Skocz do zawartości
Kidzi

ION2 - brak synchronizacji audio/video w materiale 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem niedawno ZBOXa HD-ID11 na ION'ie 2, do tego 2 GB DDR2 800MHz i SSD OCZ Onyx 32GB. Sprzęcik śmiga super, zainstalowałem Win7 Ultimate, do tego sprawdzony tandem MPHC (najnowszy) + CoreAVC 2.0 (sterowniki nvidii 260.99).

Na początek drobny zgrzyt, bo cięło materiał 720p w momencie wyświetlania napisów - ale temu szybko zaradziłem przez zmianę wyświetlania przez ffdshow - i teraz działa ładnie.

Schody się zaczęły, jak zapuściłem Avatara w 1080p - przerwy w dźwięku, brak synchronizacji, okresowe klatkowanie :o

Oczywiście akceleracja jest sygnalizowana przez zzieleniałą ikonkę CoreAVC, procek średnio obciążony na 30% (co wydaje się normalne, przy 720p też jest obciążony na jakieś 20%). Materiał na pewno dobry, na HTPC z podpisu działa bez zarzutu.

I co tu wykombinować ? Sprzętowo to jest GF GT218, dedykowane 512 MB DDR3, 16 rdzeni CUDA, powinno śmigać jak ta lala, więc albo problem leży gdzieś w konfiguracji player/codec, albo coś ze sterownikami nie halo ...

HELP ! :(

[quote

Dane materiału :

]General

Complete name : avatar.2009.1080p.bluray.x264.mkv

Format : Matroska

File size : 10.9 GiB

Duration : 2h 41mn

Overall bit rate : 9 674 Kbps

Writing application : x264.exe

Writing library : mkv2rls v1.2 (date: 2010 febr 17)

Video

ID : 1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2h 41mn

Bit rate : 8 171 Kbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate : 23.976 fps

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.164

Stream size : 9.00 GiB (82%)

Writing library : x264 core 93 r1542 5b86182

Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=30 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8171 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Language : English

Audio

ID : 2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Codec ID : A_DTS

Duration : 2h 41mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 1 510 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Bit depth : 24 bits

Stream size : 1.71 GiB (16%)

Title : English DTS 1509kbps

Language : English

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy probowales moze mpc-hc, ktore ma przeciez swoje dxva, bez uzycia coreavc? Sprobuj ustawic EVR profil wlasny we wlasciwosciach mpc-hc a zdezaktywuj coreavc i zobacz co wtedy bedzie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie siedzę nad tym od 24h, odkąd postawiłem 7 na tym cudzie, i już wiem, o co loto :P

A więc tak jak napisałeś - goły MPHC działa elegancko - żadnych zacięć, użycie CPU o połowę niższe, no malina.

Trafiłem na taki fajny artykuł - gość dogłębnie analizuje różne zestawy kodeków/playerów pod kątem grzania się urządzenia. I tam jest takie jedno zdanie, które wyjaśniało by sytuację :

The CoreCodec CoreAVC codec supports GPU hardware acceleration, but it uses the NVIDIA CUDA platform for mathematical processing. The CUDA decoded content needs to be copied to GPU memory, resulting in higher CPU utilization.

A że Atom do mocarzy nie należy .... :rolleyes: Owszem, CoreAVC zdekoduje za pomocą CUDA video 1080p, tylko jakoś reszta systemu nie wydala, i raczej chodzi tu o całkowitą wydajność systemu, niż to nieszczęsne 1 x PCI-E, na którym tkwi GPU, bo przecież jeden kanał PCI-E ma przepustowość 250 MB/s.

Jeszcze mam jeden problem - wyświetlanie napisów. Sam MPHC - wyświetlenie kilku linii napisów muli płynność, zarówno w 720p jak i 1080p.

Dobrze działa dla 720p kombinacja CoreAVC obraz + ffdshow napisy, dla 1080p opisywałem na początku.

Znowu jak doinstaluje ffdshow do MPHC i wymuszę używanie ffdshow do wyświetlania napisów - MPHC nie używa DVXA :blink:

Jakieś rady ? Pod XP był taki fajny SubEdit Player, ale skubany pod 7 nie chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamulanie przez napisy jest dziwne. Sprobuj sie pobawic ustawieniami napisow (chodzi mi o tekstury napisow) w opcjach MPC-HC a jak to nie pomoze to sprobuj zainstalowac directvob sub do napisow.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splash jest fajny i ma pare dobrych funkcji ale akurat u mnie, i wiem ze nie tylko u mnie, bitstream w nim nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Splash bardzo fajny, akceleracja działa, napisy też, prosty i funkcjonalny. Jedyne co, to SPDIF nieaktywne, trzeba będzie się w wersję Pro zaopatrzyć ...

A co do napisów w MPHC, to wczoraj zauważyłem, że zwykły divx w niskiej rozdzielczości też rwie, jak się napisy włączy. Nie pomagają jakiekolwiek zmiany w opcjach :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu jak doinstaluje ffdshow do MPHC i wymuszę używanie ffdshow do wyświetlania napisów - MPHC nie używa DVXA :blink:

Używa, używa. ffdshow od dawna ma już moduł DXVA i da się to bodaj spiąć z MPCHC. Sam to kiedyś robiłem, ale nie pamiętam teraz. Dawno było. Spowalnianie przez napisy jest normalne, jeśli wybrałeś nieodpowiednie do możliwości sprzętu efekty tekstu (cienie lub coś innego) w tej chwili też już tego nie pamiętam. Dawno nie dotykałem tej mega rzeźby i nie polecam tejże babraniny. Masz sprzęt HTPC - używaj XBMC jako mediacenter i śpij spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, Splash w wersji Pro rozwiązał wszelkie moje problemy B) Ładny, mały, szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...