Skocz do zawartości
jordi1986

DŹWIĘK 5.1 z TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy jeśli dana stacja nie nadaje programu w dolby digital to nie ma szans uzyskać efektu 5.1 na kinie domowym? TV- Sharp 42dh77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy jeśli dana stacja nie nadaje programu w dolby digital to nie ma szans uzyskać efektu 5.1 na kinie domowym? TV- Sharp 42dh77.

jak w amplitunerze / kinie domowycm masz wbudowane rozne formaty dziwku to moze przerobic zwykly dziwek do 5.1 czy nawet 7.1 ( np. Pro LogicII ) i czesto to brzmi calkiem dobrze.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w amplitunerze / kinie domowycm masz wbudowane rozne formaty dziwku to moze przerobic zwykly dziwek do 5.1 czy nawet 7.1 ( np. Pro LogicII ) i czesto to brzmi calkiem dobrze.

pozdr. dawmac

A czy orientujesz się dlaczego jak dana produkcja jest nadawana w systemie 5.1 nie odtwarza mi tego ( za przykład podaję film "Radio na fali" emitowany właśnie na C+ film hd) czy to trzeba w amplitunerze gdzieś przełączyć? Gdy włączam film na BD jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz podłączone?bo na przykład mój dekoder z upc po hdmi wysyła wyłącznie stereo - by mieć 5.1 to czesto musze dla danego kanału wybrac dolby digotal i musze miec podłączony dekoder optykiem pod ampli gdzie oczywiście tez ustawiam by dla danego wejścia hdmi(na którym jest dekoder) dźwięk szedł przez optyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak masz podłączone?bo na przykład mój dekoder z upc po hdmi wysyła wyłącznie stereo - by mieć 5.1 to czesto musze dla danego kanału wybrac dolby digotal i musze miec podłączony dekoder optykiem pod ampli gdzie oczywiście tez ustawiam by dla danego wejścia hdmi(na którym jest dekoder) dźwięk szedł przez optyczny

Dekoder cyfry i PS3 mam podłączone przez HDMI do ampli a ampli do TV też przez HDMI. Myślisz, że podłączenie optykiem rozwiąże problem? Dolby digital dla danego kanału ustawiasz na dekoderze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżwięk z tunera musi iść jako bitstream. Wówczas będziecie mieli dźwięk 5.1 i taka lampka zapali się na Waszym ampli ( o ile taki dzięk akurat jest nadawany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dżwięk z tunera musi iść jako bitstream. Wówczas będziecie mieli dźwięk 5.1 i taka lampka zapali się na Waszym ampli ( o ile taki dzięk akurat jest nadawany)

A czym jest ów "bitstream"? Gdzieś trzeba to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy - dekodery Cyfry nie podają po HDMI dźwieku 5.1 - musisz połączyć optykiem lub coaxialem. Po drugie aby odbierać 5.1 musisz wybrac w dekoderze oryginalną ścieżkę dźwiękową - przy lektorze będziesz miał tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supmario - nie wiesz do końca nie pisz

blue voyager to zalezy jak jest nadawane - z lektorem też jest dolbydigital szczególnie w kablówkach

tak jordi ustawiam w dekoderze wybierając ścieżke dźwiekową - czasem wybiera sie sama jakby tuner zapamietywał wybór :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w kablówkach, piszę jak jest na dekoderze Cyfry - i odnosi się to kanału Canal+ Film HD, bo o ten kanał pytał autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za każdy głos w temacie. Na chwilę obecną wywnioskowałem, że w ustawieniach dekodera muszę włączyć dolby i najlepiej prócz hdmi podłączyć ampli optykiem...tylko właśnie, Tv z ampli czy dekoder z ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pkomp:

akurat wiem co piszę. Posiadałem standardowy dekoder C+ (Phillips) i dźwięk DD 5.1 szedł tylko po optyku lub coaxialu. Obecnie posiadam Ferguson Ariva 200 i w tym przypadku dźwięk DD 5.1 może iść też po HDMI ale jak ustawisz bitsrteam ( oczywiście przy oglądaniu programu ndającego taką ścieżkę, dźwiękową) - z reguły rzeczywiście jest to ścieżka oryginalna (mówię o kanałach C+). Na stałe DD 5.1 jest na TVP HD.

Do jordi1986: łączysz dekoder z ampli

Edytowane przez supmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK masz rację. Ale z DD na Phillipsie też się biedziłem :P

Edytowane przez supmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu problem. Podłączyłem tak jak sugerował supmario, ampli z dekoderem cyfry kablem coaxial. Wszystko byłoby w porządku, ale nie mogę zmienić, by obraz brał z HDMI a dźwięk z coax;/ I w dalszym ciągu gdy jakiś film nadają w 5.1 to po HDMI tylko fronty mi "gadają";/ ktoś wie jak temu zaradzić? Mój ampli to SONY DH800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś na ampli źródło sygnału? Bo może masz dalej ustawiony na HDMI... A po drugie, tak jak pisałem wczesniej, wybrałeś oryginalną scieżkę dźwiekową? Bo przy lektorze będziesz miał tylko stereo.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś na ampli źródło sygnału? Bo może masz dalej ustawiony na HDMI... A po drugie, tak jak pisałem wczesniej, wybrałeś oryginalną scieżkę dźwiekową? Bo przy lektorze będziesz miał tylko stereo.   

Tak wybrałem oryginalną ścieżkę dźwiękową z polskimi napisami. Sugerujesz zatem, żeby pogrzebać w ampli? Ścieżki za bardzo nie mogę zmienić, bo jeśli zmienię źródło z HDMI to nie będę miał obrazu. Właśnie nie mogę znaleźć opcji, by obraz szedł normalnie przez HDMI a dźwięk przez inne wejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Twoim ampli. Ja mam Pioneera i mogę wybrać jak pobierany jest dźwiek - HDMI, optyk czy coaxial. Nie ma to wpływu na obraz. Dekoder podłączzony jest do ampli HDMI (tym idzie obraz i dźwięk, ale tylko stereo) a coaxialem idzie dźwięk. Na ampli wybieram dźwięk z coaxiala i mam 5.1 - nie ma to wpływu na obraz z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo mam w onkyo - powiedzmy dekoder na kanale TV w ampli i wybieram sobie skąd ma być dźwięk - hdmi(wszystkie po kolei do wyboru) optical(dwa) i coaxial(też chyba dwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...