Skocz do zawartości
simon231

ITI-2850ST a monitor komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pewną zagwostkę, ponieważ nie wiem jak podłączyć w/w dekoder do monitora komputerowego(LCD 19' 1280x1024, D-Sub, Zasilanie), ponieważ dekoder ma tylko wyjścia SCART, HDMI, (SPDIF), a monitor tylko D-Suba.

Krążą na allegro kable SCART->D-Sub, niby ok ale to nie załatwi problemu dźwięku. Monitor nie ma wejścia ani głośników audio.

Da się do tego dołożyć jakieś transmitery, kable?

Z kartą graficzną chyba nie bo to Palit GF 8600 GT i ma tylko dwa żeńskie gniazda DVI i jedno S-Video, ale to tylko wyjścia chyba są.

Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odgrzebuję starszy temat, ale noszę się też z zamiarem podpięcia tego dekodera pod monitor, tyle że ja mam wejście DVI, monitor obsługuje HDCP, więc kwestia obrazu załatwiona.

Dźwięk planuję wypuścić przez przejściówkę SCART -> RCA :

przejsciowka_scart_rca.jpg

do głośników komputerowych.

Do autora postu powyżej - jeśli chcesz mieć eleganckie rozwiązanie i oglądać 720p na tym monitorze - to jest rozwiązanie dla ciebie - adapter HDMI -> D-Sub + audio :

CP-262H.jpg

Tutaj dostępny za jedyne 185$ ... Oczywiście to jest przykład, pewnie się znajdzie coś za złotówki.

Ewentualnie jeśli godzisz się na jakość SD, to ja widzę sposób z wykorzystaniem złącza SCART - kupujesz rozdzielacz SCART :

rozdzielacz-scart-euro-2_4033.jpg

Do tego podpinasz takie cuś, jak na początku wkleiłem, żeby wydobyć dźwięk, a w drugie gniazdo kabelek SCART -> D-Sub :

17517.JPG

Masz sytuację opękaną za 80 zł :P Ale jakość obrazu może być hmmm ... dyskusyjna ;)

Chyba, że znajdziesz taki kabelek, który z jednej strony ma SCART, a z drugiej VGA + audio (RCA lub jack) - mi się nie udało, ale nie szukałem dłużej, niż 10 min. Ewentualnie można by przerobić kabel SCART -> D-Sub, wystarczy otworzyć wtyczkę SCART i dolutować pod odpowiednie piny przewody i zakończyć wtyczką audio taką, jaka ci będzie pasować ...

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidzi,

A jesteś pewien że to cudo HDMI->D-sub będzie współpracowało ze źródłem które zabezpiecza sygnał przy pomocy HDCP ? - ja raczej wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko przykład, nie wiem, czy to to obsłuży HDCP, ale zawsze można podpiąć przez kabelek iHDMI i po kłopocie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

1. Gdyby to potrafiło współpracować z sygnałem zabezpieczonym HDCP i wypuszczać sygnał HD na D-Sub to byłoby to urządzenie do łamania zabezpieczenia HDCP co jest raczej mało legalne.

2. Pod linkiem który podałeś nie ma słowa o HDCP. Za to wystarczy zapytać wujka google o to urządzenie i szybko trafiamy na stronę producenta gdzie jest jasno napisane ze HDCP nie trawi. Czyli innymi słowy z ITI-2850ST współpracować nie będzie.

3. Z tym kabelkiem iHDMI to raczysz żartować? - w razie wątpliwości patrz p.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, fakt istnienia kabla iHDMI sam byłem ledwo w stanie przetrawić parę dni temu, nie wiedziałem wogóle, że coś takiego istnieje - nikt o tym nigdzie wprost nie pisze, ale sam w sobie ten kabel już omija HDCP ... nie jest tak ? Skoro zastosowanie tego kabla pozwala przy wyłączonym telewizorze zapobiec odcięciu sygnału na portach wyjściowych, tudzież umożliwia wyświetlanie obrazu przez HDMI na telewizorach, które dotąd miały z tym problem, bo wyskakiwał błąd HDCP - no to wysuwając logiczne wnioski to kabelek komunikuje się z HDCP źródła sygnału :

Separator HDCP ułatwia proces uwierzytelniania i eliminuje sytuacje, w których źródło sygnału HDTV próbowałoby komunikować się bezpośrednio z rejestrami HDCP odbiornika, gdy są one nieaktywne.

Skoro w przytoczonym wcześniej urządzeniu rejestry HDCP są nieaktywne - bo po prostu ich nie ma, to podpięty za pomocą takiego kabla dekoder nic nie podejrzewa i nadaje dalej ...

Oczywiście to są wszystko dywagacje teoretyczne, wynikające z opisu kabla na stronie producenta, nie znamy szczegółów technicznych i jak te 'próby komunikacji' z rejestrami HDCP odbiornika są 'eliminowane', ale dla mnie po przeczytaniu tegoż opisu wnioski nasuwają się same ...

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ale sam w sobie ten kabel już omija HDCP ... nie jest tak ?

Nie, nie jest tak. Gdyby tak było to producent/dystrybutor już dawno byłby ciągany po sądach.

Skoro w przytoczonym wcześniej urządzeniu rejestry HDCP są nieaktywne - bo po prostu ich nie ma, to podpięty za pomocą takiego kabla dekoder nic nie podejrzewa i nadaje dalej ...

Nie obraź się ale nie wiesz na czym polega zabawa w HDCP. W dużym uproszczeniu od strony dekodera to działa tak:

1. Mam podpięty odbiornik? - jeśli tak to idę do p.2

2. Udała się autoryzacja HDCP? jeśli tak to idę do p3;

3. Mogę zacząć nadawać sygnał zabezpieczony HDCP.

Problem w tym, że często TV w stabndby, lub przyjmujący sygnał z innego wejścia HDMI ustawia wejście do którego jest przypięty dekoder w taki stan w którym dekoder widzi że ma podpięty odbiornik, ale nie jest w stanie przeprowadzić autoryzacji hdcp (nie są widoczne rejestry HDCP). W takiej sytuacji dekoder odcina wszystkie wyjścia i zgłasza błąd HDCP.

Kabel iHDMI (znów w dużym uproszczeniu) , robi tyle że, jeśli nie ma dostępu do rejestrów HDCP odbiornika to odcina wszystkie linie od strony dekodera w taki sposób że ten zachowuje sie tak jakby nie miał nic podpiętego do gniazda HDMI. Tyle tylko, że w takiej sytuacji nic też nie jest po HDMI wysyłane.

Oczywiście to są wszystko dywagacje teoretyczne, wynikające z opisu kabla na stronie producenta, nie znamy szczegółów technicznych i jak te 'próby komunikacji' z rejestrami HDCP odbiornika są 'eliminowane', ale dla mnie po przeczytaniu tegoż opisu wnioski nasuwają się same ...

Tak, są to wszystko dywagacje, Niestety, oparte na kompletnie fałszywych wyobrażeniach wynikających z braku wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro tak dobrze się na tym znasz, to mi pozostaje poczytać w tym temacie, a autorowi wątku pozostaje zabawa z wyjściem SCART :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...