Skocz do zawartości
LongeruS

Karta Dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat co do karty dźwiękowej..;/

mianowicie PC to :

Core 2 quad q6600

Msi G31

2gb ram

GF 9600 Winfast

do tego sprzętu chciałbym dokupić:

ASUS Xonar DS

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...S_Xonar_DS.html

albo

ASUS Xonar D1

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...S_Xonar_D1.html

zależy mi głównie na optycznym wyjsciu pod AV

Onkyo tx505

http://www.electronichouse.com/images/slid...kyoTX-SR505.jpg

czy miał ktoś okazje testować te karty dźwiękowe ?

i którą bardziej polecacie ?

Edytowane przez LongeruS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku po optyku będzie identyczna. Możliwe różnice w zasadzie sprowadzają się do tego czy potrzebujesz funkcjonalność Dolby Digital Live lub ewentualnie DTS Connect. Jeśli nie potrzebujesz, bo zamierzasz korzystać wyłącznie z materiału, który już ścieżkę AC3, czy też DTS posiada, to totalnie bez różnicy będzie co kupisz. W zasadzie "leczy" Cię wtedy najprostszy interface audio w wyjściem optycznym.

Jakość samych przetworników C/A w karcie nie będzie mieć dla Ciebie znaczenia, bo z nich nie skorzystasz po optyku.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie Brripy 480p/720p

albo MKV 720 5.1/dts

głównie te materiały będą oglądane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sugestia.Rozważałeś opcję z wymianą karty graficznej?Amplituner który wskazałeś ma wejścia HDMI a za 200 zł które chcesz wydać na dźwiękówkę spokojnie można kupić kartę grafiki z wyjściem HDMI.Mniej bebechów w komputerze = mniej ewentualnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głównie Brripy 480p/720p

albo MKV 720 5.1/dts

głównie te materiały będą oglądane..

Czyli nie potrzebujesz konwersji sygnału wielokanałowego poprzez DDLive czy też DTS Connect, więc wystarczy dowolna, najtańsza karta muzyczna z wyjściem cyfrowym, albo faktycznie zmiana karty graficznej na taką z HDMI i najlepiej z własnym kodekiem dźwiękowym do obsługi tegoż HDMI.

No chyba, że chcesz sprzętu w tej konfiguracji używać także do grania w gry z dźwiękiem wielokanałowym, przesyłanym do amplitunera, tylko zapomniałeś nam o tym napisać :rolleyes:. Wtedy jednak potrzebujesz przynajmniej DD Live, czyli coś pokroju Xonara DX, lub X-Fi Titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesył dźwięku wielokanałowego do amplitunera możliwy jest wyłącznie w formatach przez amplituner rozpoznawanych, czyli AC3 albo DTS. Do tego potrzebna jest odpowiednia funkcjonalność karty muzycznej (DD Live albo DTS Connect). W przeciwnym wypadku, dźwięk będzie przesyłany wyłącznie dwukanałowo. I nie należy tego mylić ze wsparciem dla efektów środowiskowych EAX, bo to inna "para kaloszy".

ATI HD obsłuży EAX wielokanałowo, ale nie będzie go potrafiła przesłać cyfrowo do amplitunera, w ilości większej niż 2 kanały.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że chce wydać parę złociszy na kartę dźwiękową.. nie oznacza.. ze nie mam poczciwych głośniczków do komputera(logitech x530 do grania w byle jakie gry wystarczy) ;)

AV ma jedno wejście HDMI wolne to się zgodzę..

lecz gdy wymienie grafike na mocniejsza będę zmuszony wydać kasę na lepszy zasilacz.. a to nie wchodzi w rachunek..

p.s zapomniałem dodać na wstępie...

sys: Win 7 x64 Enterprise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, akurat mam do sprzedania ASUSA Xonar DX/XD - idealna do PC i HTPC jeśli jesteś zainteresowany to w stosownym dziale wisi ogłoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie?przecież ati bez problemu wysyła LPCM - chociaż nie sprawdzałem na ile to ma coś wspólnego z EAXem....counter strike był w pełni wielokanałowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie przesle sie LPCM do onkyo tx-sr505 po optyku czy hdmi czy coxial, sam takie niedawno zakupilem, wynika to z tego ze nie ma on dekoderow DD true HD i DTS HD-MA. Dzwiek po optyku jedynie do 5.1 ac3/dts PCM - ja tak wysylam(stereo z winampa np. wykrywa jako PCM), lub po hdmi. jak chce sie dzwiek 7.1 to tylko po analogu i na AV ustawiasz multichannel. Przy okazji zapytam czy jest sens kupowac lepsza karte od ALC889a ? w moim przypadku :

Onkyo tx-sr505 + jamo s606 (rozbuduje konfig glosnikow do 7.0), filmy odtwarzam przez Splash pro(muze z *.flac tez ) lub Total Media Theatre 5 w formacie 720p/1080p ripy oczywiscie, ale i kopie bd 1:1 z obrazu iso idzie bez problemu w 7.1 czy 5.1 dd/dts hd, grafiki nie ruszam to radek 3870hd, w nic bardziej wymagajacego niz starcraft 2 nie gram:>

Edytowane przez Rzniwiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze nie przesle sie LPCM do onkyo tx-sr505 po optyku czy hdmi czy coxial, sam takie niedawno zakupilem, wynika to z tego ze nie ma on dekoderow DD true HD i DTS HD-MA. Dzwiek po optyku jedynie do 5.1 ac3/dts PCM - ja tak wysylam(stereo z winampa np. wykrywa jako PCM), lub po hdmi. jak chce sie dzwiek 7.1 to tylko po analogu i na AV ustawiasz multichannel....

Witamy Kolegę w klubie archeologów. Zamiłowanie do wykopywania przedpotopowych wątków... cóż, hobby dobre jak każde inne.

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki probowalem po prostu podczepic sie pod pokrewne tematy ze swoimi problemami i nie zakladac nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie.

Ale chyba jeszcze w kwestii dzwieku jestem nieco zielony i troszke nie rozumiem. Chce połaczyć HTPC z amplitunerem.

mogę to zrobić w nastepujące sposoby:

1) optyk ale wtedy nie poslucham sobie dziewku z gier, winampa e.t.c

2) HDMI - z winampa idzie tylko stereo, podobnie w przypadku gier.

3) ??

no wlasnie, Czy coś mieszam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalozeniu ze twoj amplituner posiada na pokladzie dekodery HD powinno interesowac cie tylko hdmi. Zapewni ci to:

- ogladanie filmow z dzwiekiem dts hd i dolby thd

- granie w gry z dzwiekiem surround

- sluchanie muzyki w formatach bezstratnych i stratnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie.

Ale chyba jeszcze w kwestii dzwieku jestem nieco zielony i troszke nie rozumiem. Chce połaczyć HTPC z amplitunerem.

mogę to zrobić w nastepujące sposoby:

1) optyk ale wtedy nie poslucham sobie dziewku z gier, winampa e.t.c

2) HDMI - z winampa idzie tylko stereo, podobnie w przypadku gier.

3) ??

no wlasnie, Czy coś mieszam?

Musisz pogrzebać w ustawieniach, wysyłasz dźwięk przez HDMI jako bitstream - dekodowanie zostawisz amplitunerowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzwiek z winampa to też przejdzie przez hdmi? druga sprawa to podłaczenie TV. Rozumiem ze ma to wygladac w nastepujacy sposob.

Do HTPC podłączam amplituner przez hdmi potem do amplitunera podlaczam juz telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy wszelakie które odtwarzają dźwięk (np. WinAmp) używają karty muzycznej.

Zlacze HDMI jest w systemie zainstalowane jako karta muzyczna.

Prościej się nie da wytłumaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...