Skocz do zawartości
pawel_71

Ferguson ARIVA HDPlayer 150DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymienic swojego Snazia na cos nowszej generacji. Jako, ze dla mnie priorytetem jest dzwiek 5.1 po analogu wiec zbyt duzego wyboru nie mam. Zastanawiam sie nad tym Fergusonem 150DVD. Dune nie wchodzi raczej w rachube ze wzgledu na 3x wieksza cene, a mimo ceny nadal nie jest to idealny player. Snazio, ktorego zakupilem 4 lata temu tez byl kompromisem.

Mam kilka pytan, bede wdzieczny za pomoc:

- czy od strony funkcjonalnej jest duza roznica pomiedzy tym modelem a 210 czy 110 (wiem, ze dodano DVD i 5.1)

- czy napisy maja jakies obwodki (outline) czy sa wyswietlane tylko 1 kolorem i np. zolte totalnie zlewaja sie na zoltym tle

- czy jest mozliwosc przeskakiwania po filmie co kilka sekund przod/tyl lub tez po klatkach kluczowych, czy tez mozna uzywac tylko przewijania?

- jak dziala przewijanie do przodu - w miare plynnie czy tez co kilka sekund pojawia sie nowy obraz jak w Snaziu?

- czy dzialaja Wam napisy po UPNP

- czy do tej Arivy mozna wgrywac modowane firmware'y dostepne na forum arivahd.pl? Czy wtedy pojawi sie Samba i Torrent jesli podepniemy dysk po USB?

- widzialem opinie, ze nie dziala YouTube - a co na to producent - przeciez oni to reklamuja jako jedna z glownych funkcjonalnosci?

- jaka w ogole jest przydatnosc IMS, glownie zalezy mi na pogodzie?

- czy na wyjsciu 5.1 odtwarzana jest sciezka DTS, a co z nowszymi formatami Audio HD rodem z blu-raya?

- czy na wyjsciu 5.1 odtwarzane jest WMA Pro (6 kanalowe WMA z VMV9), bylo w tym formacie kilka filmow i demek, na Snaziu dzialalo wysmienicie

- jak szybko pojawia sie lista plikow, jak wyglada nawigacja po menusach, sprawnie czy mulowato? playerka bede uzywal glownie po sieci a nie z dyskiem USB i tutaj to dla mnie priorytet (Snazio z wizd byl raczej srednio mulowaty, ale mialo sie przynajmniej na to jakis wplyw)

- jak szybko pojawiaja sie zdjecia 8MP, takie po 3-4MB na dysku?

- jak sie ma jakosc firmware'u i mozliwosci do nieco drozszych playerow Hyundaia i Novatrona? Nie zalezy mi na DVB-T ani na wbudowanym dysku, tylko predkosc dzialania i stabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu jednak zakupilem model 150 DVD, bo glownie zalezalo mi na dzwieku 5.1 w analogu.

No i mam z tym problem. Nie udalo mi sie uzyskac prawdziwego 5.1. Filmiki testujace glosniki daja taki efekt jakby to bylo zdownmixowane 3D do stereo rozmiksowane pozniej do 5 glosnikow.

A subwoofer nie dziala wcale.

Czy moze to ktos sprawdzic u siebie? Bo nie wiem czy to problem sprzetowy i wtedy wysylac do serwisu, czy tez moze to jakas znana niedorobka w firmwarze.

Podejrzewam, ze to moze jednak to ostatnie. Uzywam ostatniej wersji softu 20100806r2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam zamiar zakupic ta Arive i czy moglbys cos wiecej napisac z jej uzytkowania.? Jakie ma plusy a jakie minusy jak wyglada sprawa obwodki txt ,odtwazania plikow mkv 720 i 1080 p z plyt dvd. plynnosc odtwarzania itp Szukam ale bardzo malo jest opini o tym HDplayer pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało opinii, gdyż odtwarzacz posiada pewną "wadę" tzn. ma napęd optyczny. Kiedyś to była zaleta, teraz wygląda jak odtwarzacz babci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z ucegleniem tego sprzetu. Mianowicie po instalacji alternatywnego softu odtwarzacz cały czas się resetował. Potem zwarłem nóżkę 197 do masy od tego czasu oryginalny soft sie instaluje bez problemu, ale po napisie "install complete" i restarcie urządzenia zamiast załadować system, od nowa instaluje firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...