Skocz do zawartości
darej

Pytanie do odtw HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu jestem zdecydowany na zakup odtwarzacz HD. No i tu jest problem jak w wielu przeczytach już postach - jaki. Generalnie chiałbym postawić na coś przyszłościowego, co czyta wszystko lub prawie i co będzie ładnie odtwarzało muzykę (wiem, większość wpisów tak się zaczyna). Coś co będzie również NASem, więc powinno mieć miejsce na dysk 3.5" (wolę 3.5" bo mam ich kilka) lub lepiej nawet dwa.

W zasadzie na placu boju została Kukurydza C200 za którą przemawia chyba już całkiem całkiem przyzwoity firmware i możliwości rozbudowy (dołożenie Blueray'a, słyszałem również o opcji podpięcia wielu dysków). W sumie też za całkiem podobne pieniądze mogę mieć Dune Duo (tu akurat nie dołoże sam Blueray, mogę tylko dokupić za niemałe $), choć jak czytałem to ten sam HW. Zastanawiałem się jeszcze na Xtreamerem PRO tyle, że większość jednak zachwala Sigmę..

No i nie wiem, czy rzeczywiście warto jeszcze bardziej narazić się żonie (ledwo łyknęła cenę 700-800 zł) i porwać na C200 (duży plus za nawigowanie bez odpalania TV) czy może wziąć Mercedesa w postaci Dune? Czy może po prostu postawić na całkiem poprawnego Xstreamera PRO, który chyba spełnia założenia? A może jeszcze co innego?

Wiem, było już trochę takich postów, ale po przeczytaniu całkiem sporej części forum nadal nie wiem co kupić. Wszelkie rady mile widziane. Dzięki z góry

pozdrawiam,

daro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, inaczej. Widzę, że odpowiedzi się nie doczekam. Zapytam więc krótko - z którego playera będzie lepszy dźwięk? Xtreamer czy Popcorn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem , ale z popcorna jak dla mnie dźwięk jest jak najbardziej Ok. Xtreamer jest dużo tańszy i na innym chipsecie. Jeśli chcesz to akurat mam na sprzedaż C200 w idealnym stanie z Polska gwarancja i czytnikiem blue-ray w zestawie.

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek bedzie ten sam ale zapamietaj soie ze Sigma jest o niebo lpeszą platformą sprzętową niż Realtek - i tym bym sie na twoim miejscu kierował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie o niebo, ale jedynie o kilka chmurek .... Xtreamer jest bardzo wygodny i poręczny (tak go m.in wykorzystuję, czyta wszystko bez zająknięć , ma dużo fajnych funkcji - nie skreślałbym go ot tak na starcie . U mnie lata jako drugi player i jestem bardzo z niego zadowolony - 2 dyski w środku zastępują dwie stacje po 90 pln.

Minusy - prędkość kopiowania pomiędzy dyskami. nie czyta MENU BD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o jakiś namiar/rozwinięcie tego wątku o dołożeniu wyświetlacza do nawigowania po plikach? Może źle szukam bo nic nie znalazłem a to w zasadzie przesądzało by mój wybór.. Acha, przestawiłbym się na A200 + ten wyświetlacz jeśli się da. Myślę, że C200 jest deko za drogie, z kolei A200 mógłbym "wzbogacić" o mały LCD jak w ww wątku i to byłoby to :)

Odpowiadając: kukurydza również nie czyta menu BD, dopiero po upgade do C200 (poprawcie mnie jeśli się mylę).

i dzięki za odzew

Edytowane przez darej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kilka chmurek robi jednak sporą różnicę :)

- 3D (pełne wsparcie na poziomie sprzętowym - SDK rodzi się w bólach ale wiadomo że będzie pełna implementacja)

- pelne wsparcie dla BD-J

- pełne wsparcie dla Profile 2.0

- bezproblemowa obsluga niskoskompresowanych plików video (40-50 megabitów i wyżej)

- dźwięk HD (bezproblemowe dekodowanie i bitstream. wiem wiem RT1283+ też już to może)

- ogólnie lepsza wydajność i praca systemu (zegar 667 vs 400 Mhz). Pamiętam jak mi się mulił TViX na menu płyty BluRay. Na Sigmie ruch kursora na ekranie jest natychmiastowy

to tak na szybkiego

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo, to są argumenty (nie o wszystkich czytałem)

Podtrzymuję natomiast pytanie o dodatkowy LCD dla A200 (w zasadzie pytanie ode mnie i kumpla).

Proszę o odpowiedzi ponieważ chciałem jutro zamówić, żeby na weekend mieć zabawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna podpiac dowolny LCD pod wyjscie CVBS np jakiś 3.5" od ramki cyfrowej, nawigacji itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie będę zaczynał nowego tematu.

Mam w tej chwili Woxtera i-750, konstrukcja oparta na Realteku.

Planuję wymienic go na model z bardziej rozudowanymi możliwościami "internetowymi" YouTube, Picassa, Flickr, Internetowe Radio, Podcasty itp

Tak jak inicjator wątku mam na oku

Popcorn C-200 i Dune HD DUO

Znam specyfikacje obu, ale jak przedstawia się kwestia stabilnosci softu, media library najlepiej w oparciu o IMDB lub inny serwis tego typu.

Mam dużą kolekcję plików video w formacie mkv średnio 10 GB kazdy

dużo słucham muzyki ( FLAC )

chcę wykorzystywac radio i tv internetowe

nie interesuje mnie zgrywanie obrazów BD

A oba urządzenia w tej samej cenie :)

Co polecacie praktycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja uzywam C200 do mkv i jak dla mnie jest wygodna obsluga, spore mozliwosci konfiguracji. Co do youtube'a to wkurza wklepywanie z pilota tekstu ale to chyba wszedzie tak jest. Wideo nie tnie i jest jak najbardziej ok. Nie zdazaly mi sie nigdy problemy z dzwiekiem, z brakiem odtwarzania czegokolwiek (wylaczajac formaty ktorych soft nie wspiera). Muzyki nie odtwarzalem z niego nigdy wiec nic w tym temacie nie mam do powiedzenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...