrazu 2D ( ceny prosze nie brać pod uwage , jakby jej nie było :) ) , oczywiście 3D też ważny ale mniej z racji dostępności materiału 3D. Co nieco czytałem już o obydwu telewizorkach i wiem że pierwszy to Led ze strefowym wygaszaniem , drugi to klasyczny tv LCD CCFL . Niby z forum wiem wiele ale w sumie tylko w teorii . Zaznaczam odrazu że pierdoły w stylu yutube , ipli , odtwarzania jakiegokolwiek filmu na USB , czy wszelkiego rodzaju wodotryski mnie nie intersują , również aspekt dźwięku telewizora , bo do tego jest kino domowe a nie śmieszne pierdziki zamontowane w tv . Prosze się skupić tylko nad porównaniem jakości obrazu ( nie jego cienkości bo to też nie istotne,oczywiście wygląd w jakimś stopniu się liczy ale akurat nie grubość samego tv ) , ewentualnej awaryjności i wszystkiego tego co świadczy o wyświetlaniu wzorowego obrazu telewizyjnego . Za rzeczowe wypowiedzi z góry dziękuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o te lcd to wybrałbym C8000.

Właśnie zamówiłem 46''C750 i praktycznie zadecydowała cena na ten lcd. Gdybym miał nie patrzeć na koszty to wziąłbym C8000.

Jeśli chodzi o wygląd to C8000 chyba jest "ładniejszy" - nowszy design ale to rzecz gustu.

W swoim poście wykluczyłeś dźwięk, na pewno C8000 ma lepszy bo ma dodatkowo chyba sub-a.

Bajery mają takie same, ale na tym też ci nie zależy :)

Obraz powinien być podobny, 750-tka ma dopracowany CCFL a C8000 na pewno lepszy led od C7000 z którym mam do czynienia a który wg mnie też świeci b. dobrze więc powinno być tylko lepiej! Prawdopodobnie i tu i tu jak się uprzesz to zobaczysz świecące rogi.

Reasumując, powtórzę się ale gdyby nie cena to kupiłbym C8000.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz napisz na czym opierasz te spostrzeżenia , czy tylko na ogladaniu pobieżnym gdzieś w cklepie czy bawiłeś się jdnym i drugim ? Jak byś poczytał sam swoją odpowiedz na moje pytanie , to doszedłbyś chyba jednak do wniosku że lepiej kupić Sama LE 46C750 aniżeli C8000 , bo sam widzisz że to na czym mi zależy jest porównywalne wedłog Ciebie , a to co nie jest istotne jest lepsze w C8000 , więc pomimo tego ze mam kase na to czy to po co w takim razie przepłacać ? No chyba nie rozumuje zbyt głupio . Pozdrawiam . Acha P.S jak będziesz już miał tego LE46C750 w domu napisz , jak masz pogadamy na GG . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już mojego C750 i po pierwszych "zabawach" jestem zadowolony.

Mam też plazmę panasa 42"G20 i bałem się że obraz w lcd będzie dla mnie zbyt jaskrawy jednak już po pierwszych, szybkich ustawieniach C750 jest ok. Jak będzie czas to muszę bardziej zagłębić się w te nastawy.

Do C750 dodatkiem są okulary 3D, więc można sobie na starcie już coś pooglądać, nawet jak tv przerabia 2D na 3D to też fajny efekt.

Dzisiaj będę go testował z ps3.

C750 po HDMI steruje mi nagrywarką panasonic więc od biedy jeden pilot można schować do szuflady;)

Jeśli chodzi o C8000 to nie mam z nim do czynienia, często jednak "bawię" się C7000 u szwagra i pomijając to że jest "chudy" to nie widzę różnic w obrazie a mamy te same tunery sat więc nie ma dylematu. Tak jak napisałem w C8000 powinno być tylko lepiej, ale to moje przypuszczenia.

W C7000 zdecydowanie bardziej widać świecące rogi i nie tylko, w porównaniu z C750 gdzie delikatnie jaśniejsze są tylko rogi ekranu. W C7000 podoba mi się pilot :) jest na prawdę fajny, choć pilot C750 w porównaniu z panasem jest super.

Internet w C750 zadziałał od razu po podpięciu kabla, choć czytałem że są czasami z tym problemy.

W przypadku Twojego pytania chyba faktycznie wszystkie plusy C8000 ciebie nie interesują więc C750 spokojnie polecam.

Tak na razie tyle z moich obserwacji, może z czasem napiszę o ew. wadach jak je znajdę.

Pozdrawiam.

P.s.

GG używam sporadycznie, jak co to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niose się z zamiarem na zakup w/w telewizorków . Prosze kogoś co ma czy miał styczność z obydwoma o rzeczową wypowiedź w tej materi . Chodzi mi przedewszytkim o porównanie obrazu 2D ( ceny prosze nie brać pod uwage , jakby jej nie było :) ) , oczywiście 3D też ważny ale mniej z racji dostępności materiału 3D. Co nieco czytałem już o obydwu telewizorkach i wiem że pierwszy to Led ze strefowym wygaszaniem , drugi to klasyczny tv LCD CCFL . Niby z forum wiem wiele ale w sumie tylko w teorii . Zaznaczam odrazu że pierdoły w stylu yutube , ipli , odtwarzania jakiegokolwiek filmu na USB , czy wszelkiego rodzaju wodotryski mnie nie intersują , również aspekt dźwięku telewizora , bo do tego jest kino domowe a nie śmieszne pierdziki zamontowane w tv . Prosze się skupić tylko nad porównaniem jakości obrazu ( nie jego cienkości bo to też nie istotne,oczywiście wygląd w jakimś stopniu się liczy ale akurat nie grubość samego tv ) , ewentualnej awaryjności i wszystkiego tego co świadczy o wyświetlaniu wzorowego obrazu telewizyjnego . Za rzeczowe wypowiedzi z góry dziękuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niose się z zamiarem na zakup w/w telewizorków . Prosze kogoś co ma czy miał styczność z obydwoma o rzeczową wypowiedź w tej materi . Chodzi mi przedewszytkim o porównanie obrazu 2D ( ceny prosze nie brać pod uwage , jakby jej nie było :) ) , oczywiście 3D też ważny ale mniej z racji dostępności materiału 3D. Co nieco czytałem już o obydwu telewizorkach i wiem że pierwszy to Led ze strefowym wygaszaniem , drugi to klasyczny tv LCD CCFL . Niby z forum wiem wiele ale w sumie tylko w teorii . Zaznaczam odrazu że pierdoły w stylu yutube , ipli , odtwarzania jakiegokolwiek filmu na USB , czy wszelkiego rodzaju wodotryski mnie nie intersują , również aspekt dźwięku telewizora , bo do tego jest kino domowe a nie śmieszne pierdziki zamontowane w tv . Prosze się skupić tylko nad porównaniem jakości obrazu ( nie jego cienkości bo to też nie istotne,oczywiście wygląd w jakimś stopniu się liczy ale akurat nie grubość samego tv ) , ewentualnej awaryjności i wszystkiego tego co świadczy o wyświetlaniu wzorowego obrazu telewizyjnego . Za rzeczowe wypowiedzi z góry dziękuje .

Witam. Posiadam model C 8000 od dwóch mięsięcy i jestem bardzo zadowolony obraz bajka naprawdę nie można się do niczego przyczepić a jestem dośc wymagający. Model C8000 ma lepszą czerń niż model C 7000 ze względu na wygaszanie strefowe żadnych świecących rogów ani nierównomierności podświetlenia do tej pory nie zauważyłem.

Edytowane przez SlawekR
naprawa cytowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...