Skocz do zawartości
national

Wentylator Novatron NTR8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie gdzie kupić zamiennik oryginalnego wentylatora do NTRa? Mój zaczął wyć niemiłosiernie - jest to szczególnie dokuczliwe wieczorem - po otwarciu obudowy stwierdziłem że jest to wiatrak 12V 35x35mm - nigdzie nie mogę go dostać - najmniejsze mają 40x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest jedna z pięt achillesowych tego sprzętu, ja mam od czasu do czasu też problemy z wentylatorem, wsadzam wtedy swój palec do kratki i zatrzymuje go na chwile, po czy przestaje wyć

jeśli wyje ci wentylator to po prostu oddaj sprzęt sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest jedna z pięt achillesowych tego sprzętu, ja mam od czasu do czasu też problemy z wentylatorem, wsadzam wtedy swój palec do kratki i zatrzymuje go na chwile, po czy przestaje wyć

jeśli wyje ci wentylator to po prostu oddaj sprzęt sprzedawcy

ja też palucha wsadzam zatrzymując wiatraczek :) ale solucja niestety działa na krótki okres czasu. Planuję teraz przerobić troszkę NTRa aby móc umieścić w nim większy wiatrak i radiatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to strzykaweczka z olejem w dlon i zastrzyk do wentylatora:) Bedzie cisza az milo. Wiadomo wentylatorek bedzie i tak do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: A co gdyby wyjąć po gwarancji z niego wentylator? Jakie inne opcje chłodzenia? Jakiś większy radiator?

BTW. Większy wentylator to głupota...

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: A co gdyby wyjąć po gwarancji z niego wentylator? Jakie inne opcje chłodzenia? Jakiś większy radiator?

BTW. Większy wentylator to głupota...

No jasne że głupota itd.... - tylko co zrobić jeśli na rynku NIE MA wiatraków 35x35mm? a jeśli już coś to w horendalnej cenie i oczekiwanie kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że głupota itd.... - tylko co zrobić jeśli na rynku NIE MA wiatraków 35x35mm? a jeśli już coś to w horendalnej cenie i oczekiwanie kilka tygodni.

Mam już serdecznie dosyć wiatraka w Novatronie, zastanawiam się więc czy pasywne chłodzenie takie jak np na płytach Via w terminalach neoware wystarczy?

BTW. takie urządzenia powinny być produkowane bez brzęczących czy szumiących wiatraczków, z drugiej strony nie powinny się smażyć jak przereklamowane popcorny...

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już serdecznie dosyć wiatraka w Novatronie, zastanawiam się więc czy pasywne chłodzenie takie jak np na płytach Via w terminalach neoware wystarczy?

BTW. takie urządzenia powinny być produkowane bez brzęczących czy szumiących wiatraczków, z drugiej strony nie powinny się smażyć jak przereklamowane popcorny...

rozbierałeś już novatrona? widziałeś jak tam jest rozwiązany radiatorek na procesorze? jak to zobaczyłem to się załamałem :) jest mniejszy niż sam procesor i przykryty modułem tunera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś wie gdzie kupić zamiennik oryginalnego wentylatora do NTRa? Mój zaczął wyć niemiłosiernie - jest to szczególnie dokuczliwe wieczorem - po otwarciu obudowy stwierdziłem że jest to wiatrak 12V 35x35mm - nigdzie nie mogę go dostać - najmniejsze mają 40x40

Witam

Może ten adres: http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=GM1235PFV2-8#cleanParameters%3D1%26search%3D35x35%26id_category%3D100091%26bf_szukaj%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierałeś już novatrona? widziałeś jak tam jest rozwiązany radiatorek na procesorze? jak to zobaczyłem to się załamałem :) jest mniejszy niż sam procesor i przykryty modułem tunera :)

Mi chodzi o wentylator z tyłu obudowy po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...