Skocz do zawartości
eXiDe

ONKYO TX-SR601E + TV SONY 40EX500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

już od dłuższego czasu przeglądam to forum, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Nie ukrywam, że w zakupie TV pomogły mi Wasze posty, bo wybór nie był łatwy. Także dzięki :)

A teraz do meritym, użytkuję ten amplituner już kilka ładnych lat i jestem z niego zadowolony, wcześniej amplituner połączony był z TV Sony CRT i obraz z amplitunera do TV podłączony był przez kabel SCART -> 6xRCA coś takiego (http://allegro.pl/kabel-scart-6xrca-2m-i1250248177.html). I ogólnie było ok.

Do dzisiaj w zasadzie też miałem w ten sposób podłączony TV z Onkyo, ale telewizorek powędrował na ścianę i kabel SCART okazał się za krótki :D. I teraz pytanie czy to rozwiązanie jest dobre? Zakupić kabel taki sam, ale dłuższy czy podłączyć TV w inny spoób? Z tą sprawą zwracam się do Was, bo szczerze mówiąc nie ogarniam już tego.

Onkyo z tyłu wygląda tak: TX-SR610E

Natomiast mój TV wygląda tak: (zdjęcie z testu z forum) Plecy Sony

Pytanie może lamerskie, ale proszę poważnie potraktować temat i doradzić co z czym i jak :)

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie .... źródło (DVD/Blu-Ray) podłącz bezpośrednio do TV kablem HDMI, bo chyba Twój amp nie posiada HDMI.

Dźwięk cyfrowo do ampa i po robocie - masz w pełni wykorzystane możliwości sprzętu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie .... źródło (DVD/Blu-Ray) podłącz bezpośrednio do TV kablem HDMI, bo chyba Twój amp nie posiada HDMI.

Dźwięk cyfrowo do ampa i po robocie - masz w pełni wykorzystane możliwości sprzętu .

Amp nie ma HDMI :D wtedy jeszcze nikt nie widział co to HDMI :)

PS3 - bo tego używam jako odtwarzacz BD jest podłączony do TV HDMI ma się rozumieć, dźwięk z PS3 do TV idzie przewodem optycznym przez Amplituner.

Mnie się rozchodzi o oglądanie TV (SD - póki co), żeby dźwięk wydobywał się przez Amlituner.

DVD też Onkyo mam podłączone do Ampli. A obraz właśnie był przez tego Scarta -> 6x RCA

Cholera chyba namieszałem ostro :/, pisząc "dźwięk cyfrowo do ampa" tzn. czym i gdzie? :)

Pzdr. I dzięki wielki za odpowiedź.

PS.

Cyfrowy w sensie optyczny? http://allegro.pl/cyfrowy-kabel-optyczny-p...1265686680.html ??? Takim własnie mam dźwięk połączony z PS3 do Ampli.

PS2.

To zdjęcie lepiej przedstawia plecy mojego Ampli tx-sr601e_6.jpg

Możesz na nim zaznaczyć co mam gdzie podpiąć?

Edytowane przez eXiDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się rozchodzi o oglądanie TV (SD - póki co), żeby dźwięk wydobywał się przez Amlituner.

Jedno z gniazd SCART w TV powinno zawierać wyjście aktualniie oglądanego programu (+dźwięk)

Ten "dźwięk" możesz pociągnąć do amplitunera na wejście audio.

Inne źródła bezpośrednio do TV , a sygnały AUDIO kablem cyfrowym do amplitunera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co, to wal na priva ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...