Skocz do zawartości
amstrad

Problem z odbiorem przez kabel component nbox HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kabel komponent mam kupić z allegro ? może ktoś jakiś polecić ?
cena najlepiej do 55zł. Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='123MARTINEZ' post='17455' date='25.10.2006, 15:31 ']Analog.[/quote]
...różnicowe składowych RGB. Najlepszy sygnal analogowy do transmisji po m.cz. na wieksze niz kilka m. odległości. Dzieki temu, że są to sygnały różnicowe ale na niesymetrycznych liniach zakłócenia sie znoszą przy składaniu z powrotem na RGB w matrycy.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam N-boxa i TV Philips 9551. Przez HDMI oczywiście po kilku sekundach nie ma sygnału. Ale mam też problem z componentem! Przy wartości 576p obraz jest cacy ale przy 720p jest ucięty z lewej strony kineskopu a przy 8010i mam straszne zakłócenia ( obraz pocięty, posztkowany, pikseloza! ).
Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem w połączeniu component N-box - TV 9551?
Czy wersja softu w TV może mieć na to wpływ? W moim TV jest soft: 1.2
Wszędzie czytałem, że po componencie wszyscy mają świetny obraz!
Błagam o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam N-boxa i TV 9551. Przez HDMI oczywiście po kilku sekundach nie ma sygnału. Ale mam też problem z componentem! Przy wartości 576p obraz jest cacy ale przy 720p jest ucięty z lewej strony kineskopu a przy 8010i mam straszne zakłócenia ( obraz pocięty, posztkowany, pikseloza! ). czy to wina tv Philipsa czy może N-boxa?
Wyczytałem, że przy sofcie 1.5 tego TV wszystko jest ok, ja mam soft 1.2, może trzebwa wgrać nowszy?
Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po componencie śmiga elegancko (720p, 1080i), nie zauważyłem żadnych anomalii, soft 1.2. Edytowane przez bowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(gdybam)...może trzeba eksperymentowac z polepszaczami obrazu (jeżeli możliwe - wył. pixelplus, itp...)? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy moze ktos potrafi mi odpowiedziec na to pytanie czy skalowanie obrazu przez Nbox z sygnalu SDTV do rozdzielczosci HDTV moze rozwniez odbyc sie poprzez Component czy tez moze byc to jedynie HDMI czy tez DVI z HDCP ?? ??
Mam LG RZ32-LZ55 i tak sie wlasnie nad tym zastanawiam czy w przypadku wejscia Component bedzie to rowniez mozliwe

Czy jesli jest mozliwe skalowanie poprzez Component to jak ten obraz wyglada z SD do HDTV Czy widac wyrazna poprawe ????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem n-boxa. Usiłuję go podłączyć do projektora Benq MP610 używając kabla Y Pr PB - VGA , niestety projektor / jak i monitor LCD/ nie wykrywa sygnału / opcja 720 /.Oczywiście wlączam opcje 720 przyciskiem REST

Od pewnego czasu oglądam filmy HD 720 we wszystkich formatach z komputera i wszystko działa dobrze. Byłem wczoraj w Media Markt, żeby przetestować kabel do n-boxa i kabel działa dobrze. Od obsługi sklepu dowiedziałem się , że u nich w sklepie na tym kablu działają jedynie telewizory plazmowe Scharpa, dzięki funkcji recznego ustawiania RGB i żadne inne . Nikt nie wie dlaczego tak jest.
P.S.
Inne wyjścia działają dobrze. Na scarcie obraz jest generowany prawidłowo zarówno na kompozycie jak i w wersji s-VHS. Działa nawet płynniej niż obraz cyfry na Ferdku, po prostu sie wcale nie zacina tyle, że ja chce wreszcie zobaczyć TV HD a nie mam na razie odbiornika z HDMI.
RATUNKU! Edytowane przez Spasmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam NBOX ale z jakosci programow SDTV (PAL) jestem niemile zaskoczony oczywiscie mowie tu sygnale przez Component totalna porazka poprzez Scart wyglada duzo lepiej a te latanie i przelaczanie na Nboxie poprzez RES jest troche denerwujace - cos takieg opowinno byc na pilocie.

Ciekawe jak jest z ta jakoscia poprzez HDMI mowie o zwyklych programach SDTV - niestety nikt nie odpisal.
Nie mam HDMI a DVI w TV zobacze jak to bedzie poprzez DVI w najblizszym czasie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Speedstar' post='18676' date='30.10.2006, 18:14 ']
Mam NBOX ale z jakosci programow SDTV (PAL) jestem niemile zaskoczony oczywiscie mowie tu sygnale przez Component totalna porazka poprzez Scart wyglada duzo lepiej a te latanie i przelaczanie na Nboxie poprzez RES jest troche denerwujace - cos takieg opowinno byc na pilocie.

Ciekawe jak jest z ta jakoscia poprzez HDMI mowie o zwyklych programach SDTV - niestety nikt nie odpisal.
Nie mam HDMI a DVI w TV zobacze jak to bedzie poprzez DVI w najblizszym czasie.

Pozdr.
[/quote]

z tego co czytałem to po hdmi obraz wygląda gorzej niż po componencie więc coś tu nie gra chyb, że nie kupiłeś specjalnych kabli componet odpowiedniej grubości i 75 omów bo przecie to panaroja,żeby po euro obraz był najlepszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kolego masz popsutego nboxa, albo telewizor.
Jakość SD jest u mnie doskonała! Oczywiście mówię o stacjach, które mają dobrą jakość nadawania. TVP i TVN tip-top. O niebo lepiej niż ze Syfry. Skalowanie do 720p albo 1080i następuje zarówno po Component jak i po HDMI

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie najlepszy sygnał z n-boxa jest na componencie. Wcześniej próbowałem kabla HDMI Profigold ale jakość obrazu na TV Sharp 46" była wyraźnie gorsza. Szkoda wydawać pieniędzy na kabel HDMI. Ja przynajmniej się zawiodłem na takim połączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Programy HD wygladaja u mnie rowniez znakomicie po Componencie (Kabel Tech link serii CR)ale o to chodzi ze te SD po Componencie niezaleznie czy przestawiam na 720p czy tez 1080i sa zauwazalnie gorsze anizeli te po Scart.
Probuje znalezc jakas zaleznosc hmm ale chyba nie wydaje mi sie ze moglbym miec uszkodzony TV czy tez Nboxa.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mój LCD to LG 32L2CR z informacji na forum wynika, że są problemy aby n-box chodził podłączony do niego przez HDMI, na razie czekam na pojawienie się n-boxa recordera, w zwiąku z tym czy ktoś porownywal jakość obrazu z component do HDMI. Miałem już zamówiony kabel HDMI MRS ale na razie będę musiał odmówić, chyba, że n-box recorder będzie miał juz soft na , którym n-box będzie dawał wizje przez HDMI na moim LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzejharwig' post='22116' date='14.11.2006, 17:46 ']
skorpion r , prosze napisz co nie ma wyjscia optycznego , bo nbox ma , i nie ma problemu z podlaczeniem do kina domowego , pozdrawiam Andrzej .
[/quote]

Kino domowe nie ma LG LH-T 760IA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Czy bedzie mozliwosc ogladanie nowego kanalu filmowego MGM i jego filmow w HD po zlaczu component. Mam TV ktory nie posiada HDMI i posiada DVI ale bez HDCP. Moj tuner to n-box HDTV (nie recorder) i w zwiazku z tym moje pytanie. Jezeli nie to zastanawiam sie czy brak takiej mozliwosci to nie argument o rozwiazanie umowy z "n-ka" W umowie ani w regulaminie nie widzialem nigdzie zastrzezenia ze nowy kanal filmowy HD bedzie mozna ogladac w HD tylko po zlaczu HDMI. Nie mowie tu o downscalingu do SD.
W przypadku wersji tunera z HDD w opcji VOD to wiem ze jest takie zastrzezenia ze tylko po HDMI albo DVI z HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Dziabolek' post='23224' date='20.11.2006, 12:57 ']
Pójdzie po componencie w HD tak jak DiscoveryHD czy Nsport...
[/quote]
Raczej niepojdzie po componencie. Premiere Sport i Discovery HD w niemczech jest tez po componencie ale kanal filmowy juz nie musi byc HDMI z HDCP tak samo bedzie z MGM Edytowane przez HD2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...