Skocz do zawartości
  • 0
Trist17

TV+Ampli+Kino=problem

Pytanie

Witam

Mam problem ze sprzętem :)

Dokładnie to, aby przy oglądaniu TV był dźwięk w kinie, a nie w głośnikach z TV.

Posiadam:

TV Link

amplituner Denon AVR-390

-2 kable HDMI

-1 coaxial

Sam amplituner z dvd już podłączyłem i wszystko hula (coaxialem), tylko nie wiem jak zrobić, aby dźwięk z z TV (właściwie z dekodera Polsatu) był w głośnikach kina, a nie z głośników TV.

A-podłączone DVD (coaxial)

B-podłączony z dekoderem (HDMI), ale brak dźwięku.

C-(którego nie ma na rysunku) monitor OUT do TV

amplitunerwielokanalowy.jpg

Instrukcja:

2ccne5c.jpg

jiolmh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a co w instrukcji dekodera?

podłącz go optykiem/coaxialem do ampli

ewentualnie podłączając pod ampli po hdmi sprawdź w ustawieniach czy dźwiek dla danego wejścia hdmi ma wejśc przez hdmi czy po spdif(opt/coax)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam

Mam problem ze sprzętem :(

Dokładnie to, aby przy oglądaniu TV był dźwięk w kinie, a nie w głośnikach z TV.

Posiadam:

TV Link

amplituner Denon AVR-390

-2 kable HDMI

-1 coaxial

Sam amplituner z dvd już podłączyłem i wszystko hula (coaxialem), tylko nie wiem jak zrobić, aby dźwięk z z TV (właściwie z dekodera Polsatu) był w głośnikach kina, a nie z głośników TV.

A-podłączone DVD (coaxial)

B-podłączony z dekoderem (HDMI), ale brak dźwięku.

C-(którego nie ma na rysunku) monitor OUT do TV

amplitunerwielokanalowy.jpg

Instrukcja:

2ccne5c.jpg

jiolmh.jpg

Z dekodera musi iść dzwięk przez HDMI w przeciwnym razie nic nie zrobisz.Napisz co to za dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Z dekodera musi iść dzwięk przez HDMI w przeciwnym razie nic nie zrobisz.Napisz co to za dekoder.

Ten amplituner nie przyjmuje dźwięku po HDMI (tzw. pass through ). Żeby mieć dźwięk na kolumnach musisz osobno podłączyć Dekoder do tv kablem HDMI, i osobno kablem (najprawdopodobniej) optycznym Dekoder z amplitunerem (NIE TV Z AMPLITUNEREM) . Następnie odpowiednio przypiszesz wejścia i wszystko hula :)

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie tak :) Ja miałem podobny problem tyle że z DVD/Blu-ray, mój Amplituner nie przyjmował dźwięku po HDMI (porażka) tylko po coaxialu lub optyku. Zrób tak jak napisane wyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mimo wszystko podłączyłbym dekoder również z pominięciem ampka bo do czego w oglądaniu np dziennika amp.

Zresztą nie wiem cz słowo amp pasuje do opisywanego ustrojstwa , ale niech tam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...