Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: [Blu-ray] Książę Persji: Piaski czasu - od CD Projekt

Rekomendowane odpowiedzi

okladkafm.jpg

Prince of Persia - gra, której chyba nie trzeba przedstawiać. Szczególnie starszym czytelnikom naszego portalu. Pamiętam jak dawno temu, zagrywało się na PC a potem już na konsolach (w lekko odświeżoną wersję) w klasyczną Persie. Ostatnie lata to premiery kolejnych części cyklu, trzeba przyznać bardzo udanych. Jedna z najnowszych czyli Prince of Persia: The Sands of Time doczekała sie ekranizacji kinowej, która nie tak dawno miała swoją premierę na Blu-ray. I właśnie dzisiaj się nią zajmiemy. Dystrybutorem na Polskę tego filmu jest CD Projekt znany z różnych wydań PL aczkolwiek posiadający wiele filmów w dobrych cenach. Książę Persji został wydany w cenie 99zł czyli już nie tak atrakcyjnej jak ostatnie wydania katalogowe w cenie nawet 49zł. Warto?

princeofpersia.gif

Opis dystrybutora:

Film na podstawie bestsellerowej gry z 2003 r. Dastan, najmłodszy syn króla Persji Sharamana, razem z trzema braćmi i wujem, przebywa na wyprawie wojennej. Udaje im się przechwycić karawanę przemytników, na podstawie której stwierdzają, że Święte Miasto Alamut jest sojusznikiem ich wrogów. Wbrew zakazowi króla wyruszają rozprawić się ze zdrajcami. W czasie zdobywania twierdzy, każdy z czterech braci szuka odpowiedniego trofeum dla ojca. Najstarszy z nich, Tus, radzi Dastanowi, by podarował mu wspaniałą szatę. Po powrocie do domu, kiedy tylko Sharaman nakłada ją na siebie, zostaje przez nią pochłonięty. Dastan, wraz z porwaną z Alamut księżniczką Taminą, uciekając przed złaknionym kary dla rzekomego mordercy króla kapitanem straży, odkrywają niezwykłe właściwości tajemniczego sztyletu znalezionego w Alamut. Dastan, wraz z towarzyszką, decyduje się powrócić do Świętego Miasta, by dowiedzieć się, czy, a jeśli tak to dlaczego, jego brat posłużył się nim do pozbycia się ojca

okladkag.th.png

Okładka

dsc06062ur.jpg

dsc06059sl.jpg

Środowisko testowe dla Książę Persji: Piaski czasu:

- Nasz referencyjny Blu-ray Sony S5000ES

- Pioneer Kuro 5090H oraz dla porównania Sony HX900

- Onkyo 905

- REFERENCE IV: Klipsch RF-82, Klipsch RC-52, Klipsch RS-52 i Klipsch RSW-10

dsc06077n.jpg

Patrząc na opcje językowe:

dsc06072x.jpg

Dźwięk:

DTS-HD Master Audio 5.1 angielski

DTS-HD Master Audio 5.1 czeski

Dolby Digital 5.1 węgierski (640 Kbps)

Dolby Digital 5.1 polski (lektor) (640 Kbps)

Dolby Digital 5.1 turecki (640 Kbps)

Napisy:

angielskie, arabskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, greckie, hebrajskie, węgierskie, polskie, rumuńskie, serbskie, słowackie, słoweńskie, tureckie

Podział na sceny:

Mamy 20 dostępnych scen. W momencie zapauzowania filmu mamy dostęp do wyboru scen. Film trwa 1:55:53.

Dodatki:

Pod względem dodatków jest dość skromnie.

- Tajemniczy świat: tworzenie Księcia Persji

- Scena niewykorzystana: Głowy na tacach

Na szczęście są one w jakości HD i z polskimi napisami.

dsc06089j.jpg

dsc06090d.jpg

dsc06092k.jpg

Obraz:

Suche dane obrazu wyglądają następująco:

Obraz: 16:9 - 2.40:1 Anamorphic Scope (1080p / 23.976 fps / High Definition)
Interaktywne menu w języku polskim
Rozmiar Filmu: 26,43 GB z Audio
Video codek: MPEG-4 AVC
Region: A-B-C
Typ płyty: 30,59 GB Blu-ray Disc (dwuwarstwowa)

Pojemność dysku: 32,846,317,803 bytes

Długość 1:55:53 (h:m:s)
Total Bitrate: 32.65 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        19886 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Piaski czasu to jeden z najnowszych filmów wyprodukowanych przez wytwórnię Disney'a w związku z tym obraz wygląda nowocześnie i atrakcyjnie. Ze względu na tematykę cały obraz charakteryzują barwy żółto/brązowa/czarna. Nawet postacie podchodzą pod taki odcień. Cóż, widać, że takie było zamierzenie twórców aby zachować klimat baśniowych czasów obecnych w filmie. Moim zdaniem wyszło ciekawie. Obraz jest czysty, ostry, pozbawiony ziarna. Ogólnie nie jest to może czołówka (sceny nocne mogłyby być lepsze) ale ocena za obraz nie może być inna jak bardzo dobra.

Sceny, które trzeba zobaczyć to:

Największe wrażenie robią sceny z lotu ptaka, gdy od czasu do czasu pokazywane jest całe królewstwo czy okolica. Jest to dość często eksponowane i widać, że twórcy chcieli się tym chwalić. Do tego przywodzi to na myśl samą grę.

Dźwięk:

DTS-HD Master Audio             English         4197 kbps       5.1 / 48 kHz / 4197 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS-HD Master Audio             Czech           4197 kbps       5.1 / 48 kHz / 4197 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             Hungarian       640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             Turkish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps

Cały film to jeden wielki popis dźwiękowców. DTS HD MA 5.1 z wysokim bitrate. Prawie cały czas jesteśmy w środku akcji, wszystkie głośniki grają równo, tyły wiele razy dają o sobie znać ale najbardziej słyszalnym głośnikiem jest subwoofer. Miało walić i wali ;) Jest to typowe kino przygodowe jednak z dużą dawką akcji gdzie nasz sprzęt może często się wykazać.

Sceny, które trzeba usłyszeć to:

Jest kilka mocnych momentów. Np. 16 minuta i walka o miasto Alamut.

Podsumowanie:

Na okładce filmu widnieje informacja: "Film twórców Piratów z Karaibów". Do tego sam film na podstawie bardzo udanej gry. Spodziewałem się zatem wybuchowej mieszanki pełnej akcji i przygód. Czy dostałem to czego oczekiwałem? Właściwie tak. Nie jest to może poziom Mumii 1 i 2 czy Piratów ale mimo wszystko nie wiele mu brakuje. Może po prostu chodzi o to, że film nie jest naszpikowany super znanymi gwiazdami a sama tematyka jest nieco oklepana chociaż urozmaicona ciekawostkami czerpiącymi prosto z gry. Graczej na pewno zauważą wiele nawiązań do popularnej serii. Szczególnie pierwsza część filmu mocno przypomina grę: ujecia kamery z lotu ptaka czy akrobacje głównego bohatera. Czy warto go kupić? Myślę, że to pozycja bardziej na wypożyczenie niż stawianie na półkę chyba, że jest się wielkim fanem serii Prince of Persia.

princeofpersiathesandsoi.jpg

princeofpersiasandsoftin.jpg

princeofpersiathesandsop.jpg

Dystrybucja w Polsce: CD Projekt

Producent: Walt Disney Studios Home Entertainment

Data produkcji: 2010

Numer katalogowy: BN 0127B (PL - Polska) okładka w języku polskim

Dostępny w sprzedaży: 10.09.2010

Czas: 1:55:53

Gatunek: Fantasy / Przygodowy

Reżyser: Mike Newell

Scenariusz: Boaz Yakin, Carlo Bernard, Jordan Mechner, Doug Miro

Zdjęcia: John Seale

Muzyka: Harry Gregson-Williams

Obsada: Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Steve Toussaint, Toby Kebbell, Richard Coyle, Ronald Pickup, Reece Ritchie, Gísli Örn Gar?arsson, Claudio Pacifico, Thomas [beeep]ont, Dave Pope, Domonkos Pardanyi, Massimilano Ubaldi, Vladimir 'Furdo' Furdik, Christopher Greet, William Foster, Elliot James Neale, Selva Rasalingam, Daud Shah, Daisy Doidge-Hill, Charlie Banks, Jesse Mathews, Rohan Siva, Dimitri Andreas, Stephen A. Pope, Trampas Thompson, Joseph Beddelem, Rachid Abbad, Farzana Dua Elahe, Aziz El Kibachi, Simon De Selva, Amin Mohammad Fouladi, Masoud Abbasi, Felix Augusto Quadros

Ocena ogólna:

**********

Film:

**********

Obraz:

**********

Dźwięk:

**********

Dodatki:

**********

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu prośba o porównanie danych płytki z wydaniem UK lub US. Wydanie PL wygląda mi na tanią jednowarstwówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja US:

DISC INFO:

Disc Title: Prince.of.Persia.The.Sands.of.Time.
Disc Size: 30,856,124,299 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
Playlist: 00800.MPLS
Size: 25,601,144,832 bytes
Length: 1:55:53
Total Bitrate: 29.45 Mbps

VIDEO:

Video: MPEG-4 AVC Video / 20183 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Audio: DTS-HD Master Audio / English / 4197 kbps / 5.1 / 48 kHz / 4197 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: DTS Audio / French / 1509 kbps / 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit
Audio: Dolby Digital Audio / French / 640 kbps / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Audio: Dolby Digital Audio / Spanish / 640 kbps / 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Audio: Dolby Digital Audio / English / 320 kbps / 2.0 / 48 kHz / 320 kbps / Dolby Surround

SUBTITLES:

Subtitle: English / 33.194 kbps
Subtitle: Dutch / 24.414 kbps
Subtitle: French / 28.765 kbps
Subtitle: French / 23.082 kbps
Subtitle: French / 0.266 kbps
Subtitle: French / 0.337 kbps
Subtitle: Spanish / 25.618 kbps
Subtitle: Spanish / 0.387 kbps

Wersja DE:

Disc Size:      44.882.878.846 bytes
Movie Size:     25.108.813.824 bytes
Length:         1:55:53 (h:m:s)
Total Bitrate:  28,89 Mbps

VIDEO:

MPEG-4 AVC    20179 kbps / 1080p / 23,976 fps / 2.40:1 / High Profile 4.1

AUDIO:

DTS-HD Master Audio         English         5.1 / 48 kHz / 4198 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS-HD High-Res             German          5.1 / 48 kHz / 2046 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

SUBTITLES:

English        
French         
German        
Spanish

Jeszcze inna wersja zagraniczna:

DISC INFO:

Disc Title: PRINCE_OF_PERSIA
Disc Size: 45,485,014,771 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
BDInfo: 0.5.2

PLAYLIST REPORT:

Name: 00321.MPLS
Size: 26,510,954,496 bytes
Length: 2:10:06 (h: m: s)
Total Bitrate: 27.17 Mbps
Size (w / Angles): 41,377,124,352 (h: m: s)
Length (w / Angles): 3:31:51 (h: m: s)
Bitrate (w / Angles): 26.04 (h: m: s)
Description: 

VIDEO:

Codec Bitrate Description 
----- ------- ----------- 
MPEG-4 AVC Video 17871 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 AVC Video (1) 9464 (15061) kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description 
----- -------- ------- ----------- 
DTS-HD Master Audio English 4155 kbps 5.1 / 48 kHz / 4155 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Chinese 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Portuguese 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Thai 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description 
----- -------- ------- ----------- 
Presentation Graphics English 25.446 kbps 
Presentation Graphics Chinese 16.592 kbps 
Presentation Graphics Chinese 15.538 kbps 
Presentation Graphics Chinese 17.513 kbps 
Presentation Graphics Chinese 0.199 kbps 
Presentation Graphics Indonesian 21.529 kbps 
Presentation Graphics Korean 11.908 kbps 
Presentation Graphics Malay 25.020 kbps 
Presentation Graphics Portuguese 26.172 kbps 
Presentation Graphics Portuguese 0.335 kbps 
Presentation Graphics Spanish 24.242 kbps 
Presentation Graphics Spanish 0.358 kbps 
Presentation Graphics Thai 16.964 kbps 
Presentation Graphics Thai 0.247 kbps 
Presentation Graphics Vietnamese 25.010 kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru piszesz, że brak ziarna a ja widzę to ziarno, jak w mało którym filmie z wyjątkiem postaci w planie amerykańskim.

Może dlatego, że nie mam żadnych ulepszaczy w drodze na ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

Podobnie jak ty uwazam ze jakosc obrazu i dzwieku jest OK ale niestety jesli chodzi o tresc to film cienki jak zyletka.

W XXI wieku oczekuje czegos wiecej od filmu przygodowego. Patrzylem na niego z oczekiwaniem na rozkrecenie ale sie niestety nie doczekalem.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki no ; ) Akurat na 7 : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetna przygodówka na poziomie pierwszych Piratów, lepsza od średniego drugiego Jonesa i o niebo lepsza od dennego czwartego Jonesa. Kupiłem na DVD niedługo przed tym jak zdecydowałem się na zakup odtwarzacza BD i teraz mam ochote zrobić sobie upgrade tego filmu.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Wcześniej jeszcze się grało na Amiga 500 z dołożonym RAMem do 1 MB :) ...co do samego filmu, jest lekki miły i przyjemny, żeby się zrelaksować.

Potrzebne są i takie filmy, gdzie nie trzeba myśleć po ciężkim dniu pracy. Muzyka z filmu, motyw przewodni, po prostu ciary na plecach.

Film jak już powiedziano, ala Mumia, Indiana Jones, czasami śmiesznie, czasami ciekawie i trzyma poziom. Polecam do oglądnięcia.

Na wieczór z Małżonką, jak znalazł :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję :). Mam pytanie, czy w dodatkach są jakieś wzmianki kompozytora na temat muzyki, bądź sesja nagraniowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetna przygodówka na poziomie pierwszych Piratów, lepsza od średniego drugiego Jonesa i o niebo lepsza od dennego czwartego Jonesa. Kupiłem na DVD niedługo przed tym jak zdecydowałem się na zakup odtwarzacza BD i teraz mam ochote zrobić sobie upgrade tego filmu.

Oj,nie zgodzę się - porównywać ten film do Indiany Jonesa to jednak herezja ;)

nawet do dwóch pierwszych Mumii to to się nie umywa

z grą też ma on mało wspólnego - ot,lekkie i przyjemne kino - i nic poza tym

zabrakło mi czegoś więcej,np.piaskowych stworów znanych z gry - niestety,za dużo w dzisiejszych czasach tego PG-13 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w grę (poza jedynką na Amidze) nie grałem i mam gdzieś jak się film do niej ma. A od połowy Jonesów (2 i 4) jest znacznie lepszy i powtórzę to nawet na torturach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w grę (poza jedynką na Amidze) nie grałem i mam gdzieś jak się film do niej ma. A od połowy Jonesów (2 i 4) jest znacznie lepszy i powtórzę to nawet na torturach :P

Cóż,dla mnie to po prostu zwykły filmik i tyle - ja też powtórzę jeszcze raz; nie umywa się to do obu Mumii a porównania z IJ nie ma żadnego,bo to trochę inny gatunek

poza tym," Świątynia Zagłady " to kultowe sceny ( chociażby kolejka i most ) - a tu? ;)

do pierwszych Piratów to też nie ma startu - brak tej finezji,lekkości,stylu i tak wyrazistych postaci.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...