Skocz do zawartości
bagburga2

SONY BRAVIA KDL-40EX1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno kupiłem telewizor Sony Bravia KDL-40EX1.Wszystko działa dobrze,dekoder,pc itp.Problem pojawił się przy podąłczeniu DVD Sony DVP-NS708HS do dekodera bezprzewodowego w wejście HDMI(1,2,3 taki sam efekt).Kiedy przełączam z AV(czyli tv z dekodera) na HDMI1(tam gdzie jest podłączone włączone DVD)Mam tylko czarny ekran z napisem HDMI1,nic więcej.Po włożeniu i włączeniu płyty w DVD nic się nie zmienia oprócz tego,że na DVD leci czas.Kompletnie nie wiem jak sprawić aby mieć obraz z dvd na ekranie.Jak już powiedziałem obraz z dekodera czy pc jest normalnie.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wprawdzie nie mam taich doświadczeń jak Ty (tez mam EX1, nieco wiekszego), ale że nikt się nie odezwał, zdecydowałem sie cos podpowiedzieć. Spróbuj podłączyć DVD bezpośrednio do TV poprzez HDMI "Monitor'. Jeśli zadziała zmień rozdzielczość obrazu na 1080i lub mniejsza i podłącz jeszcze raz do "skrzynki". Złaczą w "skrzynce" nie przyjmują wprawdzie tylko obrazu 1080p24 i powinna zostac wyswietlona informacja o nieobsługiwanym formacie sygnału, ale to teoria i warto sprawdzić jak jest naprawdę. Jesli nie działa wogóle, skup sie na sprawdzeniu kabla, podłączając DVD i inne urządzenia przy uzyciu tego samego oraz innego kabla.

Możesz jeszcze sprawdzic czy "skrzynka" wykrywa DVD po HDMI. Nie jestem dzisiaj w domu wiec nie sprawdze nazwy funkcji ale znajduje sie ona w menu konfiguracji odbiornika. Jeśli "skrzynka" nie wykrywa DVD (który jest kompatybilny z HDMI CEC, sprawdzalem) skupiłbym sie na połaczeniu a wiec kablu.

Moze ktos inny mający podobne doświadczenia do Twoich cos poradzi , tymczasem sprawdz ( jesli jeszcze tego nie zrobiles) co napisałem.

Korzystajac z okazji chciałbym podłaczyc sie do watku ze swoim problemem.

Czy ktos zarządza N-boxem z poziomu EX1 przy uzyciu IR blastera? Z tunerem Sky smiga mi elegancko a N-Boxa nie moge podłaczyć w żaden sposób.

pozdrawiam

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...