Jump to content
Sign in to follow this  
Maiden

Goraca prosba o pomoc od gracza

Recommended Posts

Witam,

Zwracam sie do was z prosba o pomoc. Jestem zapalonym graczem (Xbox 360, Wii, PS3). Za miesiac przeprowadzam sie do nowego mieszkania i ze wzgledu na uwarunkowania zmuszony bede do kupna malego telewizora LCD (23-26' mals). Przywyklem jednak do grania na wiekszym ekranie (37') stad pojawil sie u mnie pomysl kupna telewizora i... Projektora!

Sek w tym, ze o ile tematyke HDTV zdazylem juz przez te lata nieco przyswoic, o tyle w tematyce projektorow jestem kompletnym analfabeta. W zwiazku z czym bardzo bym was prosil o odpowiedzi na kilka bardzo prostych pytan (zapewne kilka wyda wam sie wprost kretynskich, ale co tam :D ) i rady... Rady ktore zapewne zawaza o moim zakupie.

Pytania:

• Czy na projektorze pojawia sie problem "laga" tak jak w starszych modelach TV LCD?
  • Czy mozna konfortowo grac w FPS'sy, czy raczej bardziej nadaje sie do gier sportowych, wyscigowych itp.
  • Czy obraz z projektora z technologia DLP mozna puszczac na biala sciane? A LCD?
  • Czy jezeli ekran projekcyjny mimo wszystko potzebny bede, to czy moge kupic ekran przenosny (tylko taki wchodzi w gre w moim wypadku). I jakie wymiary byscie polecili?
  • Czy taki przenosny ekran jest rzeczywiscie przenosny, czy statyw wazy 100 kg :)?

Prosba o rade: I na koniec. Dysponujac kwota 2000, 25000 tys. zl. w jaki model zainwestowac? FULL HD mi nie jest potrzebne, znikoma ilosc gier je obsluguje. Projektor sluzyc bedzie tylko i wylacznie go grania na konsolach.

BenQ W600? A moze cos innego.

Pozdrawiam i bardzo, bardzo dziekuje za kazda odpowiedz!

Edited by Maiden

W projektorach też mocny nie jestem ale spróbuję pomóc:

- Raczej lag nie powinien występować. Ja przynajmniej na projektorze DLP nie zauważyłem. Rzutnika LCD nie widziałem w akcji z grami.

- Czy w FPS gra się komfortowo? Gra się MegaFu**in[beeep]iście w FPS na projektorze! :)

- Z każdego projektora można oglądać obraz na białej ścianie. Lepsza będzie jednak lekko szara. Zyska na tym kontrast i czerń. Jeśli nie chcesz wydawać znacznej kwoty na ScreenGoo, udaj się do marketu budowlanego lub sklepu z farbami i poproś o przygotowanie farby Tikkurila H499 lub jej odpowiednika. Do tego czarna farba na obwódkę, dobry wałek, trochę wprawy w malowaniu, odpowiednie przygotowanie ściany lub płyty MDF czy gipsowo-kartonowej i masz swój własny srebrny ekran za niewielkie pieniądze.

- producentów ekranów przenośnych jest multum. Na szkoleniach i prezentacjach się sprawdzają ale jakością obrazu nie powalają. No ale są przenośne.

Jeśli masz te 2000-2500 tyś.( bo zakładam, że nie 25000 tyś. :) ) wybór jest duży ale rewelacji się nie spodziewaj. Proponowałbym dołożyć trochę do Panasonica PT-AX200E jeśli nie zależy ci na 1080p albo na przykład Optomy HD20 z roczną gwarancja na lampę.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. :)

Arsenal - bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Zapisałem polecane przez Ciebie modele projektorów. Cena jest jednak "zacna" jak na moje możliwości (oczywiście kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to 2 500 zł). Nic no, będziemy kombinować :)

Ważna sprawa: ekran. Żadne malowanie, przesuwanie, wiercenie w grę nie wchodzi (to jest największy problem). Stąd mój pomysł na ekran na stojaku. Czy mógłbyś mi polecić coś ciekawego?

I jeszcze jedno. Czy projektor może stać nad biurku, puszczać obraz "nad łóżkiem" na ekran na statywie stojący za nim?

Edited by Maiden

Jak mi powiedziano, "bo zagracę".

Arsenal: Cały czas mielę temat. Panas którego mi zasugerowałeś to projektor LCD. Ponoć do gier lepsze są DLP'ki. Mają też być trwalsze?

Wciąż proszę o dalsze rady...

Edited by Maiden