Skocz do zawartości
Agrael

Problem z programami do odtwarzania filmow HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem ze znalezieniem odpowiedniego programiku do odtwarzania filmów głównie w formacie MKV. Przez lata używałem SubEdit Playera który wg mnie jest bardzo funkcjonalny i daje dużo możliwości edytowania napisów. Niestety ostatnimi czasy nie jest on aktualizowany i po zmianie systemu operacyjnego na Windows 7 spostrzegłem pewne problemy z jakością obrazu. Filmy jakości 1080p o dużych rozmiarach dostawały lekkich "lagów" i co kilka sekund obraz sie zacinał. Zauważyłem że problem powodowały napisy wyświetlane przez program i po ich wyłączeniu wszystko chodziło płynnie. Niestety ale nie władam aż tak dobrze językiem angielskim aby oglądać filmy bez napisów więc postanowiłem po wielu latach zmienić program na inny. Zainstalowałem sobie KMPlayera, który zbiera dużo pozytywnych komentarzy na forum, lecz w dniu dzisiejszym zauważyłem, że program ma problemy z wyświetlaniem filmów w wersji mkv 720p. Po prostu obraz wyświetlany w KMplayerze jest słabej jakości i piksele są bardzo widoczne. Przy tym samym filmie tego problemu nie ma w SubEdicie i obraz jest dobrej jakości. Mam zainstalowane najnowsze kodeki K-Litle oraz najnowsza wersje KMPlayera. Mogę dodać tylko że do komputera mam podpięty przez kabel HDMI telewizor Samsunga 46 cali, którego używam do ogladania filmów oraz zwykły monitor do pracy przy komputerze. Teraz następuje pytanie jaki wg Was byłby najlepszy program do odtwarzania filmów mkv w jakości 1080p oraz 720p który miałby porównywalnie duże możliwości edycji napisów jak w przypadku SubEdit Playera lub czy jest możliwość rozwiązania problemów opisanych powyżej.

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od dłuższego czasu używam Media Player Classic Home Cinema w duecie z Subtitle Workshop

Sam MPC-HC ma tylko podstawowe opcje dotyczące napisów więc resztę koniecznych zmian

w napisach załatwiam w Subtitle Workshop

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daum PotPlayer.

Ma wszystko i jest darmowy bez instalacji innych kodeków.

http://daum-potplayer.software.informer.com/

Tu masz wersję bez instalacji

Daum PotPlayer 1.5.24134 Portable

http://flmsdown.net/software/514331-daum-p...4-portable.html

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daum PotPlayer.

Potwierdzam.

Goły Windowns XP czy 7'ka i PotPlayer. Wszystko chodzi supeł płynnie (procesor E5200 2.5GHz). W większości filmów akceleracja przez kartę (Radeon 4350).

Nie trzeba nawet Reclock'a używać aby się ładnie synchronizował z odświeżaniem TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana siedzę i testuje programiki i powiem szczerze na razie najlepiej sprawuje się PotPlayer w wersji 1.4. Nie wiem dlaczego ale nie odpala mi sie na kompie wersja 1.5 portable. Mam tylko 1 pytanie dotyczące wersji 1.4 czy u was też główne opcje (np po kliknięciu w preferences) są w języku bliżej niezidentyfikowanym - w tak zwanych "domkach"? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są w języku bliżej niezidentyfikowanym - w tak zwanych "domkach"?

Coś ci się porąbało z wersją językową. Wszystkie teksty w programie powinny być w j.angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś ci się porąbało z wersją językową. Wszystkie teksty w programie powinny być w j.angielskim.

PotPlayer jest w wersji chińskiej ale można znaleźć w necie wersję angielską.

Agrael

Te domki jak nazwałeś to język chiński, którego Twój komputer nie rozpoznaje.

Jak kogoś interesuje to mam spolszczone do tego odtwarzacza.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę na jakiś serwer i podam link.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...