Skocz do zawartości
demo82

Problem z odtwarzaniem Filmów MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Kartę ATI HD 3650 i chciałbym uzyskać jak najlepszy obraz z pliku x264. Komputer jest obecnie podłączony do LCD Sony 40' poprzez złącze HDMI.

Znalazłem gdzieś taki Turtorial

http://imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva/

Postępuję tak jak w nim obraz jest znakomity ale mam pewien problem a mianowicie co jakiś czas występuje u mnie rozmycie oraz 'pixeloza' taka jak na screenach

http://images41.fotosik.pl/399/c56f3ef7cc8645d2med.png
http://images49.fotosik.pl/404/2ecce735390c424emed.png
http://images45.fotosik.pl/405/4e22ccbb4183c47emed.png
http://images40.fotosik.pl/388/2e8f3cab96d6c096med.png

Player media player classic home cinema

Dvxa działa Procek zużywa 35% ...

co robię nie tak ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sterownik do karty graficznej na najnowszy, a także uaktualnij MPC-HC, jak nie pomoże sprawdź ten sam materiał na innym kodeku ; ffdshow,ffdshow-dxva, coreavc, cyberlink ...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kabel HDMI masz pewnie dosc dlugi:) 10-15m

Sprobuj najpierw z jakims krotkim 2-3 m 

Ja w swoim lapie  mam Radeona  HD 4650 i mialem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki Najaktualniejsze Kabel 2m Gdy zresetuję ustawienia renderowania to jest ok ale obraz nie jest zadowalający ... filtrach zewnętrznych mam wszystkie codeki po blokowane Core, Cyber ,ff ... tak jak w poradniku pisze... na innych playerach jest ok ale na MP mam najlepszy obraz

Edytowane przez demo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez moze czy masz wylaczone usuwanie przeplotu w karcie ATI, bo to co wrzuciles na tych creenshotach to rozumiem ze powstaje co jakis czas gdy ogladasz film. Jesli tak, to najpierw zajmij sie tym zeby Ci filmu nie rwalo a potem zabawa filtrami zeby go sobie dostroic.

Ja poszedlem po najprostrzej lini i testowalem na WMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak mówisz występuje to co jakiś czas podczas oglądania filmu... gdzie w ccc znajdę tą opcję ? Podstawowe ustawienia jakości > mam zaznaczone użyj automatycznego usuwania przeplotu .. zostawic tak ? czy w filtrach zewnętrznych mam po blokować wszystkie odpowiedzialne z HD kodeki ?

Edytowane przez demo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie rozumiem Zainstalowałem Mirillis Splash PRO i teraz dopiero wiem co to są filmy HD , na innych playerach nie widziałem różnicy poza dużą rozdzielczością w Splash obraz po prostu płynie co robię nie tak że na innych playerach tego nie widzę ?

Edytowane przez demo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpowiedzi należy szukać w odtwarzaczach programowych i układach graficznych. Otóż procesory ATI oraz NVIDII potrafią wziąć na siebie ciężar dekodowania HD, niemal całkowicie luzując CPU. Funkcjonalność ta, nazywana przez ATI technologią Avivo, a przez NVIDIĘ - PureVideo, doskonale sprawdza się przy odtwarzaniu wideo 1080p, zwłaszcza w komputerach ze słabszymi procesorami. Co więcej, nawet najprostszy GPU ze wspomaganiem dekodowania HD może dokonać cudu, gdy pecet nie jest w stanie sprostać obciążeniu. Sęk w tym, iż sama obecność takiego układu nie wystarcza - potrzebny jest jeszcze odtwarzacz programowy wykorzystujący akcelerację sprzętową. A jak dotąd tylko komercyjne aplikacje PowerDVD i WinDVD wspierają Avivo i PureVideo. Darmowe Media Player Classic czy VLC media player wciąż muszą polegać na sile procesora, więc przy zbyt dużej przepływności bitów materiału wideo mogą pojawić się problemy z płynnością odtwarzania."

zdrodlo: http://www.pcworld.pl/artykuly/58182_0_1/HD.na.droge.html

Choc w teori Twoj procek powinien pociagnac to moze warto sprobowac. Szukalem w sieci i pytan bylo wiele o ten sam problem zaciec ale bez odpowiedzi. Ja dalem sobie z tym spokoj bo kupilem Dune Smart D1 i mam problem z glowy.

Co do filtrow, ustawien i etc moze jakis bardziej doswiadczony uzytkownik w tej materii pomoze. 

Good luck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mike-ke

Ten artykuł jest wyjątkowo stary a w tych czasach dxva dopiero raczkowało i nie było w pełni działających darmowych jego alternatyw, teraz mamy niezależne filtry korzystające z dxva a także cuda.

@demo82

Splash nie jest niczym odkrywczym, ponoć to zmodyfikowany mpc-hc, tyle że faktycznie jest prosty w obsłudze i nie wymaga obszernej wiedzy w dziedzinie konfiguracji kodeków, za to nie oferuje także kilku zaawansowanych funkcji, coś za coś, dobrze że jest taka możliwość. Nie zmienia to faktu że masz coś namieszane w systemie a o to nie trudno, sam sobie coś skopałem instalując podobne zestawy i ciężko mi teraz to odkręcić, a format c: to żadne rozwiązanie. Teoretycznie win 7 jest w stanie sam odtwarzać prawie wszystko na swoich kodekach tyle że np. póki nie zablokowałem microsoftowego filtra audio, nie mogłem uzyskać bitstreamu przez filtry ffdshow audio. Temat jest rozległy i często można jedynie strzelać póki się fizycznie nie siądzie do kompa lub nie wejdzie w niego przez VNC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei chyba tylko Splash oferuje takie opcje jak Motion2, Detail Bost i Light Bost ... Myślę że to też po części wina mojego sprzętu bo czego można się spodziewać po karcie graficznej w laptopie ... w splash jest ok póki nie dzieje się coś szybkiego na ekranie wtedy obraz lekko skacze i oczywiście procek szaleje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apatch.... szkoda slow. Artykul jest stary, jak slusznie zauwazyles ale podaje probe rozwiazania problemu. Udana czy nie, zawsze to proba. 

A gdzie Twoje propozycja?

Bo to chyba nie wina jakiegos  filterka, bo jak na laptopie ogladajac film nie zacina a przez hdmi na tv juz tak...? Fakt ze na lapie jest 1600x900.

U mnie jest Intel core 2 duo 2.2 i Ati hd 4650 1GB, teoretycznie nie powinien nawet mruknac. A jednak zdarza sie pixeloza przez hdmi i to nie tylko mnie, ale chyba tylko wylacznie posiadaczom w lapie ATI.

Mnie problem juz wlasciwie nie dotyczy, ale awaryjnie gdybym byl znow zmuszony odpalac cos z laptopa na tv, to chcialbym wiedziec czemu przy pewnych momentach filmu tnie mi obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, szkoda słów na ten artykuł :lol: już teraz nawet VLC obsługuje dxva, moje próby pomocy zostały zignorowane więc życzę powodzenia, nie wiedząc czy wszystkie filtry powodują takie objawy nie ustalisz łatwo przyczyny, stawiam na dxva lub problemy z avivo w sterowniku.

Może też być problem z jednoczesną obsługą 2-óch wyświetlaczy, polecam zrobić sobie profil tylko na TV i przełączać się przed oglądaniem, pokombinować też z klonowaniem pulpitu lub pulpitem rozszerzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo82 spróbuj przeinstalować CoreAVC. U mnie podobne objawy dawała jakaś starsza wersja CoreAVC, po "odświeżeniu" kodeka problem zniknął.

Myślę, że nie wiele to roboty i można się pokusić o taką próbę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi

Na początek podam specyfikację sprzętu:

intel core 2 due e8500 3.16 ghz

zotac geforce 275 gtx

4x 1 gb ramu

windows 7 home premium

monitor 21,5" 1920x1080 podpiety kablem dvi

Przy próbie oglądania filmu 1080p, co pewien czas film zaczyna skakać, po paru(nastu) sekundach wraca do normy i znowu po paru(nastu) minutach skacze. Na dłuższą metę jest to denerwujace.

Konfiguracja kodeków jest taka, jak w poradniku http://hdtvpolska.com/topic/12266-poradnik-hd-czyli-kompletna-instalacja-i-konfiguracja-kodekow-i-playerow/, poza powerdvd, które posiadam w wersji 10 (tak, właśnie doczytałem że cyberlink zablokował używanie ich sterowników przez inne programy, niestety na razie nie mam dostępu do wersji starszej)

Przewertowałem już paredziesiąt stron w poszukiwaniu rozwiązania, lecz żaden z wypróbowanych sposobów nie chce działać.

Pomocy!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...