Skocz do zawartości
pejton

Instalacja apps NMT na pamięci USB dla A200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na ostatnim sofcie można zainstalować apps NMT na pamięci podpiętej po USB. A200 może pracować w sieci bez dysku wewnętrznego. Możliwe, że wcześniejsze softy też na to pozwalały, ale wcześniej nie sprawdzałem tego.

Wczoraj przetestowałem taką instalację i działa.

Na jednym penie miałem wgrany soft z apps NMT a na drugim penie 1GB chciałem zainstalować te aplikacje, ale nie chciało się zainstalować, wyskakiwał błąd że nie może sformatować pamięci.

Po podłączeniu karty SDHC 2GB przez czytnik na USB udało się sformatować tę kartę i pomyślnie zainstalowało aplikacje NMT.

Proces instalacji jest identyczny jak dla dysku wewnętrznego i formatuje też na EXT3.

Dla pewności przed instalacją wyjąłem dysk wewnętrzny, aby przez przypadek nie skasować sobie jego zawartości:)

Przy serwerach uruchomionych na zewnętrznej pamięci (bez dysku wewnętrznego) można spokojnie streamować filmy z zasobów w sieci.

A200 miałem podłączony bezpośrednio kablem z laptopem i do laptopa po USB był podłączony dysk zewnętrzny.

Wszystko ładnie chodziło, nawet kopie filmów z BD z bitrate 30 do 35 Mb/s szły bez żadnych przycięć, przeskakiwanie między rozdziałami i przewijanie również nie stanowiło problemu.

Wydaje mi się, że teraz apps NMT można mieć zainstalowane na kilku nośnikach a wybór nośnika odbywa się poprzez ponowne zainstalowanie apps dla mediów, wtedy tylko wybiera się nośnik z którym te aplikacje mają współpracować.

Jedyną wadą takiej instalacji jest dość długi czas odpalenia serwerów, trochę czasu mija zanim załaduje pamięci po USB a później jeszcze trochę czasu zabiera start serwerów.

Ponieważ mnie jak i większość posiadaczy A200 denerwuje chałas wiatraka chciałbym mieć zainstalowane apps NMT na pamięci flash a dysk z filmami w jakiejś zewnętrznej obudowie z NASem. Wtedy możnaby zastosować jakiś regulator obrotów wiatraka i może dałoby się zmiejszyć hałas tego wiatraka. Nie chcę całkowicie wyłaczać wiatraka, gdyż przy wyłączonym wiatraku i zdiętej górnej pokrywie przy filmach z dużym bitrate radiator szybko się nagrzewał i to do dość wysokiej temperatury, rozsądniejszym wydaje się zmniejszenie jego obrotów.

Teraz pozostaje tylko jedno pytanie, czy przy apps NMT zainstalowanych na pamięci flasch i przy streamowaniu filmów następuje jakiś zapis lub buforowanie na pamięci flash? Podobno pamięci flash mają ograniczoną liczbę zapisów - stąd moje pytanie.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

ps. jeśli ktoś będzie próbował zainstalować apps nmt na zewnętrznej pamięci podpiętej po USB radziłbym wcześniej wyjąc dysk z A200, nie odpowiadam za utraconą zawartość dysków:)

Przy ponownym włożeniu dysku wewnętrznego (z wczesniej zainstalowanymi apps nmt) i odłączeniu nośnika z zainstalowanymi aplikacjami należy ponownie zainstalować apps nmt ale wtedy trzeba wybrać instalację dla mediów. Bez tego nie będą działały serwery, gdyż nie będzie powiązania z dyskiem.

Edytowane przez pejton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...