Skocz do zawartości
KrUPeK

Hyundai MBox TP01 - wrażenia uzytkownika XBOX (XBMC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stanąłem przed wyborem urządzenia które będzie prawidłowo dekodowało strumienie HD. Po przeczytaniu wielu informacji w internecie i doradzeniu droga elektroniczną od kilku sprzedawców takich playerów wybór padł na TP01.

Instalacja sprzętu, upgrade firmware na najnowszą wersje bez problemowa .. ogólnie działanie sprzętu nazwał bym poprawne - wszystko działa jak należny, odtwarza wszystko co miałem w zasięgu reki ... ALE :

Z racji tego ze do tej pory przez chyba 6 lat ozywałem XBMC na XBOXsie to mam wiele zastrzeżeń :(

- grafika w TP01 fatalna w porownaniu do XBOX. Porownalym to do grafiki ZX Spectrum do gier na PC z przed kilku lat. Czy nie można tej grafili zrobic ładniejszej ??

- transfer po FTP mam na poziomie 2 MB , sprawdzane w rożnych konfiguracjach i caly czas transfer do d**y. Na tej samej sieci w domu XBOX dusi 10.2MB/s czyli wysyca pasmo sieci 100MB

- trasfer "po windzie w otoczeniu sieciowym" max 5.3 MB jest lepiej ale nadal to połowa tego co powinno być. Nie jest to wina HDD ponieważ po podłączeniu MBOXa po USB transfery mam normalne

- brakuje mi synchronizacji czasu z internetu.

- czemu nie ma banalnej funkcji pobierania (np z filmweb.pl) informacji o filmie, autorach, okladki itp itd - nie wiem jak w innych playerach ale w XBOXsie bylo to od zarania dziejów . Zeby bylo smiesniej nigdzie jak pytalem sie o playery nie myslelm ze tej funkcji nie będzie - była ona dla mnie tak oczywista jak to ze świeci słonce.

- brak mozliwosci dodania swoich skrótów podczas wyborów żródeł do odtwarzania (chyba ze ja nie porafie). Mam np na serwerze (NAS) zasób /serwer/divx/bajki i nie jestem wstanie zrobić BEZPOŚREDNIO zebym w wyborze na MBOXsie miał np BAJKI i to odwolywalo sie do mojej sciezki na serwie.

Powiem tylko ze moja kilkuletnia córka która do tej pory obsługiwała XBOXa i chciała włączyć sobie bajkę TP01 miała łzy w oczach i szepnęła ".. tato co się stało z XBOXem.."

Pomijam nielogiczne obslugiwanie pilota ale to kwestia przyzwyczajenia może i naleciałości z poprzedniego playera...

Tak czy siak producent mógłby sobie kupić na testy stara poczciwa konsole XBOX, przerobić ja na XBMC i wtedy niech się bierze za pisanie poprawek do MBOXow :))

Mam prośbę do użytkowników o potwierdzenie mizernych transferów po FTP i windzie. Co prawda nie wiem czy to akurat nie wina nowego softu ponieważ po rozpakowaniu wgrałem odrazu najnowszy.

Pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę potwierdzić wolne działanie sieci, które występuje również na L110. Z tego powodu z ftp-a przestałem korzystać, natomiast poprzez smb (czyli via Windows) mam nawet nieco wolniej, bo w okolicach 4.5.

Mniejsze pliki (max 1 GB) kopiuję przez smb, natomiast większe po prostu wrzucam na drugi dysk USB i kopiuję przez mbox'a na dysk, który mam na stałe do L110 podpięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70-dziesiąt wyświetleń i tylko jedna odpowiedz w temacie ?

Sa tylko dwa wyjścia :

- urządzenie Wam odpowiada i wszystko pasuje ..

- ... lub nie widzieliście i nie używaliście XBMC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przewinęło się naprawdę sporo playerów... Miałem też wspomnianego przez Ciebie XBOX-a z XBMC...miałem HTPC z XBMC. Aktualnie mam Popcorna C-200 i czekam na Boxee ale uwierz mi....żaden player nie dorównuje interfejsem czy nawet łatwością obsługi do XBMC. Cała nadzieje w Boxee, na którym może uda się wkrótce odpalić XBMC lub w boxee skórkę z XBMC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki janek_pl za przyznanie mi racji :)

Co do Boxee to faktycznie - chyba pierwszy komercyjny sprzet z XBMC (troche przerobionym).

Na zagranicznych forach pisza ze XBMC dziala wiec super sprawa .

Tylko ta cena ... w tej kasie to cos na atomie mozna przeciez zlozyc i to z dyskiem ... ja powoli sie rozgladam za jakas plyta, obudowa itp itd a TP01 pójdzie co corki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70-dziesiąt wyświetleń i tylko jedna odpowiedz w temacie ?

Sa tylko dwa wyjścia :

- urządzenie Wam odpowiada i wszystko pasuje ..

- ... lub nie widzieliście i nie używaliście XBMC :)

No cóż - ja przeczytałem specyfikację urządzenia przed zakupem i wiedziałem czego oczekiwać :)

Ja go kupiłem żeby oglądać filmy, a nie żeby napawać się widokiem spisu filmów.

Zdecydowanie bardziej przydała by mi się opcja szybkiego wyszukiwania filmów po tytułach (coś na kształt wyszukiwania kontaktów w komórkach),

niż czekanie aż mi się coś z internetu załaduje - już teraz denerwujące są przerwy konieczne do odczytania parametrów filmu podczas przemieszczania się po liście.

Jak chcę coś oglądać, to na ogół wiem co jeszcze przed odpaleniem tunera - nie potrzebuję na tunerze oglądać plakatów, streszczenia czy recenzji filmu oraz spisu aktorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomen masz całkowita racje - kawior można jeść w restauracji albo na ławce: smak zawsze pozostaje ten sam./

Tak tez i jest z menu TP01/P500.

Nie neguje sprzętu bo odtwarza wszystko co mu do tej pory zapodałem. Graficznie menu nie okłamujmy sie - "nie jest rewelacyjne"

Irytuje mnie ze transfer po FTP jest FATALNIE niski - nigdzie o tym nikt nigdy nie napisał. Dla mnie to jakaś pomyłka nagrywać coś na przenośny dysk żeby potem odpinać go po USB do playera - zgodzisz się ze mną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serecznie!

Niestety kolego KrUPeK wdepnąłeś w niezłe g..no za przeproszeniem!;) Pisałem o tym wiele razy na tym forum i kilku innych i wyraźnie to podkreślałem - jeżeli ktoś używał BARDZO długo starego XBOX'a z XBMC przejście na nowy player HD jest dla niego jak zjedzenie kwaśnego jabłka.;) Łatwość obsługi, transfer po FTP, pobieranie info o plikach, szybkie i płynne cofnięcie się kilka sekund wstecz (filmy) oraz szybkość działania pilota i jego ergonomia podniosły tak wysoko poprzeczkę, że ja sam do tej pory niestety, a może ...stety używając XBOX'a nawet ze "staruśkim" XBOX Media Player'em tak się do tego sprzętu przyzwyczaiłem, że do tej pory nie mam kupionego HD player'a. Zaraz ktoś zapyta - niby dlaczego przecież jest playerów od groma, do wyboru do koloru. Testowałem naprawdę wiele odtwarzaczy i żaden nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Co zostało więc wiernym fanom starego XBOX'a z XBMC? Oto opcje które rozważam:

1. mini-microPC

Złożenie bezgłośnego microPC [XBOX z 2001 ma już prawo sobie troszkę głośniej poszumieć;)] coś na wzór kolegi Kazik'a -> http://hdtvpolska.com/topic/8381-sliczne-obudowy-do-komputerow-htpc/page__st__80__p__210131#entry210131 - ja w tym przypadku obiecałem sam sobie poczekać jednak na premierę procesorów AMD Llano w 1-wszym kwartale 2011

lub kupno gotowego klocka, np. firmy ZOTAC -> http://www.frazpc.pl/aktualnosci/593111,ZOTAC-wprowadza-now-seri-ZBOX-HD-ID40.html

Trzeba jednak pamiętać jeżeli chodzi ogólnie o platformę PC: koszt całości, dobór i konfiguracja pilota, instalacja XBMC i prawidłowe działanie co w przypadku PC wcale bezproblemowe nie jest, tym bardziej dla laika, który przez 6-7 lat używał sprzętu praktycznie idealnego.;)

2. BOXEE BOX

Całe środowisko jak i wielu kolegów na forum wierzy w ten playerek, jak i ja sam nabrałem apetytu jednak mam przeczucie (mam nadzieję, że mylne), że sprzęt nie będzie następcą starego XBOX'a. Jeżeli nie będzie możliwości wgrania oryginalnego XBMC, sprawa może się troszkę skomplikować. Oczywiście można rozpatrywać jeszcze kupno kombajnu typu Dune HD Max, ale cena zrzuca beret w bezwietrzny dzień!;) Konkurencji na dzisiaj uważam na dzisiaj do BOXEE nie ma.:(

3. PS3

.....i ostatnia z możliwych opcja to zakup PS3 i shackowanie konsoli. Niestety na chwilę obecną nikt jasno i wyraźnie nie dał informacji, że prace nad portem XBMC na PS3 trwają lub ktoś wkrótce się za to ostro weźmie. PS3 byłaby idealnym następcą starego XBOX'a praktycznie pod każdym względem: napęd BD, możliwości 3D, moc graficzna konsoli (skalowanie obrazu) itd.,itp. Co mnie martwi to oryginalny pilot do PS3 - jest moim skromnym zdaniem TRAGICZNY!:P Jednak są to tylko rozważania czysto teoretyczne, ponieważ nawet jeśli prace ruszą pełną parą to nie sądzę, żeby port okazał się tak dobry jak to ma miejsce na przykładzie PC, czy XBOX'a do końca roku 2011.:( Szkoda, WIELKA SZKODA, bo potencjał jest nieziemski!;)

POZDRAWIAM SERDECZNIE i niech to będzie ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mieli styczność z XBMC.;)

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - w minimalnych wymaganiach XBMC (w wersji na PC) piszą o co najmniej pentium4 (czyli 1.4 Ghz) + akcelerator grafiki.

Hyundaiowe 400MHz jest daleko w tyle.

Może jednak uda się sportować coś w rodzaju Jukeboxa z popcorna ? http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?pluginoption=nmj&select=nmjPage

Tamtejszy procesor jest tylko o 50% szybszy.

Bo o ile na film to jestem z zasady wcześniej zdecydowany, to np. przy wyborze muzyki chętnie bym skorzystał z czegoś więcej, niż tylko tryb tekstowy .

No i jeszcze bym poprosił o http://www.transmissionbt.com/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima będzie (może) więcej czasu wiec pobawie sie w zlozenie jakies komputerka na atomie i zainstaluje XBMC wersje Live oparta na ubuntu.

Doświadczenie jako takie mam z linuxem wiec sobie poradzę.

Cały czas podkreślam nie neguje ze TP01/P500 jest BEE bo cos tam nie działa w sensie odtwarzania - dziwi mnie tylko ze producent nie bierze "dobrych wzorców" do naśladowania w wyglądzie menu i nazwijmy to "bajerów".

Przez tyle lat używania XBMC na XBOXsie przyzyczailem sie do pewnej funkcjonalności menu polegającej na pobraniu informacji o filmie, aktorach itp itd. Majac nascie filmow do obejrzenia sorry ale ja nie pamiętam wszystkich po tytułach i o czym jest - żeby sobie to przypomnieć muszę odpalić internet lub ... chcieć mieć to pod JEDNYM KLAWISZEM jak w XBMC , wciskam i juz mózg sie rozjaśnia :).

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2010 o 09:09, KrUPeK napisał:

Witam

Stanąłem przed wyborem urządzenia które będzie prawidłowo dekodowało strumienie HD. Po przeczytaniu wielu informacji w internecie i doradzeniu droga elektroniczną od kilku sprzedawców takich playerów wybór padł na TP01.

Instalacja sprzętu, upgrade firmware na najnowszą wersje bez problemowa .. ogólnie działanie sprzętu nazwał bym poprawne - wszystko działa jak należny, odtwarza wszystko co miałem w zasięgu reki ... ALE :

Z racji tego ze do tej pory przez chyba 6 lat ozywałem XBMC na XBOXsie to mam wiele zastrzeżeń :(

- grafika w TP01 fatalna w porownaniu do XBOX. Porownalym to do grafiki ZX Spectrum do gier na PC z przed kilku lat. Czy nie można tej grafili zrobic ładniejszej ??

- transfer po FTP mam na poziomie 2 MB , sprawdzane w rożnych konfiguracjach i caly czas transfer do d**y. Na tej samej sieci w domu XBOX dusi 10.2MB/s czyli wysyca pasmo sieci 100MB

- trasfer "po windzie w otoczeniu sieciowym" max 5.3 MB jest lepiej ale nadal to połowa tego co powinno być. Nie jest to wina HDD ponieważ po podłączeniu MBOXa po USB transfery mam normalne

- brakuje mi synchronizacji czasu z internetu.

- czemu nie ma banalnej funkcji pobierania (np z filmweb.pl) informacji o filmie, autorach, okladki itp itd - nie wiem jak w innych playerach ale w XBOXsie bylo to od zarania dziejów . Zeby bylo smiesniej nigdzie jak pytalem sie o playery nie myslelm ze tej funkcji nie będzie - była ona dla mnie tak oczywista jak to ze świeci słonce.

- brak mozliwosci dodania swoich skrótów podczas wyborów żródeł do odtwarzania (chyba ze ja nie porafie). Mam np na serwerze (NAS) zasób /serwer/divx/bajki i nie jestem wstanie zrobić BEZPOŚREDNIO zebym w wyborze na MBOXsie miał np BAJKI i to odwolywalo sie do mojej sciezki na serwie.

Powiem tylko ze moja kilkuletnia córka która do tej pory obsługiwała XBOXa i chciała włączyć sobie bajkę TP01 miała łzy w oczach i szepnęła ".. tato co się stało z XBOXem.."

Pomijam nielogiczne obslugiwanie pilota ale to kwestia przyzwyczajenia może i naleciałości z poprzedniego playera...

Tak czy siak producent mógłby sobie kupić na testy stara poczciwa konsole XBOX, przerobić ja na XBMC i wtedy niech się bierze za pisanie poprawek do MBOXow :))

Mam prośbę do użytkowników o potwierdzenie mizernych transferów po FTP i windzie. Co prawda nie wiem czy to akurat nie wina nowego softu ponieważ po rozpakowaniu wgrałem odrazu najnowszy.

Pozdrawiam

mam pytanie a jak się robi w tym odtwarzaczu żeby odbierać stacje z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...