Skocz do zawartości
kmm_maxi

PC@AMD i mkv HD :-p pomocyyyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbudowałem sobie niedawno nowe PC oparte na AMD ( Phenom x6 1055, 8gb ddr3, radeon 5850 1gb, win7 x64 ) ,

w założeniu chciałem przestać oglądać mkv metodą PS3+MKV2VOB+media server i odtwarzać normalnie przez pc,

jednak mkv 1080p rwą (da się oglądać, ale nie o to przecież chodzi) próbowałem różnych metod tj. VLC z włączoną akceleracją (driver radeona 10.8),

core avc, ffdshow, co bym nie zrobił koniec końców stary poczciwy PS3 w tych mkv-ach 1080p z wysokim bitrate wyrabia się jakoś lepiej...

co można zrobić żeby mimo wszystko ten blaszak za ciężkie pieniądze odtwarzał płynnie te BD-ripy ???

pozdrowienia

kimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt powinien bez problemu odtwarzać filmy za pomocą samego tylko procesora.

Karta graficzna powinna bez problemu dekodować filmy bez udziału procesora.

Suma sumarum ... mówiąc kolokwialnie coś ciężko popitoliłeś w systemie.

Postaw wszystko od nowa (system). Zainstaluj sobie KMPlayera i tyle. Musi chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś mnie tknęło, albo źle zrozumiałem.

Nie możesz oglądać MKV z kompa na monitorze kompa czy na TV.

zwróciłem uwagę na media serwer i VLC

Bo jeśli na monitorku to tak jak napisał Fantom

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie myle..

akceleracja w VLC jest w fazie zaawansowanych testow.. wiec bym to odlączył..

i wywalił ffdshow i tego core coś tam.. a samego playera zostawił.. czyli VLC..

dograł coś pod rmvb czyli Real alternative..

i jazda.. powinno działać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój sprzęt powinien bez problemu odtwarzać filmy za pomocą samego tylko procesora.

Karta graficzna powinna bez problemu dekodować filmy bez udziału procesora.

Suma sumarum ... mówiąc kolokwialnie coś ciężko popitoliłeś w systemie.

Postaw wszystko od nowa (system). Zainstaluj sobie KMPlayera i tyle. Musi chodzić.

jeśli się nie myle..

akceleracja w VLC jest w fazie zaawansowanych testow.. wiec bym to odlączył..

i wywalił ffdshow i tego core coś tam.. a samego playera zostawił.. czyli VLC..

dograł coś pod rmvb czyli Real alternative..

i jazda.. powinno działać..

Pokpiłem z codec packiem shark007, zainstalowałem więc najnowsze k-lite codec pack (niby z tym z tym samym ffdshow) i przy użyciu zbundlowanego w k-lite media player classic zaczęło być wprost idealnie... nawet w tych mkv-ach 1080p coto po 25gb mają :-P

dzięki za help :-DDD

a co do tego

Witam

Coś mnie tknęło, albo źle zrozumiałem.

Nie możesz oglądać MKV z kompa na monitorze kompa czy na TV.

zwróciłem uwagę na media serwer i VLC

Bo jeśli na monitorku to tak jak napisał Fantom

Pozdrawiam :rolleyes:

nie no pewnie że na monitorze (i TV mam ustawione zdublowane DVI+HDMI @ 1920x1080 - tv i kanapa niedaleko biurka z pc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój sprzęt powinien bez problemu odtwarzać filmy za pomocą samego tylko procesora.

Karta graficzna powinna bez problemu dekodować filmy bez udziału procesora.

Suma sumarum ... mówiąc kolokwialnie coś ciężko popitoliłeś w systemie.

Postaw wszystko od nowa (system). Zainstaluj sobie KMPlayera i tyle. Musi chodzić.

a tak na marginesie... wiem, że moja karta powinna teoretycznie zdekodować każdy stream HD (przy tych teraflopsach wydajności) pytanie tylko jak zmusić ją do tego???

no bo teraz w moim rozumieniu tymi h264 zajmuje się procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kodekach shark007 ustawiłbyś dekodowanie przez fddshow DXVA i w ustawieniach juz samego fddshow dekodowanie vc1 i h264...śmiga elegancko na głupim WMP

odtwarzanie napisów też przez fddshow(vobsub często powoduje klatkowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie... wiem, że moja karta powinna teoretycznie zdekodować każdy stream HD

Jest taki player. PotPlayer (poszukaj na forum). Tam się nic nie ustawia choć oczywiście można. Po prostu nie trzeba.

99% moich filmów zabiera 10-12% mocy procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cóż tak daleko szukać, Media Player Classic Home Cinema z deifinicji na swoich kodekach odtwarza z DXVA. Nie potrzebuje śmiecenia w systemie dodatkowymi kodekami. Mało zajmuje. Na cóż sobie życie utrudniać.

Albo omawiany już u nas na forum Splash Pro firmy Mirilis. Też nie potrzebuje żadnych dodatkowych kodeków w systemie, dxva obsługuje jak przeciąg. Tyle że ten akurat jest płatny, no ale za to ma kilka unikalnych cech, których nie mają inne programy tego typu. 30dniówkę można zawsze zainstalować i przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny i niezły ten splash ale dwóch plików mi nie odpalił...bawiłem sie tym motion ale samo włączenie robi duchy(mazanie krawędzi) z obrazu i straszny teatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kodekach shark007 ustawiłbyś dekodowanie przez fddshow DXVA i w ustawieniach juz samego fddshow dekodowanie vc1 i h264...śmiga elegancko na głupim WMP

odtwarzanie napisów też przez fddshow(vobsub często powoduje klatkowanie)

w k-lite włączyłem DVXA i wow! w media player classic na moim testowym mkv Clifhanger 1080p untouched Bluray (25 gb głupiego filmu ze Stallone :-P) na scenie gdzie kamera przelatuje nad górami nie ma zerwania... to działa... natomiast jak miałem zainstalowane shark007 rwało tam jak cholera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...