Skocz do zawartości
JohnnyRebel

Problem z mkv(pojedyncze jasne klatki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem, który opisuję występuje zawsze w tym samym momencie nagrania, niezależnie od odtwarzacza(Media Player Classic, KMPlayer, Splash Lite, Splash Pro) i codeca(testowane wbudowane ffdshow, CoreAVC). Wnioskowałem z tego że musi to być wina pliku, gdyż oglądałem już wiele filmów hd i nigdy takiego problemu nie było. Dodatkowo przed uruchomieniem każdego pliku musiałem go remuxować z opcją compression: none dla obrazu i dźwięku. Jednak twórca nagrania zaklina się, że u niego wszystko działa jak należy(na K-Lite Codec Pack) Jaki to problem? A mianowicie że co jakiś czas ni stąd ni zowąd jedna(bądź więcej) klatka filmu jest jaśniejsza od pozostałych. W efekcie w trakcie odtwarzania pojawia się mignięcie(nie przeszkadza bardzo ale jednak lepiej się tego pozbyć). Wygląda to tak:

normalna klatka:

nienormalna klatka:

Witam,

problem, który opisuję występuje zawsze w tym samym momencie nagrania, niezależnie od odtwarzacza(Media Player Classic, KMPlayer, Splash Lite, Splash Pro) i codeca(testowane wbudowane ffdshow, CoreAVC). Wnioskowałem z tego że musi to być wina pliku, gdyż oglądałem już wiele filmów hd i nigdy takiego problemu nie było. Dodatkowo przed uruchomieniem każdego pliku musiałem go remuxować z opcją compression: none dla obrazu i dźwięku. Jednak twórca nagrania zaklina się, że u niego wszystko działa jak należy(na K-Lite Codec Pack) Jaki to problem? A mianowicie że co jakiś czas ni stąd ni zowąd jedna(bądź więcej) klatka filmu jest jaśniejsza od pozostałych. W efekcie w trakcie odtwarzania pojawia się mignięcie(nie przeszkadza bardzo ale jednak lepiej się tego pozbyć). Wygląda jakby znacznie podwyższyć brightness obrazu. Wygląda to tak:

dobra klatka:

gutcq.th.jpg

Zła klatka:

errorsp.th.jpg

Mój sprzęt:

4gb ramu

Nvidia G210M

Intel Core 2 Duo SU7300 1.3 GHz @ 1.6 GHz

Czy może to być wina słabej karty czy coś w ten deseń? Ewentualnie czy jest jakiś program, który mógłby się z tym uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...