Skocz do zawartości
makakam

Kopia blu-ray 1:1 z dzwiekiem LPCM i brak jednego kanalu

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzajac film z dysku (kopia blu-ray 1:1) z dzwiekiem LPCM 5.1 w MPC-HC jeden kanal nie dziala (a dokladnie lewy surround). HTPC z ati 5770 jest polaczone z ampli onkyo htr-538. Wszystkie formaty HD dzialaja prawidlowo i nawet filmy z dzwiekiem LPCM 7.1 tez a z tym, ktory ma LPCM 5.1 mam problem. Wszystkie kanaly dzialaja w tym filmie ale jak wlacze go w TMT3. Panowie jakies sugestie? Mam najnowsze MPC-HC i ffdshow tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wina ffdshow zobacz ustawienia, w ustawieniach pewnie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędne dekodowanie kanałów z peceta przy LPCM to nic nowego, dla pocieszenia powiem że może nie wiesz ale w 7.1 boczne głośniki z tylnymi też masz zamienione :lol: , prawdopodobnie to taka wada toru audio co ciekawe objawiająca się i przy dekodowaniu i przy bitstreamie, wiem w ostatnim przypadku to nieprawdopodobne.

Do testów polecam Hi-Definition Reference Disc 2008 Blu-ray 1080I AVC LPCM7.1, a żeby nie było z Dolby TrueHD jest to samo, do testów Dolby - The Sound Of High Definition.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędne dekodowanie kanałów z peceta przy LPCM to nic nowego, dla pocieszenia powiem że może nie wiesz ale w 7.1 boczne głośniki z tylnymi też masz zamienione :lol: , prawdopodobnie to taka wada toru audio co ciekawe objawiająca się i przy dekodowaniu i przy bitstreamie, wiem w ostatnim przypadku to nieprawdopodobne.

Do testów polecam Hi-Definition Reference Disc 2008 Blu-ray 1080I AVC LPCM7.1, a żeby nie było z Dolby TrueHD jest to samo, do testów Dolby - The Sound Of High Definition.

Pozdrawiam

Pierwszej z wymienionych płyt nie mam w tej chwili ale drugą włączyłem przed chwilą dla sprawdzenia i ... wszystko jest tak jak powinno być.

Skąd bierzesz takie rewelacje?Przy bitstreamie jest to fizycznie niemożliwe bo niby jak?Ścieżka prosto z płyty wysyłana jest do amplitunera , w dodatku chronionym torem (PAP).Tor komputera nic nie może z nią zrobić.Przy dekodowaniu co innego , pamiętam pierwsze sterowniki HDMI NVIDII zamieniały kanały tylne z bocznymi przy dekodowaniu.Nawet przy ustawieniu 5.1 z tylnych głośników nie było dźwięku.Ale to było chyba ze dwa lata wstecz :o .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje się do błędu i jednocześnie dziękuję Ci Irek39 za nieświadomą pomoc :rolleyes::D

Sprawa wyglądała w moim przypadku tak, w poprzednim ampie istotnie przy konfiguracji HD4870 + Onkyo 674 - LPCM był błędnie dekodowany, pozostałe formaty także były błędnie dekodowane, natomiast sygnał dekodowany po analogu na karcie X-Fi na ogół prawidłowo wypuszczany właściwymi kanałami.

Natomiast po niedawnej zmianie amplitunera w pośpiechu odwrotnie podpiąłem głośniki, zamieniłem właśnie boczne surroundy z tylnymi, a zauważyłem to dopiero po wrzuceniu testu głośników po analogu w panelu X-Fi i testach głośników w panelu ampa.

Wracając do sedna sprawy.

@makakam

Faktycznie musisz mieć albo włączone jakieś funkcje zamiany w mikserze ffdshow audio jeśli z niego korzystasz i z tego kodeka, albo z tytułem jest po prostu problem może strumień audio jest jakiś nietypowy i niekomercyjne kodeki nie radzą sobie z nim, bywały już takie przypadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder LPCM z ffdshow musial miec jakis problem z tym filmem. Zamiast niego wlaczylem wewnetrzny filter LPCM z MPC-HC i wszystkie kanaly dzialaja prawidlowo, takze problem rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...