Skocz do zawartości
jodran_1990

Sky TV w Polsce, pare pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak większość z Was HDmaniaków wie jest kiepsko z "HD" u naszych rodzimych operatorów satelitarnych. Postanowiłem więc się zainteresować Sky TV, lecz mam parę pytań odnośnie odbioru.

1. Czy istnieje możliwość techniczna odbioru Sky TV u nas (oczywiście z ich tunerem i kartą). Jeżeli tak to na jaką/jakie satelity musi być ustawiony talerz aby poprawnie odbierał sygnał (mieszkam pod Warszawą).

2. Gdyby ktoś z rodziny w Anglii wziął na siebie umowę i płacił abonament (ja bym mu przelewał pieniądze), a ja w Polsce bym oglądał, to czy jakoś sprawdzają czy tuner podłączony jest w Anglii? Jeśli tak, to czy mogłyby być jakieś konsekwencje/kara.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N TV odbiera w angli i mysle ze skay tez odierac bedzie w PL. Co do programow HD to jest ih kilka ale filmowe powtarzaja sie do znudzenia i warto je ogladac raz na tydzien, jak programy muzyczne to N TV ma lepsza jakosc niz SKY mam i SKY HD i N HD. W sumie to sky nic nadzwyczajnego.

pozdr. dawmac

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam taki HD pack za 10 funtów miesięcznie i jest tam 50 kanałów hd. Masz może ten pakiet? Jeżeli tak to jak z jakością na kanałach typu NGHD? Bo na sportowych jest raczej dobra, ponieważ pobrałem z internetu mecz NHL z ESPN America HD i powiem, że jak dla mnie to jakość rewelacyjna (bitrate 15-16Mbit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sky UK nadaje z satelity Astra 2 28,2 st.E w spot beam, czyli w wąskiej wiązce ukierunkowanej na Wyspy Brytyjskie oraz Irlandię (łapie się też kawałek Francji). W Polsce bez talerza min. 130 cm nie masz co marzyć o odbiorze (i to nie wszędzie i nie wszystkie kanały) - optymalna jest antena 180 cm. Jeżeli masz możliwości montażu takiej kupy żelastwa to możesz próbować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwość montażu by była, ale to trochę przy dużo żelastwa :( , czyli raczej nici z normalnego obioru? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan_1990

Przychylam sie do zdania dawmaca ze nie ma sie czym podniecac. Pomijajac trudnosci techniczne z odbiorem w Polsce, przyzwoita jakosc obrazu i zawartosc programowa dostaniesz tylko w paczkach filmowych i sportowych (z ciekawostek jest jeszcze kanal 3d) ale musisz za nie dodatkowo zaplacic drugie tyle a raczej wiecej niz za 5 czy 6 paczek podstawowych, zas w tych nie znajdziesz wiele wiecej niz w N-ce, ktora jakoscia niektorych kanalow moglaby zawstydzic skya. Lepiej jak poczekasz do nowego roku az u polskich operatorow pojawi sie wiecej kanalow byc moze wtedy oferta przestanie byc interesujaca dla Ciebie. Chyba ze po prostu chcesz miec w domu telewizje anglojezyczna w celach edukacyjnych. Jesli tak to polecam Ci radio, ktore jest o tyle lepsze ze latwiej jest przyzwyczaic sie do roznych akcentow (paradoksalnie dobra znajomosc angielskiego nie daje gwarancji dogadania sie ob mozesz po prostu miec klopoty ze zrozumieniem "wyspiarzy" ). Jesli chodzi Ci tylko o jakosc obrazu nie kupuj w ciemno ale wybierz sie na wycieczke do Uk albo Irlandii i przekonaj sie czy SKY spelnia Twoje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sky UK nadaje z satelity Astra 2 28,2 st.E w spot beam, czyli w wąskiej wiązce ukierunkowanej na Wyspy Brytyjskie oraz Irlandię (łapie się też kawałek Francji). W Polsce bez talerza min. 130 cm nie masz co marzyć o odbiorze (i to nie wszędzie i nie wszystkie kanały) - optymalna jest antena 180 cm. Jeżeli masz możliwości montażu takiej kupy żelastwa to możesz próbować.

nie do końca prawda.

spotbeam jest ale tylko na paru transponderach, pozostałe spokojnie na 60-90 antenie u nas odbierzesz.

jakość?

spokojnie około 12-20Mb/s na każdym kanale. dźwięk 5.1 na każdym kanale HD i to 90% programów. do tego napisy po ang na każdym kanale.

tu masz zasięhg kanałów: http://pl.kingofsat.net/pack-skydigital.php i tak: wiązka ASTRA 2D to właśnie spotbeam, a pozostałe to wiązka europejska. kliknij na odnośnik i sam zobaczysz.

a tu masz odczyt z transponderów z jakością. http://www.linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?0282-0-x-0-0-0

i przykładowy szczegółowy opis http://www.linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?0282-11720-H-2001-0-0

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ telemaniak - post dotyczy odbioru Sky UK w Polsce a nie innych kanałów z A 28,2 st., które rzeczywiście można łapać na czaszy 90 cm.

Natomiast co do Sky UK, to niestety spot beam powoduje, że u nas odbiór jest możliwy tylko na bardzo dużych antenach. Swego czasu robiliśmy z kolegą próby w okolicach Lublina u klienta, który przywiózł dekoder z Anglii. Na antenie 130 cm mieliśmy część kanałów a niektóre tylko w określonych godzinach. Na innych forach wyczytałem, że najlepszy odbiór jest na północy kraju w okolicach Gdańska i to na talerzu 180 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czyli na razie rezygnuję ze sky.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Sky nie zamierza czasem wchodzic na polski rynek i meidzy innymi nie z tego wlasnie powodu TPsa konsoliduje sie na rynku TV z N?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ telemaniak - post dotyczy odbioru Sky UK w Polsce a nie innych kanałów z A 28,2 st., które rzeczywiście można łapać na czaszy 90 cm.

Natomiast co do Sky UK, to niestety spot beam powoduje, że u nas odbiór jest możliwy tylko na bardzo dużych antenach. Swego czasu robiliśmy z kolegą próby w okolicach Lublina u klienta, który przywiózł dekoder z Anglii. Na antenie 130 cm mieliśmy część kanałów a niektóre tylko w określonych godzinach. Na innych forach wyczytałem, że najlepszy odbiór jest na północy kraju w okolicach Gdańska i to na talerzu 180 cm.

to przecież dałem Ci linki.

w Polsce odbierzesz wszystkie kanały z pakietu SKY UK poza kanałami BBC, ITV czy resztą która wchodzi w skład Free vIew. wszystkie inne , sportowe, filmowe i pozostałem spokojnie odbierzesz na 90cm.

ustaw antenę, przeskanuj satelitę i zobaczysz że trp. od 10714.00 H ----- 11067.00 V sa do złapania na wielkich talerzach.

natomiast już od transpondera 11222.17 H - Txp: C1 - Wiązka: Steerable 1 -------- wszystko jest do obioru bez problemu.

z palcem w ......nosie

nawet się nie chciało czytać tego co podałem na talerzu tylko wypisuje si e dziwne teorie o badaniach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przez jakiś czas mieszkałem w Anglii i korzystałem ze SKY HD i od jakiegoś czasu myślę o tym żeby to podłączyć w Polsce (nie wchodząc w dyskusje czy warto, czy nie, dla mnie warto). To co znajduje w necie, to ciągłe dyskusje czy się da czy nie i jak wielki talerz trzeba mieć i ciągle rozbieżne poglądy i brak informacji o firmie lub osobie która to może zrobić faktycznie.

Telemaniak piszesz że się da odbierać na normalnej antenie - a teraz pytanie dodatkowe, czy da się odbierać na razem z innym operatorem, tzn. mieć podłączoną np. n i z tej samej anteny odbierać SKY (chodzi mi oczywiście o płatny pakiet łącznie z HD)?

i pytanie jeszcze jedno, czy jest ktoś w okolicy Trójmiasta, kto może to podłączyć?? dekoder i kartę mogę mieć, ale potrzebuje kogoś kto to fizycznie uruchomi i to z sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz odbierać n i sky z jednej anteny ponieważ nadają z różnych pozycji i to dość oddalonych od siebie - potrzebny będzie oddzielny talerz. Antenę zainstaluje i podłączy to każdy instalator tv sat, a jak masz mimimum technicznej smykałki to sam to zrobisz. Można odbierać wszystko z wyjątkiem kanałów BBC (Topgear HD!) i ITV chyba że zainstalujesz duży talerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...