Skocz do zawartości
raulek

Problem z dodaniem ścieżki audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problemik - otóż mam film 720p z oryginalną ścieżką dźwiękową (english) i udało mi się znaleźć ścieżkę dźwiękową polską do tego filmu . Na innych forach znalazłem sposób jak ją dodać do filmu . Użyłem do tego programu MKVmerge GUI zgodnie ze znalezioną również instrukcją jak to zrobić . No i efekt jest taki , że gotowy nowy plik filmowy odtwarzam w komputerze na obojętnie jakim odtwarzaczu i wszystko jest OK ( czyli polski lektor i po przełączenie oryginalna ścieżka z filmu !? ) , natomiast kiedy chcę odtworzyć film przez mojego WD HD TV to niestety pudełko albo się całkiem zawiesza , albo czasem uda mi się powrócić do menu lecz inne filmy , które wcześniej normalnie działają przestają również chodzić ! Czyli w zasadzie też pudełko jest w stanie zawieszenia częściowego . Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ??? Może ktoś miał takie problemy i sobie z tym poradził ??? Czy robię coś źle przy dodawaniu ścieżki ? W ogóle to już wcześniej próbowałem robić podobną rzecz na innych filmach ale z tym samym skutkiem . Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie "header removal compression" użyta w nowym mkvmerge, odznacz tą opcę - Extra options -(none) dla wszystkich ścieżek audio.

LINK

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie "header removal compression" użyta w nowym mkvmerge, odznacz tą opcę - Extra options -(none) dla wszystkich ścieżek audio.

Zrobiłem tak jak polecił "apatch" ( w Extra options w obu ścieżkach przestawiłem z "default" na "none" ) i nie stety dalej jest tak samo , czyli po włączeniu tagoż filmu skrzyneczka zawiesza się ...

Dzięki za pomoc . Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł ? Pozdro

Edytowane przez raulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób eksperymentalnie to samo ale dla wszystkich tracków, nawet video i napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

W związku z tym , że jest Zaduszkowe Święto dopiero teraz mogłem się odezwać . Niestety kolejna propozycja "apatcha" nie przyniosła oczekiwanego rezultatu ( dalej skrzyneczka zawieszała się ... ) , ale spróbowałem pomysłu kolegi z innego forum i wreszcie SUKCES !!!

Otóż zainstalowałem starszą wersję programu MKVmerge GUI 3.3.0 i bez żadnych ustawień dodałem ścieżkę audio PL .

Efekt - śmiga jak ta lala !!! Wszystko jest OK i działa . Serdeczne DZIĘKI wszystkim , którzy próbowali mi pomóc ( co 2,3,4 .... głowy to nie jedna ! )

Myślę , że kolejna wersja MKVmerge GUI np.4.3 będzie miała już poprawione ustawienia i nie będzie tego problemu . Ewentualnie nowy soft do WD HD TV 1 będzie miał "coś" co będzie "ten" problem eliminować .

Jeszcze raz Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

W związku z tym , że jest Zaduszkowe Święto dopiero teraz mogłem się odezwać . Niestety kolejna propozycja "apatcha" nie przyniosła oczekiwanego rezultatu ( dalej skrzyneczka zawieszała się ... ) , ale spróbowałem pomysłu kolegi z innego forum i wreszcie SUKCES !!!

Otóż zainstalowałem starszą wersję programu MKVmerge GUI 3.3.0 i bez żadnych ustawień dodałem ścieżkę audio PL .

Efekt - śmiga jak ta lala !!! Wszystko jest OK i działa . Serdeczne DZIĘKI wszystkim , którzy próbowali mi pomóc ( co 2,3,4 .... głowy to nie jedna ! )

Myślę , że kolejna wersja MKVmerge GUI np.4.3 będzie miała już poprawione ustawienia i nie będzie tego problemu . Ewentualnie nowy soft do WD HD TV 1 będzie miał "coś" co będzie "ten" problem eliminować .

Jeszcze raz Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć pomocy mam taki sam problem zawieszania się filmu jak mam wgrać MKVmerge GUI 3.3.0 na twardy dysk czy na pendrive nie mam pojęcia .Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki , że się nie odzywałem tak długo. Nie było mnie od 08.11.2010 w domu i nie miałem również dostępu do internetu .

"joachim100" rozumiem , że chodzi Ci o ten program MKVmerge GUI 3.3.0 , znajdziesz go w Google bowiem jest darmowy , trzeba go zainstalować w kompie i działać . Życzę powodzenia , jak będziesz miał jakieś problemy to daj znać na e-mail . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...