Skocz do zawartości
adrianprzybylinski

Konwersja z Avi do MKV i zmiana rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio sciągam filmy HD ale sa one w rozdzielczości 1280x544 a ja chciałbym 1280x720 dodatkowo są w Avi a chce MKV

Dlatego też chce się zapytać jak najszybciej skonwertować z avi do mkv a potem czym zmienić rozdzielczość z 1280x544 na 1280x720?

Może wy znacie dobry program do tego?

Proszę o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co kodowac z nizszej rozdzielczosci do wyzszej? skad wezmiesz nieistniejace dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ostatnio sciągam filmy HD ale sa one w rozdzielczości 1280x544 a ja chciałbym 1280x720 dodatkowo są w Avi a chce MKV

Dlatego też chce się zapytać jak najszybciej skonwertować z avi do mkv a potem czym zmienić rozdzielczość z 1280x544 na 1280x720?

Może wy znacie dobry program do tego?

Proszę o podpowiedź

Rozdzielczość pierwotna jest dopasowana do proporcji materiału wejściowego.

Jeśli zmienisz rozdzielczość pionową, beż jednoczesnej, proporcjonalnej, zmiany rozdzielczości poziomej, to zakłócisz proporcje. Co w tym konkretnym przypadku oznacza paskudne rozciągnięcie obrazu w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa programy zachowujace proporcje w czasie kodowania, chyba maja taka opcje "Keep acpect ratio" ...

tyle, ze to sie sprawdza raczej w kodowaniu w dol a nie w gore ....

"Keep aspect ratio" - tak sie chyba czesto nazywa parapetr ktory trzeba zaptaszkowac, zeby nie bylo zmiany nienaturalnej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka rozdzielczość pewnie wynika z wyciętych "czarnych pasków" z góry i dołu.

Jeśli tak, to zobacz ripbot264..choć nie jestem pewien czy ruszy avi..ja robiłem mkv na nim.

Jest tam gdzieś opcja dodania "borderów"

Ale trzeba pamiętać żeby wyliczyć bitrate..no chyba że nie zależy ci na tym aby weszło na jakiś konkretny nośnik.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avi to kontener tak samo jak mkv - wyciągnij video z kontenera avi i wsadź je do kontenera mkv BEZ JAKICHKOLWIEK ZMIAN

rozdzielczości nie ruszasz - jest niższa w pionie bo nie kodowano debilnie czarnych pasów przez co zaoszczędzono sporo miejsca - brak czarnych pasów kompletnie na nic nie wpływa

cretino a co ma aspect ratio gdy jedna z wartości nie ma żadnych zmian?nie da się w ten sposób zachowac proporcji bo to niemożliwe - piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...