Jump to content
Sign in to follow this  
Michal.B

Pioneer VSX-1020-k czy Onkyo TX-SR608

Recommended Posts

Witam!

Jestem w trakcie kupowania zestawu kina domowego. Głośniki już wybrałem - Jamo S 606 HCS3 + sub200. Teraz zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza, ale jest to częściowo uzależnione od amplitunera.

Pierwsze przedstawię amplitunery, które wybrałem. Po miesiącu przeglądania internetu i odrzuceniu większości do wyboru zostało:

- Onkyo TX-SR608

- Pioneer VSX-1020-k

I tu się kończy wiedza internetu. Testów na temat vsx-1020 jest mało, a porównania pomiędzy tym modelem, a TX-SR608, nigdzie nie znalazłem. Cena pioneera jest droższa o ok. 500 zł, ale pod wzgl. designu Onkyo zostaje kompletnie w tyle.

Co do odtwarzacza, to do wyboru jest:

- Sony BDP-370

i

jeżeli amplituner onkyo to:

- Onkyo BDP-308

jeżeli amplituner pioneer to:

- Pioneer BD-320

- Pioneer LX52

Najbardziej zależy mi na ilości odtwarzanych formatów, ponieważ praktycznie całą resztę ma się zajmować amplituner. Najchętniej wziął bym Sony, ale nie wiem czy to nie jest jakiś "szajs" i czy jakość odczytywania danych jest dobra.

Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać ten najlepszy zestaw pod wzgl. cena/jakość/design. Najbardziej zależy mi na porównaniu tych dwóch amplitunerów :)

Nikt nic nie słyszał na temat tego amplitunera z Pioneera? Nie znajdzie się osoba, która by coś więcej wiedziała na temat tych dwóch ampli?

PS: Na te i wiele innych pytań, możesz udzielić udzielić odpowiedzi pisząc posta w tym temacie ;]

Edited by Michal.B