Skocz do zawartości
riser

Komputer Media Center - kupno gotowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich!

Jestem tu nowy , więc chciałbym się przywitać ;) . Postanowiłem po długich poszukiwaniach w internecie kupić do salonu multimedialny komputer.Wiem,że morze atramentu o tym napisano ale jak trzeba coś wybrać to masakra.Tyle opcji , że przerażenie zbiera.A komputery nie są moją najmocniejszą stroną ;) .Wymagania są takie :ma brać nie za wiele prądu , mieć ładny interfejs , odtwarzać Blu Ray z napędu i z dysku twardego (mkv mnie nie interesuje) i musi być cichy.Konieczna też jest bezproblemowa obsługa 24p - wiadomo Blu Ray.Do dźwięku wystarczy wyjście optyczne - mam stary amplituner.Znalazłem na znanym portalu kilka ofert które mnie zainteresowały.Może któryś z doświadczonych forumowiczów podpowie która opcja lepsza?

AMD

Drugi AMD

INTEL?

Tu jakiś VOBIS

Tu nówka , tylko ta obudowa brzydka.Jest za to napęd.

I jeszcze ten .

Wreszcie takie maleństwo.

Proszę o ocenę i ew. podpowiedzi.Czy do każdego z tych komputerów można w prosty sposób zamontować napęd Blu-Ray?

Na system wystarczy Windows XP (mam licencję) czy kupować Windows 7?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 4 używane nie nadają się, bo nie mają w ogóle sprzętowego wsparcia dla HD ze strony karty graficznej. Filmu BR nie pociągną, ot taki mały szczegół. Znaczy "prawie" Media Center.

Pierwszy nowy, który określiłeś "brzydka obudowa" ma faktycznie bardzo ładny a już na pewno prosty interfejs, szczególnie że zapomnieli w nim o systemie operacyjnym, więc prostota interfejsu jest wręcz porażająca. Obudowa też pasuje do MC jak pięść do nosa ;).

Ten z kolejnego linka, interfejs jak wyżej, bardzo "prosty" bo nieistniejący. Do tego "prawie" sterowanie pilotem, który wyparował tymczasowo.

Ten ostatni jest najbliżej miana Media Center, ma i fajną zintegrowaną klawiaturę bezprzewodową i inne atrybuty MC. Problem będziesz miał tylko z napędem BR, bo potrzebny notebookowy i to w wersji "Slot In". Pozostaje jeszcze opcja na USB. Niestety nic nie wiadomo na temat zastosowanej w nim karty graficznej, czy posiada wsparcie DXVA dla odtwarzania materiału HD.

EDIT

Namierzyłem opis tego ostatniego na jakiejś skandynawskiej stronie. Bebechy ma typowo notebookowe z 2007 roku, grafika to integra Intel 945. Co oznacza, że możesz zapomnieć o BR.

Wychodzi na to, że wcale nie ma takiego multum opcji do wyboru. Ja bym szukał czegoś na nowoczesnym dwurdzeniowym Athlonie obsadzonym na jakieś nowej płycie, całkiem przyzwoite zintegrowane grafiki tam siedzą. Do BR obleci. Pobór prądu rozsądny, głośność chłodzenia również.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny jest temat prowadzony na AVS forum.

Nie powiem że i u nas by się przydał , ale nie ma chyba aż tak dużej przewagi użytkowników PC,jako maszyny tylko do filmów.

Po za tym trzeba jednak troszkę wysiłku włożyć aby go uaktualniać.

Jednak może się przyda.

Nie należy tego traktować jako jedyny wybór..ale jako dobrą podpowiedź.

Click

Ładnie podzielone na "rozmiary"..od Micro do full atx,od taniego po drogie..intel/amd

Swoją drogą jeśli komputery nie są Twoją mocną stroną..to jednak chyba lepiej kupić gotowe rozwiązanie.

Coś może z "górnej półki"..w stylu Popcorna albo Dune?.

Komputerek PC..jest jak dla mnie bardziej "elastyczny",modyfikowalny ,jeśli coś nowego się pojawi na rynku.

Czy to w kwestii oprogramowania, czy sprzętu.

Jednak obarczone jest to jedną sprawą.

Trzeba się tym interesować.

Może pasjonować to za duże słowo..ale coś w tym jest ;)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie przeraża Cie instalowanie systemu to polecam zaonteresować se czymś z kategorii ION / ION2. Pochlebne recenzje posiadaczy, postawisz sobie na tym XBMC i masz HTPC z genialnym systemem. Sam dąże właśnie do czegoś takiego (w Popcornie brak mi kilku funkcji) ale wstrzymuje sie do czasu premiery AMD Fusion.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemny komputerek niedługo się pojawi.

Click

- HDMI 1.4

- USB 3.0

- gigabitowy LAN

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt MacMini i cen jak za maka ;-) Kurcze... ze to Fusion od AMD jeszcze sie nie pojawiło... Pewnie by konfiguracja staniała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vision 3D 137B kosztować będzie 999 dolarów (czyli 3000 zł a u nas pewnie z 4000 zł)

Policzmy:

- Core i3 570 2.93GHz .................................................... 420 zł

- płyta IXT ..................................................................... 400 zł

- 4GB pamięci RAM ......................................................... 350 zł

- Radeon HD5450 512MB LOW PROFILE ........................... 160 zł

- dysk 500GB 7200 RPM .................................................. 150 zł

- napęd Blu-ray Slim ....................................................... 280 zł

- wydajne i ciche chłodzenie ............................................ 200 zł

Wychodzi że obudowa z zasilaczem do tego cudeńka kosztuje ponad 1000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ion ht 330 i problem z glowy.Polecam,ja posiadam od pond roku i jestem zadowolony.http://www.ehomeupgrade.com/2009/11/09/asrock-adds-ht-model-to-ion-330-line-of-mini-htpcs/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym, sugerował zastanowienie się nad tym maleństwem: ASUS EB 1501

NIe wiem jedynie czy mają wersję z BD czy tylko z DVD

EDIT:

Już sprawdziłem, są wersje z BD (EB1501-B0367). Tylko nie mogłem znaleźć żadnej polskiej firmy która miałaby je w ofercie. Jedyna oferta sprzedaży na jaką trafiłem jest TUTAJ

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym, sugerował zastanowienie się nad tym maleństwem: ASUS EB 1501

NIe wiem jedynie czy mają wersję z BD czy tylko z DVD

EDIT:

Już sprawdziłem, są wersje z BD (EB1501-B0367). Tylko nie mogłem znaleźć żadnej polskiej firmy która miałaby je w ofercie. Jedyna oferta sprzedaży na jaką trafiłem jest TUTAJ

Ja sie niedlugo bede pozbywal fajnego media center na obudowie Scaleo z klawiatura i pilotem oryginalnym.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...6129aaea13.html

Procek E7200, chipsen nvidia 9100 , 2GB RAM, dysk moge wlozyc dowolny bo mam pare, nagrywarka, Skystar 2 HD.

Jesli masz ochote to zapraszam na priv :P Smiga wszystko z full hd :) Mi niestety zajmuje za duzo miejsca na polce.

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem - pozbywam sie swojego media center - jak jestes zainteresowany to zapraszam

na maila endrju@hotmail.com - nie mam prawa do wysylania prywatnych wiadomosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...