Skocz do zawartości
cvbs

PLAZMA LCD czy LED ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed dylematem co kupić do wyboru mam 3 TV wykonane w różnych technologiach 1. PLAZMA może nie najnowsza ale to Pioneer 4280XA 2. LCD Samsung LE40C650 3. LED Sharp 40LX810EV lub jakiś inny TV. Który z wymienionych w temacie TV będzie miał najlepszy obraz oraz czerń ?

odległość od ekranu: 3m

jaki masz sygnał: głównie HD

ile programów HD: 0 ;)

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem

preferowana wielkość telewizora: 40/42cale

jaka klasa cenowa: 3000zł trochę naciągane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do kanałów Full HD jak i do kanałów z satelity w tzw pseudo HD to ta plazma Pioneera się nie za bardzo nadaje bo jest to plazma HD Ready z dziwną jak ja to mówie rozdzielczością ekranu , czyli ani SD ani FULL HD . Więc zważając na przyszłość kanałów HD to jest ona przestrzała , że się tak wyraże. Natomiast z drugiej strony do kanałów SD jak do HD ( z wielką przewagą tych pierwszych jakie posiadasz jak pisałeś) jest ona z tych modeli bezkonkurencyjna co do czerni i jakości obrazu zwłaszcza SD . Kolejna jej wada to brak pewno już gwarancji na nią , a jak wiesz czy nie wiesz Pioneer już umył ręce co do produkcji plazm , więc jak się nie daj Boże popsuje i będzie to matryca , to tylko kosz bo naprawa będzie nie opłacalna zapewne . Wybór tak czy siak należy do Ciebie oczywiście . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma jest na gwarancji z tego co wiem to miedzy fullhd a tak zwanym hdready różnicy nie widać z odległosci 3m no chyba że się mylę ?

Edytowane przez cvbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak się składa że miałem w/w plazme i potem po niej 46 calowy tv LCD oczywiści Full HD i zapewniam Cie że nawet z odległosci 3 m widać różnice , chyba że ktoś jest ślepy. Na kanałach SD świeciła ładniej . Ale do kanałów HD niestety jej brakowało . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 42calach nie widać różnicy pomiędzy 720p a 1080p tak twierdzą fachowcy nie Ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytam i nie twierdze że tak jest jak piszą eksperci sam nie miałem możliwości porównania tych telewizorów dlatego poprosiłem o opinie użytkowników. obecnie jest promocja u mnie w mieście na Samsunga LE40C650 za 2499zł jako gratis do tv dodaja dysk 640gb 2.5cala Sharpa 40LX810EV w tym samym sklepie można kupić za 3299zł po Pioneera musiał bym jechać ok 100km koszt Plazmy to 2500zł

Edytowane przez cvbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvbs jeśli można wiedzieć , gdzie jest taka fajna promocja na LE 40C650 ?

PS.

Sorki za pytanie , ja zdecydowałem się na ten właśnie model , może będzie to podpowiedź dla Ciebie . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego tak się składa że miałem w/w plazme i potem po niej 46 calowy tv LCD oczywiści Full HD i zapewniam Cie że nawet z odległosci 3 m widać różnice , chyba że ktoś jest ślepy. Na kanałach SD świeciła ładniej . Ale do kanałów HD niestety jej brakowało . Pozdrawiam

dość ciekawe porównanie.... KURO do jakiegos tam LCD. wiesz mimo mniejszej rozdzielczości KURO to nadal mercedes wśród TV. no chyba że ktoś nie odróżnia malucha od mercedesa!

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak twierdzą fachowcy to z całym szacunkiem po ciul zadajesz tutaj pytanie jak sam wiesz lepiej ?

zato powinien byc ban, bo jak wszyscy zaczna culowac to co bedzie?

niesluchaj glupot bierz Plasme,jest lepsza od Lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego do kanałów Full HD jak i do kanałów z satelity w tzw pseudo HD to ta plazma Pioneera się nie za bardzo nadaje bo jest to plazma HD Ready z dziwną jak ja to mówie rozdzielczością ekranu , czyli ani SD ani FULL HD . Więc zważając na przyszłość kanałów HD to jest ona przestrzała , że się tak wyraże. Natomiast z drugiej strony do kanałów SD jak do HD ( z wielką przewagą tych pierwszych jakie posiadasz jak pisałeś) jest ona z tych modeli bezkonkurencyjna co do czerni i jakości obrazu zwłaszcza SD . Kolejna jej wada to brak pewno już gwarancji na nią , a jak wiesz czy nie wiesz Pioneer już umył ręce co do produkcji plazm , więc jak się nie daj Boże popsuje i będzie to matryca , to tylko kosz bo naprawa będzie nie opłacalna zapewne . Wybór tak czy siak należy do Ciebie oczywiście . Pozdrawiam.

Człowieku nie pisz kompletnych bzdur na czele z tą, że miałeś Pioneera i może być problem z uznaniem gwarancji i z tą, ze materiał HD SamsungC wyświetli lepiej.

Akurat tak się składa , ze mam OBA ww. TV czyli Pioneera (salon) i SamsungaC650 (pokój córki). Pionieer wbrew bzdurą które wypisujesz daje 5 letnia gwarancję na sprzęt i spokojnie ją uznaje, choć nie dane mi jest znać użytkownika Pionieera, który miałby problem z ich sprzętem. Ale to nie firma krzak tylko ogromny japoński koncern, który na pewno nie będzie próbował robić w bambuko klientów. Zepsuje się matryca, nie będą mieli na stanie :P (jakbyś choć troszkę wiedział o Pioneerze, to Pionner NIE ROBIŁ do wszystkich swoich TV matryc, w większości były to matryce NEC-a i Panasa) to na pewno zaproponują Ci satysfakcjonujący zwrot kasy. Zresztą pytający może spokojnie zadać to pytanie DSV, polskiemu dystrybutorowi Pioneera. Natomiast bardzo chciałbym wiedzieć w czym przeszkadza rozdzielczość Pioneera (jakaś dziwna jak napisałeś, jakbyś miał wiedziałbyś, że 1024x768). Nic nie tracisz w sygnale HD, zarówno HD nadawanym via satelita (1080i) jak i z Blueraya. A bez wątpienia obraz HD na Pioneerze ma o dwie klasy lepszą czerń, kontrast, naturalność kolorów i płynność.

Nie chce mi się znosić z góry LCD Samsunga ale mogę zapewnić CVBS, ze różnica w obrazie nie tylko SD ale i HD jest kolosalna ... oczywiście na korzyść Pioneera. Zresztą wystarczy uważnie przestudiować naszą prasę AV (w audio-video był na pewno test obu tych TV, w rożnych latach, ale metodyka ta sama i stosunek not miażdżący na korzyść Pioneera) lub zagranicznych portali, czasopism czy for testujących bardzo dokładnie TV ( m.in. CinemaChoice, AVforums, etc). Te TV mimo, że ich produkcje dzieli ponad rok, czyli teoretycznie wieczność w branży TV, nie chodzą w tych samych klasach i wagach. Ten Samsung nie dorasta do pięt temu Pioneerowi co naocznie mam okazje dzień w dzień stwierdzać.

Ale jeśli akurat w tym przypadku bełkot technologiczny (matryca fullHD) jest dla ciebie ważniejszy niż rzeczywista jakość i parametry obrazu, to kupuj Samsunga.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się znosić z góry LCD Samsunga ale mogę zapewnić CVBS, ze różnica w obrazie nie tylko SD ale i HD jest kolosalna ... oczywiście na korzyść Pioneera.

Na pewno Pionier ma lepsze kolory i czerń. Tu nikt nie polemizuje.

Jednak różnice w rozdzielczości matryc (1024x768 i 1920x1080) robią swoje. Pionier pokazuje 38% z obrazu full HD.

Dla kiepskiego sygnału SD, Pionier na pewno i zdecydowanie ma przewagę.

Jednak do filmów, programów full HD, kier komputerowych ... Samsunga nie przebije.

Wystarczy włączyć sobie na takim TV jakąkolwiek grę z komputera która posiada możliwość zmiany rozdzielczości.

Zapuścić dwie rozdzielczości : 1024x768 i 1920x1080. Konia z rzędem dla tego kto nie stwierdzi, że ta druga nie jest o wieeeeele lepsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tv będę oglądał głównie filmy DVD i BluRayRipy czasem coś z satelity nie zamierzam grać na konsoli od tego mam PC czyli brać plazmę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno Pionier ma lepsze kolory i czerń. Tu nikt nie polemizuje.

Jednak różnice w rozdzielczości matryc (1024x768 i 1920x1080) robią swoje. Pionier pokazuje 38% z obrazu full HD.

Dla kiepskiego sygnału SD, Pionier na pewno i zdecydowanie ma przewagę.

Jednak do filmów, programów full HD, kier komputerowych ... Samsunga nie przebije.

Wystarczy włączyć sobie na takim TV jakąkolwiek grę z komputera która posiada możliwość zmiany rozdzielczości.

Zapuścić dwie rozdzielczości : 1024x768 i 1920x1080. Konia z rzędem dla tego kto nie stwierdzi, że ta druga nie jest o wieeeeele lepsza :P

szczerze.... mam Pioneer 5080XA i z odległości 4-5m wielu fachowców od hd nie było w stanie odróżnić czy ogląda materiał 720p czy 1080p. a trzeba powiedzieć że ta PLASMA też jest HD-Ready.TV z Blu-ray używam tylko do kina! porównywałem już wiele TV PLASMOWYCH i muszę przyznać że do dziś żaden producen nie jest w stanie pobić mistrza (oczywiście to jest moje skromne zdanie) no chyba że któryś z nowych modeli Panasonica (ale przecież PIONEER w pełni udostępnił swoja technoogie w tworzeniu TV PLASMOWYCH własnie PANASONICOWI.

JESLI CHODZI O MNIE TO DO KINA TYLKO PLASMA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plazmy zrezygnowałem z powodu widocznego na ciemnych jak i na jasnych scena paska po tvn24 o logach stacji nie wspomnę pozostaje do wyboru LCD Samsung LE40C650 lub Sharp 40LX810EV lub coś innego w cenie do max 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...