Skocz do zawartości
jag888

Tuner N a diseq?? Wszystko co związane z DISEQ

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Obecnie mam instalacje z dwoma konwertorami ustawionymi w zezie, tzn. antena na Hot Bird a zez na Astre.

Nastepnie przelacznik DiseqC i do tunera idzie jeden kabelek.

Mam pytanie, czy ktos probowal podpiac pod taka instalacje tuner n-ki?

Czy mozna sterowac przelaczaniem konwerterow, a tym samym czy takowa instalacja bedzie dzialac po podpieciu?

Pytam, bo po pierwsze chcialbym zakupic tuner i po prostu [u]wpiac go w istniejaca instalacje[/u], zwazywszy ze tuner sprzetowo obsluguje diseq, moze w przyszlosci bedzie mozna ogladac programy z Astry (jak sie pojawia na liscie) i nie chcialbym niszczyc tej instalacji (czasza 100 cm).

Jak uwazacie? Jakie doswiadczenia z takim polaczeniem i sterowaniem diseqc?

wiele postow wskazuje ze diseq jest, wiec bardziej pytanie dotyczy czy n-ka "ruszy" na moim zastawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam taka wlasnei instalacje i dziala ok, po podlaczeniu tunka wchodzisz na pilocie w setup->zolty guzik i wpisz kombinacje cyfr 728 pojawia ci sie opcje "ukryte" i tam ustawiasz opcje diseq i wsio gra. Kanałow z astry chwilowo nie ma mozliwosci obejrzec, ale raczej ITI cos z tym zrobi bo widzi oddźwięk niezadowolenia klientów w związku z brakiem mozliwosci ogladania z astry kanałów FTA. Pozdrawiam Edytowane przez prim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podpięty nbox do przelotki drugiego tunera na hb i astrę /zez/ i wszystko hula z tym ,że w I tunerze mam ustawienie na hb, przy zmianie na astrę nbox pokazuje błąd ale z drugiego tunera odbieram astrę,na nboxie mam z hb ok. 400 programów w tym kilka radiowych, w nboxie nic nie ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak w temacie pytam bo zamierzam kupić diseq (nie wiem jaki 2.0 czy 2.1) aby używać do satelity Astra , chcę kupić twina , ponieważ mam jeszcze tuner Dreambox 5620 i chciałbym aby chodził wraz z n-boxem.Czy jest jakaś szansa , że w n-boxie będzie można korzystać z diseq, pytam bo nie chcę wydawać daremnie pieniędzy na diseq i konwerter twin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blogu n pod jedną informacją podane jest coś takiego:
[quote]DISEq - tu niespodzianka - diseq jest w nbox, wiem, że dla wielu klientów jest niezbędny i został zaimplementowany tak, by w rozbudowanej instalacji można było wybrać konwerter skierowany na Hot Birda. Jest on uktyty w menu instalatorskim. Już widzę, że w kolejnym wydaniu oprogramowania będzie trzeba go przenieść do widocznego menu i oddzielić od ustawień głównego transpondera, których absolutnie nie ma co zmieniać. Do menu instalatorskiego można wejść wciskając “żółty”, 7,2,8 (SAT) z poziomu menu “ustawienia” lub dla nowego boxa, który nie pobrał presetów, z poziomu komunikatu o braku sygnału. Wierzcie mi - wiele osób może zrobić sobie kłopot, zmieniając ustawienia bez zrozumienia, ale instalatorom i tym, którzy wiedzą co to DISEq pomoże.[/quote]
Jeżeli już było to wywalcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Czy ktoś próbował lub odbiera synał na nboxie z satelity Astra.Mam na antenie tzw."zeza"czyli dwa konwertery hotbird + astra , ale na nboxie mam programy tylko z hotbirda. Oczywiście wszystko idzie przez diseq.
Proszę o podpowiedź jak to skonfigurować by mieć do ogladania programy z tych dwóch satelit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym dowiedzieć się, czy następna edycja nboxa- z dyskiem będzie sterowała obrotnicą SG 2100? Gdyby ta wersja tunera nie miała takiej funkcji to przychodzi mi do głowy następujący pomysł: do obrotnicy z konwertera twin poprowadzę jeden kabel, a stamtąd do tunera FTA, który obsługuje funkcję 1.2. Drugi kabel poprowadzę bezpośrednio do nboxa.W czasie oglądania z tego drugiego tunera FTA nbox będzie wyłączony. Po naprowadzeniu obrotnicy na Hot Birda wyłączę tuner FTA i kabel od niego włożę do nboxa i wtedy chyba będą spełnione warunki do oglądania n-ki. Proszę odpowiedzieć na powyższe pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, za pewnie podstawowe pytanie, ale w jaki sposób jako przyszły użytkownik n platformy będę mógł wykorzystać diseqc ?

Właśnie zainstalowałem n u teściów i nie mogłem oderwać wzroku nawet od zwykłego CRT ! Widać też różnicę w jakości na Discovery HD. Pięknie to wygląda. Aż trudno sobie wyobrazić co zyskam, gdy wreszcie zdobędę ekran Full HD ! Ale na razie czekam na recordera i dobre anteny i proszę tylko powiedzcie mi do czego będzie można wykorzystać ten diseqc.

Dzięki i pozdrowienia

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do przelaczania konwerterow roznych satelitow zainstalowanych na antenie do wejscia w.cz. odbiornika satelitarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...