Skocz do zawartości
Gęsior

DTS-HD -> DTS

Rekomendowane odpowiedzi

Z pliku, który zawiera ścieżkę dźwiękową w DTS-HD za pomocą programu tsMuxerGUI zrobiłem konwersje do DTS. Po drodze nie wywaliło żadnych błędów. Media Info pokazuje, że jest faktycznie DTS. Po odpaleniu materiału przez ampa ONKYO 606 na wyświetlaczu jest jednak 2.0.

Mam tak podpięty sprzęt:

Komp->amp optykiem dźwięk

Komp->Tv przez HDMI

Co jest nie tak, że nie odpala mi DTS? W ustawieniach ampa mogę jedynie przełączyć sobie na Neo Cinema bodajże i wtedy dźwięk jest najlepszy i zapala sie lampka DTS.

O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co to wogóle konwertujesz? DTS HD zawiera już w sobie core DTS więc nie trzeba z tym robić nic - poprostu odtwarzacz i ampli prześlą i zdekodują sam DTS

neo cinema to symulacja z pakietu DTS dla sygnałów stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak wrzuce DTS-HD to i tak ampli automatycznie przełącza się na DD 2.0. Moja karta w PC nie posiada wsparcia dla dźwięku HD, ale czytałem tu na forum, że nie musi; że tym się zajmie amplituner. Może jednak chodzi tu o podłączenie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS na DD2.0? raczej coś nie tak ze strumieniem wypuszczanym przez Twój komputer. Może któryś sterownik robi Ci DownMix do DD2.0. Ja mam filmy MKV z DTS-MA i moje poczciwe logitechy podłączone po optyku od razu przeskakują w DTS (dekodują scieżkę core).

używasz jakiegoś AC3 Filter?

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić w Muxerze ....

1. Czy plik źródłowy na pewno ma DTS HD MA 5.1 ?

2. Czy plik wynikowy ma DTS HD MA 5.1 ?

Jeśli tak, to winnego szukaj w swoim kompie - taka konwersja ( do DD 2.0 ) to wynik słabej konfiguracji ( większość laptopów tak robi po HDMI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DTS na DD2.0? raczej coś nie tak ze strumieniem wypuszczanym przez Twój komputer. Może któryś sterownik robi Ci DownMix do DD2.0. Ja mam filmy MKV z DTS-MA i moje poczciwe logitechy podłączone po optyku od razu przeskakują w DTS (dekodują scieżkę core).

używasz jakiegoś AC3 Filter?

Tak, używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz sprawdzić w Muxerze ....

1. Czy plik źródłowy na pewno ma DTS HD MA 5.1 ?

2. Czy plik wynikowy ma DTS HD MA 5.1 ?

Jeśli tak, to winnego szukaj w swoim kompie - taka konwersja ( do DD 2.0 ) to wynik słabej konfiguracji ( większość laptopów tak robi po HDMI)

źródłowy

tiesto1e3e.jpg

wynikowy

tiesto29a7f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal AC-3 albo zamień je miejscami . DTS - UP .

Może nie możesz wybierać dźwięku, więc zostaw jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDex miałeś rację. Wywaliłem AC-3 i teraz poleciał DTS. Szacun.

Nie zmienia to jednak faktu, że coś jest nie tak skoro amp nie skaluje w dół.

Muszę sprawdzić to na innym materiale.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optykiem nie puścisz DTS HD MA, a jedynie DTS - taką zamianę powinien zrobić program do odtwarzania.

Najwyraźniej nie umie on zmieniać ścieżek dźwiękowych, więc pierwsze w kolejce jest AC-3 .

Jeśli tak, to nie musisz konwertować HD MA do DTS , tylko zamień je miejscami lub usuń AC-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prościej pobierać materiał z DTS-em i już. Bo potem trzeba zamienić lub usunąć AC-3 a to trwa z 15-20 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik może zawierać więcej niz jeden strumień dźwiękowy. w odtwarzaczu trzeba wybrać ten właściwy, a komp go wyśle na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prościej pobierać materiał z DTS-em i już. Bo potem trzeba zamienić lub usunąć AC-3 a to trwa z 15-20 min.

Znajdź program do odtwarzania w którym możesz wybierać ścieżkę dźwiękową i po problemie. Zresztą większość odtwarzaczy to potrafi tylko użytkownik musi potrafić z takiej funkcji skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...