Skocz do zawartości
mantanor

Odtwarzacz WIWA HD-100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę tygodni temu kupiłem odtwarzacz WIWA HD-100. Podłączyłem go w sypialni do tv 32" HD ready. Zależało mi żeby cena odtwarzacza była jak najniższa oraz żeby pełnił funkcję tunera DVB-T. W tym momencie nie podłączyłem jeszcze anteny, ale mogę napisać jak sprawuje się przy oglądaniu filmów.

- pilot działa bardzo słabo, czasami trzeba wielokrotnie wciskać guziki żeby coś włączyć.

- napisy nie posiadają czarnych obramówek, a więc niekiedy ciężko doczytać cały tekst. Można wybrać parę kolorów napisów (ale brakuje np żółtego) oraz ustawić tło napisów.

- nie można zmienić formatu obrazu podczas oglądania. Trzeba wejść do menu i dopiero wtedy można ustawić format. Żeby ustawić format 2.21:1 trzeba w menu zaznaczyć 4:3 letter box.

- czasami podczas odtwarzania filmu na parę sekund zanika dźwięk, robi się krótka pauza, po czym film jest dalej normalnie odtwarzany.

- jak na razie WIWA wyświetliła poprawnie wszystkie filmy które oglądałem (głównie Divx SD, napisy txt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety muszę się zgodzić z Twoją opinią na temat pilota, napisów, zmiany formatu i zanikania dźwięku. Od siebie dodam, że WIWA często ma problemy z plikami mkv.

Tzn. Jeżeli jakiś plik ma wbudowane napisy (np. angielskie) nie ma możliwości wyboru polskich z osobnego pliku. Do tego dochodzi problem z dźwiękiem DTS (UNSUPPORTED AUDIO).

Ogólnie na ok.100 filmów w Divx'ie nie odczytał mi 10. A na 15 MKV miał problem z pięcioma. A szczerze: gdybym miał jeszcze raz kupować tego typu urządzenie wolałbym dołożyć nawet kilka stówek i kupić coś lepszego.

Chyba, że spece z WIWY w końcu uraczą nas jakąś aktualizacją firmware.smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...