Skocz do zawartości
VAMET

PHP, uruchamianie aplikacji zewnętrznych i BDMV :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Chciałbym zrobić stronę bazującą na PHP, MySQL dla kolekcji swoich filmów BDMV Folder Structure.

ArcSoft TotalMedia Theatre 3 odpala BDMV bez problemów.

Z linii komend łatwo odpalić BDMV, wystarczy podać ścieżkę do ArcSoft np:

cd C:\Program Files (x86)\ArcSoft\TotalMedia Theatre 3\

uDTStart.exe "X:\AVATAR [bD]\"

...i pięknie odpala na FullScreen film z podanej lokalizacji.

Teraz chciałbym powiedzmy najprościej jak się da, stworzyć stronę z napisem AVATAR, który to będzie zwykłym linkiem, tyle że...

...po kliknięciu w niego odpali zewnętrzną aplikację, w moim przypadku ArcSoft z podaną powyżej ścieżką, lub jeżeli jest to zbyt skomplikowane to plik avatar.bat, w który będą wszystkie komendy wypisane.

Nie za bardzo kumam ten manual od PHP, jak to wykonać, by zapis exec() wykorzystać jako link.

Może ktoś z Was, co jest z PHP na bieżąco albo posiada tą podstawową pewnie wiedze, będzie umiał mi podpowiedzieć, jak to wykonać.

Reszta jest już banalna. Tak są MediaCenter pod Win, XMBC i inne takie tam softy, niestety mi nie podchodzą, łatwiej mi wykonać po prostu stronę.

Brakuje mi tylko uruchamiania aplikacji z pewnymi komendami czy też po prostu odpowiednią ścieżką i wsio.

PS. Dzisiaj składałem kompa do HTPC w Komputroniku muszę zapłacić 1645 zł, a w Gralu 1420 zł za te same podzespoły, oczywiście na części kupuję i sam składam.

Masakra, pewnie na Allegro kupię jeszcze taniej pojedynczo podzespoły.

Pomożecie? :D

Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Tak są MediaCenter pod Win, XMBC i inne takie tam softy, niestety mi nie podchodzą, łatwiej mi wykonać po prostu stronę...

Hmmm... Co w XBMC Ci nie podchodzi?

Ma interfejs WWW który pozwala odpalić film po WWW... bo rozumiem, że tego szukasz?

To jedna z wielu funkcji, nikt nie każe wykorzystywać wszystkiego w XBMC ale jeśli chodzi o HTPC to ten soft jest naprawdę pisany z myślą o TYM zastosowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmmm... Co w XBMC Ci nie podchodzi?

Ma interfejs WWW który pozwala odpalić film po WWW... bo rozumiem, że tego szukasz?

To jedna z wielu funkcji, nikt nie każe wykorzystywać wszystkiego w XBMC ale jeśli chodzi o HTPC to ten soft jest naprawdę pisany z myślą o TYM zastosowaniu.

BDMV strukturę folderów z HD audio odpali?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...