Jump to content
Sign in to follow this  
prezes79

905 i problem z wyjściem stref

Recommended Posts

hej.

mam podłączone sony ps3 do 905ki kablem hdmi (main).

mam zajęte wszystkie kanały (7.1)

mam podłączony wzmacniacz onkyo do ampli 905 za pomocą cinch --> wyjście z 905 jako "zone 2 preout"

w tym drugim wzmacniaczu te cinche wchodzą np. do "CD in", próbowałem też "line in"

co się dzieje:

jak odtwarzam muzę z ps3 w strefie głównej to mogę w strefie 2 puścić (poprzez ten drugi wzmacniacz) np. radio.

ale już nie mogę puścić muzy z ps3 do drugiej strefy niezależnie od wszystkiego (tzn. niezależnie od tego co mam w strefie 1).

Jakieś sugestie dlaczego? ktoś pomoże z ustawieniami?

mam wrażenie, że tu jest podobnie jak w wideo: że źródło podłączone po HDMI nie wydostanie się z 905ki przez cinch. No ale to jest wideo i nie wiem czy to tak działa z audio.

dzięki z góry za pomoc

Edited by prezes79

odgrzewam kotleta...

postawię pytanie inaczej:

czy w o.905 dźwięk wpuszczony po HDMI da się wypuścić po CINCH (wtedy onkyo działa jako pre-amp)?

HDMI nie jest jak by to powiedziec tylko systemem dzwieku. Mam 905 ale nigdy nie prubowalem dwoch stref. Zastanawiajac sie nad Twoim problemem to uwazam ze jak wpuszczasz dziwek po HDMI to nie da rady uzyskac go po Chinch. 905 jako preamp dziala tylko w przypadku podlaczenia zewnetrzych koncowek mocy ( przerabialem i jest beznadziejna ) ale jako rozdzielnik sygnalu nie bardzo.

Jaki masz wzmacniacz podlaczony do 905 na druga strefe ? 905 sama potrafi "obsluzyc" druga strefe wiec dodatkowy wzmaniacz nie jest wymagany. Moze sprobuj w ten sposob.

pozdr. dawmac