Skocz do zawartości
kontestator

problemy z MKV... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Vtam,

Właśnie zostałem właścicielem tego SAMSUNG BD-C5500 (mój pierwszy).

Nie ukrywam, że wybrałem go m.in. ze wzgl. Na entuzjastyczną recenzję WOLKIS'A przeczytaną na Ceneo i obniżkę w MM.

I nie wiem, czy się nie naciąłem?

Najpierw jeszcze w sklepie (żeby nie kupować kota we worku) podłączyłem do niego HDD po USB z MKV na pokładzie.

1 próba ? AUTA. Idzie ale smuży i pixelizuje. Ale uznałem to i tak za postęp, bo Aniu mój PS50B650, ani UE32C6500 (nawet z najnowszym softem 2002) w ogóle go nie odczytywały.

2 próba ? AVATAR. NO PROBLEMOS.

3 próba ? PIRATES OF CARIB. z DTS. NO PROBLEMOS

W tym momencie uznałem, że z MKV nie ma problemów.

Dla pewności spr. jeszcze AVI. Odpaliłem DAY AFTER TOMORROW. Idzie bez zacięć (przez te zacięcia właśnie zrezygnowałem z kupna LG BD-560).

Po podłączeniu w domu zacząłem jeszcze raz przeglądać MKV.

Najpierw spr. czy wersja softu jest aktualna? Jest aktualna. Na marginesie: update czy upgrade firmware'u można wgrać tylko przez Internet. Przez USB z gwizdka - nie! Crazy! Ciekawe po co w takim razie w ogóle na stronie zamieszczają firmware?

Jeszcze raz spr. AUTA - bez zmian. Smugi i pixele.

Spr. LORD OF RINGS 3 - nie idzie! Na PS też nie, ale UE idzie bez problemu.

LORD OF RINGS 2 - nie idzie! ;) Na obu TV-kach bez problemu!

LORD OF RINGS 1 - nie idzie! :) Na obu TV-kach bez problemu!

STAR WARS 4 ? Smugi i pixele! :angry: Na obu TV-kach bez problemu!

Wyszło na to, że nowy (jeden z najnowszych) model z aktualnym softem odtwarza mniej z zakresu MKV, niż starszy.

Czy ktoś spotkał się z tym zjawiskiem?

A'propos: czy może mi ktoś podpowiedzieć jak w prosty sposób spr. jakim konkretnie kodekiem (wersją) został zrobiony dany MKV?

I jeszcze jeden problem. Tym razem z odtwarzaniem płyt BD. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że przy 1x naciśnięciu STOP powinna być zapamiętana ostatnia scena. Czyli po wznowieniu powinno być możliwe oglądanie od chwili, w której oglądanie zostało przerwane.

Tymczasem u mnie tak nie jest. Po 1x STOP, przechodzi do menu gł. BD i niezależnie od tego znowu wcisnę PLAY, czy wyłączę i ponownie włączę BD rozpoczyna odtwarzanie od początku!!

Prosiłbym o spr. jak zachowuje się Wasz sprzęt i o uwagi w tej materii.

pzdr

k

Edytowane przez kontestator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że tak cenisz nasze rady ... ale wróżyć to nikt tu raczej nie potrafi ....

... co kupiłeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QRCZE. RZECZYWIŚCIE NIE NAPISAŁEM.

WYSZEDŁEM Z ZAŁOŻENIA (BŁĘDNEGO), ŻE JAK JESTEM NA FORUM SAMSUNG BD-C5500 TO JUŻ NIE MUSZĘ TEGO PISAĆ.

SAMSUNG BD-C5500

dla pewności wyedytowałem pierwszy post i dopisałem, co potrzeba (niestety, nie w tytule).

pzdr

k

Edytowane przez kontestator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licz nawet na to że jakikolwiek tv czy bdplayer odtworzy ci wszystkie mkv skoro i na kompie czasem trzeba się nakombinować

to nie jest jakiś standard jak vcd dvd video czy bd zeby działało na każdym zgodnym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spr. czy wersja softu jest aktualna? Jest aktualna. Na marginesie: update czy upgrade firmware'u można wgrać tylko przez Internet. Przez USB z gwizdka - nie! Crazy! Ciekawe po co w takim razie w ogóle na stronie zamieszczają firmware?

Nie ma najmniejszego problemu z wgraniem softu przez usb z pena. Czasami warto przeczytać instrukcję. Na penie powinien znajdować się tylko firmware do BD i nic więcej, to absolutnie konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie licz nawet na to że jakikolwiek tv czy bdplayer odtworzy ci wszystkie mkv skoro i na kompie czasem trzeba się nakombinować

to nie jest jakiś standard jak vcd dvd video czy bd zeby działało na każdym zgodnym sprzęcie

Wiem, takie truizmy możesz sobie darować. Sednem sprawy jest to, że SAMSUNG chyba ma jakiś problem skoro starszy rok modelowy sprzętu odtwarza to, czego nie odtwarza najnowszy. Jako klient mam prawo oczekiwać, że najnowszy sprzęt będzie odtwarzał wszystko to, co starszy i ew. jeszcze coś. Tak było w przypadku PS i UE. UE, jako nowszy odtwarza np. DTS. Z MKV też odtwarza więcej, niż PS. I taką sytuację uważam, za normalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma najmniejszego problemu z wgraniem softu przez usb z pena. Czasami warto przeczytać instrukcję. Na penie powinien znajdować się tylko firmware do BD i nic więcej, to absolutnie konieczne.

OK! dzięki. Dzisiaj spróbuję. Fakt, tego nie doczytałem. :P

Aczkolwiek, do tej pory nie miałem specjalnych problemów z gwizdkami, na których były inne katalogi.

Edytowane przez kontestator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba, a nie lepiej jakiś NMT i problemy z głowy .... upieracie się przy tych firmowych playerach, które mają tak wiele ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te firmowe mają i tak najcześciej niefirmowe rozwiązania (byle taniej) :blink:

A rozwiazania niefirmowe mają niespotykane gdzie indziej bebechy top-class (sigma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma najmniejszego problemu z wgraniem softu przez usb z pena. Czasami warto przeczytać instrukcję. Na penie powinien znajdować się tylko firmware do BD i nic więcej, to absolutnie konieczne.

No i sprawdziłem. Na gwizdku nie musi być wyłącznie plik aktualizacyjny. W przypadku BD ważne jest natomiast, żeby taca była pusta.

TO JEST JEDYNY WARUNEK SKUTECZNEJ INSTALACJI AKTUALIZACJI

JESZCZE RAZ PROSZĘ, NIE PISZCIE POSTÓW, KTÓRE NIC NIE WNOSZĄ DO ROZWIĄZANIA MOJEGO PROBLEMU.

CHCĘ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM DOWIEDZIEĆ, CZY INNI POSIADACZE TEGO BD TEŻ MAJĄ PROBLEM Z RESTARTEM FILMU OD OSTATNIO OGLĄDANEJ SCENY.

Edytowane przez kontestator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to wznawianie nad którym tak ubolewasz kolego. Po naciśnięciu 1x stop wznawia film od sceny, na której się zatrzymało. Zauważyłem jeszcze, że działa to tylko dla filmów uruchamianych z płyty, z plików np. mkv już nie działa.

Edytowane przez mario__s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem to wznawianie nad, którym tak ubolewasz kolego. Po naciśnięciu 1x stop wznawia film od sceny, na której się zatrzymało. Zauważyłem jeszcze, że działa to tylko dla filmów uruchamianych z płyty, z plików np. mkv już nie działa.

THX za odpowiedź. :)

To masz fart.

Kiedy kupiłeś?

Z jakiej montowni pochodzi?

Jaką wersję softu masz na pokładzie?

Swoją drogą wszystkie MKV odtwarzanych na moich Samsungach PS50B650 i UE32C6500 można uruchamiać od ostatniej sceny bez żadnego problemu przez przyciśnięcie przycisku "D" na pilocie (niebieski od telegazety).

I to nawet wtedy, gdy np. oglądałem kilka innych filmów w międzyczasie, a HDD był wielokrotnie odłączany i przyłączany.

Wynika z tego, że SAMSUNG pakuje do BD jakieś lewy soft. Nie rozumiem takiej filozofii, że w TV można, a w BD już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
THX za odpowiedź. ;)

To masz fart.

Kiedy kupiłeś?

Z jakiej montowni pochodzi?

Jaką wersję softu masz na pokładzie?

ad.1 3-4 tygodnie temu

ad2. Slovakia

ad.3 10.16.1 i BD nie upomina się o upgrade więc chyba ostani

Chyba nie do końca z tym moim fartem. 1xstop i wznowienie zadziałało mi tylko na jednej płycie BD a na innych jakie testowałem już nie, więc też nie działa jak należy.

Edytowane przez mario__s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję następne info. Dzisiaj dziecko poprosiło mnie o włączenie Toy Story i jak zawsze kiedy już się załadowało całe menu wybrałem "uruchom film".

Nic w tym nadzwyczajnego ale po chwili pojawiła się informacją a właściwie pytanie. Czy chcesz oglądać od momentu gdzie ostatnio zakończyłeś oglądanie czy uruchomić od początku ? Z ciekawości wybrałem od chwili gdzie zostało przerwane poprzednio oglądanie, i wznowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaję następne info. Dzisiaj dziecko poprosiło mnie o włączenie Toy Story i jak zawsze kiedy już się załadowało całe menu wybrałem "uruchom film".

Nic w tym nadzwyczajnego ale po chwili pojawiła się informacją a właściwie pytanie. Czy chcesz oglądać od momentu gdzie ostatnio zakończyłeś oglądanie czy uruchomić od początku ? Z ciekawości wybrałem od chwili gdzie zostało przerwane poprzednio oglądanie, i wznowił.

BLU-RAY czy MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili.

Tak zupełnie bez przekonania ale wrzuciłem do odtwarzania DVD.

I co powiecie? Funkcja odtwarzania od ostatniej sceny działa bez zarzutu (pod warunkiem wszakże, że płyty nie wyjmuje się z napędu).

Odtwarzacz można za3mać, a nawet wyłączyć.

Po 1x STOP DVD w lewym górnym rogu pokazuje się "Zatrz." i inna ikonka (trójkąt z kwadratem), niż przy 1x STOP BD - "Zatrz." i tylko kwadrat.

Jest to więc ewidentny problem softu odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...