Skocz do zawartości
Iras

Instalacja anteny na dachu/elewacji budynku

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeżo upieczony HD-maniak mocno się na "n" napaliłem :) a ze jestem chłopak pechowy to jak zwykle borykam się z przeciwnościami losu ;) (cztery mieszkania na piętrze a moje najgorsze :) )

Mieszkam w północno-zachodnim pionie wierzowca i zamontowanie anteny na balkonie praktycznie odpada. Zostaje mi instalacja na dachu i przebijanie się przez pięć pięter. Oczywiście potrzebuje na to zezwolenia Spółdzielni Mieszkaniowej i tutaj rodzą się moje pytania:

Jak się wstępnie przygotować? Czy skontaktować się wcześniej z instalatorem żeby ustalić jak najlepiej ciągnąć przewód i czy przedstawić swój "plan" Spółdzielni? Jak napisać stosowne podanie do SM i jak uzasadnić, że powinni pozwolić mi tą antene założyć, ewentualnie ile mieć w kopercie, żeby taką zgodę napewno dostać (jestem zdesperowany :) ).


Zakładam temat ponieważ nie tylko ja mam takie problemy, a ktoś z forum pewnie dysponuje doświadczeniem, które może nam pomóc :)

(w sumie nie wiem czy temat bardziej nie pasuje do "nKupowanie" - można przenieść, wg uznania moderatora)

Edytowane przez Iras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja tez sie dolacze do tego tematu i

Mieszka ktos w bloku gdzie juz byla elewacja ?! u mnie wlasnie to robia i nie wiem jak to bedzie, czy bede mogl miec nke czy w ogole moge zapomniec. Na osiedlu wszystkie bloki, ktore sa po elewacji, nie maja zadnych satelit kolo okien, a wczesniej bylo ich sporo ... :/

Dodam tylko, ze moj blok nie podlega zadnej spoldzielni mieszkaniowej, tylko jest to wspolnota czy cos w ten desen.

Pozdr. Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aL1En' post='16289' date='20.10.2006, 22:16 ']...juz byla lewacja ?! u mnie wlasnie to robia i nie wiem jak to bedzie, czy bede mogl miec nke czy w ogole moge zapomniec. Na osiedlu wszystkie bloki, ktore sa po lewacji...[/quote]

ej, czy tobie nie chodzi o elewacje? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poszedlem do spoldzielni z taki podaniem: Prosze o wskazanie lokalizacji na dachu budynku nr. przy ul. na zamontowanie anteny satelitarnej. Wykonalem rysunek, gdzie chcialbym to zamontowac (wczesniej wszedlem na dach i ocenilem, gdzie byloby najlepiej). Po kilku dniach poszedlem, Pani powiedziala, ze nie ma problemu, tylko po wszystkim mam zrobic rysunek, a nawet zdjecie, zeby oni w papery wrzucili. I to wszystko, ale znajac rozne podejscia roznych spoldzielni to moze byc roznie. Sam nic nie montuj bez zezwolen, bo mozesz ktoregos dnia nie miec z czego odbierac TV i nic nie zrobisz, bo nie bedziesz na prawie, to tak samo jak montujesz sprzet na balustradzie balkonu to ok, ale na elewacji juz nie wolno. Wejdz na dach, zobacz czy nie ma innych talerzy, jak sa to idz do sasiada i zapytaj jak on to zalatwil. Zycze powodzenia w biurokratycznych dzialaniach;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pod opowiem o spółdzielni MSM w Toruniu.

"Na balkonie/elewacji nie wolno, bo to by popsuło estetykę.

Na dachu nie wolno, bo jak by to wyglądało. "

To są wstępne (nieformalne) odpowiedzi administracji osiedla.

W najbliższym czasie wejdziemy na drogę bardziej formalną - ze zwróceniem

szczególnej uwagi na prawo do swobodnego przepływu informacji. Zobaczymy co się da zrobić.

Aha: na moją uwagę o braku wyboru (jedna, kiepska tv kablowa) pan odpowiedział:

"W życiu często nie ma wyboru".

A pytanie, czy ich polityka może się kiedyś zmienić:

"Jeżeli do odbioru tv nie będzie potrzebna antena, to pozwolimy"

Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja pod opowiem o spółdzielni MSM w Toruniu.

"Na balkonie/elewacji nie wolno, bo to by popsuło estetykę.

Na dachu nie wolno, bo jak by to wyglądało. "

To są wstępne (nieformalne) odpowiedzi administracji osiedla.

W najbliższym czasie wejdziemy na drogę bardziej formalną - ze zwróceniem

szczególnej uwagi na prawo do swobodnego przepływu informacji. Zobaczymy co się da zrobić.

Aha: na moją uwagę o braku wyboru (jedna, kiepska tv kablowa) pan odpowiedział:

"W życiu często nie ma wyboru".

A pytanie, czy ich polityka może się kiedyś zmienić:

"Jeżeli do odbioru tv nie będzie potrzebna antena, to pozwolimy"

Ręce opadają.

ludzie ale macie problemy!!

jak na elewacji i na balkonie nie można to kup antene sateliraną w kształcie prostokąta od razu z konwerterem

np taką

http://www.allegro.pl/item547759535_hit_se..._odbior_hd.html

i powieś i koniec! , nawet jej nie widac z daleka

proste ? - proste i przetestowane :)

p.s.

są też takie tylko twiny też

Edytowane przez Robert Luczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RObert,

A sprawdzales jak ta antenka dzialaz n-boxami ?

Jak zapewne wiesz to cholernie czuly tuner i trzeba ostroznie podchodzic do takich malych anten.

Wywalic prawie 700 zyla za cos z czego bedzie niezadowolony to sliska sprawa.

Fajna zabawka ale pytanie czy tylko zabawka czy praktyczna rzecz

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RObert,

A sprawdzales jak ta antenka dzialaz n-boxami ?

Jak zapewne wiesz to cholernie czuly tuner i trzeba ostroznie podchodzic do takich malych anten.

Wywalic prawie 700 zyla za cos z czego bedzie niezadowolony to sliska sprawa.

Fajna zabawka ale pytanie czy tylko zabawka czy praktyczna rzecz

Pozdrawiam

braavoo

akurat montowałem wersję twin i z recorederem chodziło ok,

z poziomu sygnału wynika że toto ma zysk porównywalny z anteną 70-80 cm , ale ja mieszkam w zachodniej Polsce moze dalej bedzie gorzej

w kazdym badz razie z cyfra,n-ka chodziło

wykonanie bardzo dobre , tylko musialem przerobic uchwyt bomontowalem to w takim mijescu balkonu ze bys nie uwierzył :)

i nic nie widac z zewnątrz

wszyscy inni lokatorzy sat nie miali a ja miałem :lol: a byl problem bo budynek był zabytkowy i bez zgody konserwatory d..blada

p.s.

ja akurat miałem taką

http://www.allegro.pl/item546922202_elegan...lfsat_twin.html

tylko brandowaną firmą ANDREW ale to chyba to samo , w każdym badz razie wyglądała identycznie

ale ANDREW w antenach na pewno nie jest zabawką :lol: prawie wszystkie radiolinie w gsmach na tym stoją

Edytowane przez Robert Luczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...