Jump to content
Sign in to follow this  
trops55

Problemy z UPC Mediabox HD

Recommended Posts

Mam pytanie dla użytkowników Mediabox HD, czy u was działa on poprawnie ?. W moim (Mediabox HD bez nagrywarki)występują dwa niedociągnięcia

1. Z pilota nie mogę regulować siły głosu

2. Obrazy nadawane na kanałach o standardowej rozdzielczości SD w formacie 16:9 (1,85:1) i wyświetlane na telewizorze 16:9 są spłaszczone i nieproporcjonalne z czarnymi pasami na dole i górze. Ta nietypowa sytuacja występuje tylko w przypadku gdy przełączam dekoder na dowolny kanał SD z dowolnego kanału o rozdzielczości HD. Natomiast, jeżeli następują przełączenia tylko między kanałami SD, to obraz 16:9 po ok. 9 sekundach wypełni cały ekran telewizora (znikają czarne pasy) i jest wyświetlany poprawnie tzn. o prawidłowych proporcjach.

Testowałem bezskutecznie różnych ustawień formatu obrazu w dekoderze i telewizorze. Dekoder natomiast idealnie radzi sobie z poprawnym wyświetlaniem obrazów o proporcjach 4:3

Posiadam Mediabox HD z nagrywarką i u mnie jest wszystko ok tzn.nie ma takich objawów jakie opisujesz.

Mała poprawka:na kanałach SD występują czarne pasy na dole i u góry.

Edited by rychu61

Mam mediaboxHD bez nagrywarki (Peace DCR7111) i nie mam takich problemów jak opisujesz.

A jak masz podłączone do TV, przez HDMI czy Eurozłącze? Ja mam przez HDMI.

Ad. 1. Pilot nie spadł Ci przypadkiem? Ja mam podobne problemy z pilotem technicsa po spotkaniu z podłogą. Wniosek - uważać na pilota. :rolleyes:

Ad. 2. Niektóre programy SD UPC nadaje tak jak są czyli obraz 16:9 nałożony na 4:3 (stąd pasy na górze i dole ekranu), który jest dodatkowo rozciągnięty przez telewizor w formacie 16:9. Aby to rozwiązać można ustawić na stałe w dekoderze format obrazu 16:9, a w telewizorze korygować dostępnymi formatami obrazu. U mnie to zdaje egzamin. :)

Edited by misiaczek

Ustaw w dekoderze 16:9 a w telewizorze ustaw tak, aby nie ingerował w format, tylko pokazywał dokładnie obraz wysyłany przez telewizor (chyba się to nazywało overlay, czy jakoś tak).

Na wstępie cześć wszystkim jestem tu nowy, widzie że dobrze trafiłem gdyż też mam problem z dekoderem UPC mediabox HD bez nagrywarki. Chodzi o to że mam ustawiony pilot dekodera żeby obsługiwał telewizor (według kodu dla mojego tv)tylko że nie do końca działa poprawnie tj. moge regulowac glos na wszystkich kanałach SD ale już na HD działa tylko na tych rodzimie polskich (TVN HD, Polsat hd, silesia hd, tvp hd) ale już na national geografic hd i temu podobnych nie reaguje na zmiane głośności. Pewno to że działa na tych rodzimie polskich a na tych zagranicznych w polskiej wersji nie, to zbieg okolicznosci ale tak właśnie jest. Może mi ktoś powiedzieć co to za dziwna sprawa. Dodam że pilot mi nie upadł. Ktoś ma pomysł co to za zjawisko?

Witam,

jestem tu nowa, a trafiłam na to forum, bo zaczęła mnie nurtować jedna sprawa - dekoder upc mediabox HD bez nagrywarki. Podpisuję się ze swoim tematem pod ten wątek, bo ja również nie mogę regulować głośności pilotem od dekodera. To raz, a dwa to mam bardzo poważne wątpliwości czy mam dostęp do kanałów HD pomimo dekodera z HD w nazwie. Dekoder mam bez nagrywarki, pakiet wykupiony to pakiet select HD (rozumiem, że mniej programów niż przy max), ale dekoder wcale nie ma wyjścia HDMI tylko zwykłe scart (eurozłącze). Czy czasami UPC mnie nie oszukuje i zamiast 4 kanałów HD mam tylko i wyłącznie kanały w SD? Czy koniecznie muszę wydzierżawić dekoder z nagrywarką (wyższa cena), żeby oglądać kanały w HD skoro pakiet nazywa się select HD i w ofercie są 4 programy w tej rozdzielczości, a ja nie potrzebuję nagrywarki?

PS. Telewizor jest z Full HD.

Masz taki dekoder > http://media2.pl/pliki/UPC_Mediabox_HD_front.jpg ? Jak tak to bankowo ma złącze HDMI, sam takiego używam i przez HDMI mam podpięty do TV. Tu masz opis złącz tego dekodera > http://img510.imageshack.us/img510/3155/beztytuurr.jpg

Wyjaśnij w jakim sensie nie możesz regulować głośności pilotem od dekodera. Nic ci się nie pojawia na ekranie przy próbie regulacji czy jakiś inny problem ?