Skocz do zawartości
klaus71

panasonic gt20 i vt20

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie czy porównywał ktoś może samsunga 46c8000 z panasonicem 50vt20? Wiem, że to zupełnie inne technologie, ale przedział cenowy podobny, jeżdżę już od jakiegoś czasu po sklepach czytam fora i każdy z wyżej wymienionych TV ma wady i zalety. W każdym sklepie "specjaliści" radzą inny model, a ja już nie mam pojęcia co wybrać. Chciałem kupić tv jeszcze w tym tygodniu, ale chyba jednak nic z tego nie będzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem 42gt20. w sklepie nie widać różnicy w stosunku do vt20.

falsecontouring w zasadzie jest ale jest na akceptowalnym-niskim poziomie (przynajmniej dla mnie) i na razie za dużo go nie widziałem.

co dziwne wydaje mi się że po włączeniu IFC jest jakby lepiej - dziwne.

w sumie telewizorek całkiem fajny po krótkim używaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy XBMC Live ma opcję 1080p 24Hz + dopasowywanie rozdzielczości do aktualnie wyświetlanego materiału co wyeliminowało wady obrazu o których napisałem powyżej.Muszę przyznać ,że nieźle to rozpracowali ,no i teraz można w pełni wykorzystać dobrodziejstwa elektroniki w tym Tv. Z całą pewnością ten Tv (vt20) w duecie z nowym XBMC Live bije na kolana wszystko co do tej pory widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując tydzień używania 42gt20 na sygnale z dvb-t i ps3 (gry i filmy BR)

mogę powiedzieć że jednak falsecontouring jest całkiem widoczny, co gorsza wyłazi także na filmach BR (transformers 2).

w pozostałych aspektach tv jest naprawdę świetny:

- dobre 3d jak na taką małą przekątną - w zasadzie brak crosstalku

- super wyposażenie: tuner dvb-s2, dvb-t z funkcją nagrywania na hdd, serwisy internetowe i jakieś darmowe filmy (chyba z ipla)

- bardzo dobra czerń, biel i kolory takie jakie lubię ("plazmowe") - podobnie jak kuro obraz ładny nawet bez kalibracji na co tylko się włączy

niestety wszystko psuje ten falsecontouring - pojawia się nie wiadomo czemu - raz jest innym razem nie - ale na TVN jest całkiem zauważalny i co gorsza widać go też na filmach BR (ja oglądałem transformers 2 i wyłazi na twarzach).

gdybym nie kupił tego tv pod konsolkę to chyba bym jak niektórzy (także na tym forum) reklamował.

z tego co czytałem na avforums gt20 i vt20 mają problem z falsecontouringiem i panas raczej nic z tym nie zrobi.

z tego względu jeśli ktoś widziałby w tej serii następcę kuro to jeśli widzi FS to niech sobie daruje - szkoda nerwów - kuro nadal jest najlepszy.

jak ktoś kombinował z FS to proszę o rady.

ja o dziwo widzę mniej FS jak mam włączone systemy poprawiające płynność (IFC lub dla BR 24p - jakiś smoothcośtam).

(dziwne bo na forach piszą że po włączeniu tych poprawiaczy z obrazem jest jeszcze gorzej).

tylko teatr telewizji na filmach BR by nie widzieć FS to jednak chyba nie to co chciałbym oglądać.

jeśli miałby to być mój główny tv to raczej bym nie polecał - no chyba że ktoś nie widzi FS lub mu całkiem to nie przeszkadza - a ponoć 90% ludzi tego nie widzi.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten fałszywy kontur występuje przy przekazach 50HZ, a ja korzystam z UPC Cyfrowej, czy jest szansa, że tego nie będzie, orientuje się ktoś??

A można gdzieś w necie zobaczyć jak to wygląda?

Edytowane przez Pit_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej będzie.

TVN to taki sztandarowy kanał na którym FS widać na większości programów autorskich.

teraz właśnie leciał np. programie TopModel.

FS wali po oczach jak cholera.

w sumie byłaby masakra ale u mnie jak włączę InteligentFrameCreation na ON (lub na filmie BR 24Hz smoothmotion) to FS znika.

Jest wtedy pewna nadpłynność obrazu ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Jest to o tyle dziwne że wiele osób pisze że InteligentFrameCreation tylko pogarsza sprawę a u mnie eliminuje problem - choć kosztem nadpłynności (efekt teatru).

Dla mnie nadpłynność jest do przeżycia a FS nie. Dziwię się że tyle osób na tym forum pokupowało modele VT20 i nie widzi tego problemu.

Bez włączonego IFC dla mnie ten telewizor nie nadaje się do używania - po prostu KOSZMAR.

Z włączonym trybem IFC jest dobrze a nawet bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej będzie.

TVN to taki sztandarowy kanał na którym FS widać na większości programów autorskich.

teraz właśnie leciał np. programie TopModel.

FS wali po oczach jak cholera.

w sumie byłaby masakra ale u mnie jak włączę InteligentFrameCreation na ON (lub na filmie BR 24Hz smoothmotion) to FS znika.

Jest wtedy pewna nadpłynność obrazu ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Jest to o tyle dziwne że wiele osób pisze że InteligentFrameCreation tylko pogarsza sprawę a u mnie eliminuje problem - choć kosztem nadpłynności (efekt teatru).

Dla mnie nadpłynność jest do przeżycia a FS nie. Dziwię się że tyle osób na tym forum pokupowało modele VT20 i nie widzi tego problemu.

Bez włączonego IFC dla mnie ten telewizor nie nadaje się do używania - po prostu KOSZMAR.

Z włączonym trybem IFC jest dobrze a nawet bardzo dobrze.

Dzięki za szczegółowy opis, bardziej skłaniam się do Sony niż Panasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co się preferuje. dla mnie obraz z plazmy jest dużo fajniejszy od lcd.

no i ten Panas oprócz problemu z FC jest naprawdę niezły.

ja kupowałem tv do ps3 i 3d więc lcd w ogóle nie wchodził w rachubę zwłaszcza sony ze swoimi chorymi cenami.

jak masz tuner sat na linuxie (i inne tunery pewnie też) to można ustawić by wyjście było w 1080i60 i wtedy też FC nie ma.

na tunerach SD (i playerech DVD) wystarczy ustawić wyjście na NTSC (to też daje na wyjściu 60hz).

potencjalnie FrameRateConversion może powodować szarpanie obrazu więc nie jest to idealne rozwiązanie ale tak na krótki test wydaje się dawać dobry obraz (niestety nie da się chyba tego zrobić z wbudowanymi w tv tunerami).

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu funkcji IFC właśnie fałszywy kontur znika, poza tym obraz nie miga, jest płynny, nie jest też aż tak teatralny jak na Philipsach z Digital Natural Motion

moim zdaniem szczególnie na dużych ekranach IFC jest jak najbardziej uzasadniony (albo tryb 24Smooth)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podłączaliście kablówkę cyfrową (z hd) przez CI+ w tym telewizorze ?? działa ?? chyba wymagany to tego jest DVB-C - na stronie panasonica nie ma wymienionej polski - czy to oznacza że nie można podłaczyć bezpośrednio telewizje cyfrową do tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - poniewaz i ja od jakiegos czasu zanosilem sie z zamiarem kupna tv z serii vt20

mam kilka pytan do Was - po ostatniej lekturze o FC zaczynam miec watpliwosci

- co do zwyklej TV to w chwili obecnej mam jedynie kablowke SD z wybranymi kanalami cyfrowymi - czy tu FC moze byc widoczne?

- czy tak jak pisze klaus71 - wlaczenie trybu NTSC - pomoze

- czy moge sprawdzic to w salonie - tzn wgrac jakis plik video na pendrive i obejrzec - moze ktos ma jakis krotki filmik z tym efektem FC

- i ostatnie - pojawily sie zapowiedzi nowej serii VT30 - czy warto czekac - bo w tej chwili modele VT20 bardzo potanialy - i w miare sie oplaca

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez baczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Obecnie mam plazme sony jeszcze 37" - ale co to za model zabijcie nie pamietam

bodajze z 2007 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC jest na pewno sporą wadą dla tych co to widzą.

na TVN widać to prawie na każdym programie autorskim - na polsacie mniej (nie wiem czemu).

dla tv na szczęście są metody by go zlikwidować (podawać sygnał 60hz/ntsc lub włączyć IFC) ale oba rozwiązania w inny sposób degradują obraz:

- 60hz/ntsc może powodować "rwanie obrazu" - coś a'la judder - krótko to testowałem i wydawało mi się że tv dobrze współpracuje z takim sygnałem (50hz zmienione na 60) ale wymagało by to dłuższych testów,

- IFC powoduje efekt teatru - nie jest on może jakiś bardzo sztuczny ale jednak jest - poza tym potencjalnie IFC powoduje inne zniekształcenia obrazu (ja ich za bardzo nie widzę ale np. w poprzedniej generacji powodował że na meczach widać było dwie piłki).

ja bym czekał na vt30 zwłaszcza jeśli nie masz pośpiechu - w nim pewnie poprawią FC i tv będzie naprawdę super na długie lata

żeby nie było że krytykuje Panasonika - sam kupiłem gt20 do konsoli,3d i okazyjnego oglądania tv/sat i jestem bardzo zadowolony z tv

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy to poprawią.Od wielu lat firmy walczą z tym problemem.Dla mnie nie ma sprawy, cieszę się że nie mam juderra a że mi czasami obraz zadrga tu czy tam,nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem świeżym użytkownikiem 50VT20 i mam problem z efektem teatru widocznym zwłaszcza w filmach - czy ktoś z Was (mających ten model) doradzi jak go usunąć ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyłąćżyć ICF (menu -> konfiguracja -> inne ustawienia -> Intelligent Frame Creation )

Dla sygnału 24p zamiast ICF jest 24p Smooth Film (wyłączane w tym samym miejscu w menu, pozycja poniżej ICF)

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azooo - uratowałeś mnie, udało mi się, dziękuję Ci serdecznie bo już zaczynałem tracić wiarę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyłąćżyć ICF (menu -> konfiguracja -> inne ustawienia -> Intelligent Frame Creation )

Dla sygnału 24p zamiast ICF jest 24p Smooth Film (wyłączane w tym samym miejscu w menu, pozycja poniżej ICF)

....no dobra, ale po wyłączeniu ICF ruchome obrazy są rozmyte (coś jak w moim starym sharpie 46xd1e, banding mniejszy, ale jest). Przy włączonym ICF na ogół widzę jakby migotanie obrazu. Jestem raczej zawiedziony, to nie był najlepszy zakup. Myślałem, że przesiadka z przestarzałego już lcd'ka wprawi mnie w zachwyt. No oczywiście jest lepiej, ale nic mnie na kolana nie powala (może obraz SD, ale to poza konkursem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..no to dziwne...mam gt20, rozmycia nie widze na zadnym kanale sportowym ( dobrej jakosci - Eurosport HD, nHD ), po wlaczeniu IFC brak jakiegokolwiek migotania, co jest troszke widoczne z wylaczonym IFC. Ogolnie, nie narzekam, swietny TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialem zapytac - ktora wersje softu macie w swoich tv

Czy cos sie ostatnio pojawilo nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...