Skocz do zawartości
Fujito

Xbox 360 + Kino Domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie kupiłem sobie nowy telewizor LCD oraz zestaw kina domowego wszystko pięknie i ładnie, do czasu jak chciałem podłączyć mojego Xboxa 360 pod kino żeby mieć dźwięk 5.1. Prosiłbym o pomoc jak to zrobić, co dokupić itd.

Dane techniczne:

Telewizor : http://www.mediamarkt.pl/czeladz/produkty/tv-video/telewizory/telewizory-lcd/kdl-37ex401

Kino Domowe : http://www.mediamarkt.pl/czeladz/produkty/tv-video/kino-domowe/zestawy-kina-domowego-z-dvd/ht-305su

Konsola : Xbox 360 Elite

Konsola jest podłączona pod telewizor kablem HDMI czy jest jakaś możliwość podłączenia całego zestawu tak żeby obraz był przez HDMI i dźwięk przez kino domowe w jakości 5.1DD ? Wydaje mi się że to kino nie ma gniazda optycznego.

Proszę o pomoc z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie połączenie zadziała konsola podłączona do telewizora przez HDMI i kino domowe podłączone do telewizora przez HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digitala niestety nie będzie.Pro logic2 będzie jakąś namiastką 5.1. Jak masz okazję pogoń to i poszukaj coś z optykiem.Dużo nie dopłacisz a wrażenia będą bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by ładnie, pięknie, ale to kino nie posiada wejścia optycznego ani coaxial. Zatem jak kolega tomalla88 napisał pozostaje tylko rozbicie dźwięku przez Dolby Pro Logic II, poprzez podłączenie kablami analogowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kupiłem oryginalny kabel do xbox 360 HD AV component zawiera on 5 wtyczek chinch. Połączyłem konsole xbox 360 z telewizorem kablem HDMI oraz konsole z dvd kablem hd av wpinając chinch biały i czerwony w port input aux l i r ustawiam na dvd AUX i nic. Głośniki z kina nie chodzą jest tylko dźwięk z telewizora. Może ktoś napisać jak to podłączyć ? Lub może trzeba podłączyć jakoś kino do telewizora także??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może podepniesz konsolę do kina domowego po HDMI a następnie kino domowe do telewizora również po HDMI? Pytanie czy kino domowe ma wejście HDMI?

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kino domowe ma wejście i wyjście HDMI. Jeśli tak, to do wejścia podpinasz konsolę a do wyjścia telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie potrzeba dużo wysiłku, aby zobaczyć na stronie producenta jakie typy wejść/wyjść to kino posiada. Jeśli nie wiecie, to nie wprowadzajcie w błąd. Fujito nie bez powodu napisałem Ci o tym kablu, gdyż posiada on wystarczającą ilość podłączeń, aby za jego pomocą uzyskać obraz na telewizorze i dźwięk w kinie. Masz tam w sumie 6 przewodów. Podłącz pod wejście component w telewizorze 3 przewody: czerwony, zielony i niebieski. Pozostaną Ci jeszcze 3 kolejne przewody z których czerwony i biały podłącz do kina pod wejście AUX. Tylko nie pomyl tych 2 czerwonych. No chyba, że już pomyliłeś i dlatego nie masz dźwięku. Musisz jeszcze przełączyć w ustawieniach konsoli audio z digital na stereo. Minusem tego rozwiązania jest to, że za każdym razem jak będziesz chciał pograć z dźwiękiem, to musisz włączyć kino. Plusem tego z kolei jest to, że nie musisz podłączać gromady kabli, a dodatkowo kablem component uzyskasz obraz takiej jakości jak z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...